Menu

Fujifilm Instax Mini Evo – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Polaroidy a instaxy

Klady

  • Nejpokročilejší instax
  • Aplikace pro smartphony
  • 2 samostatné spouště
  • Podpora paměťových karet
  • Celkem 100 různých efektů

Zápory

  • Nabíjení trvá 2 až 3 hodiny
  • Vyšší pořizovací cena
  • Nemá hledáček
4 800 Kč Orientační cena

Charakteristika

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Mini Evo nabízí až 100 způsobů, jak se vyjádřit, čímž patří mezi nejpokročilejší instantní fotoaparáty vůbec. Jde o první instax vybavený páčkou pro spuštění tisku, voličem objektivu a voličem filmu – a právě tyto ovládací prvky umožňují nastavení nejrůznějších fotografických efektů. A i přes svou technologickou pokročilost se pyšní atraktivním retro designem.

Základní parametry

Nejvýznamnější jsou u tohoto modelu zmíněné efekty objektivu a filmu, jejichž kombinace vám dávají na bezkonkurenčních 100 způsobů, jak vyjádřit svou kreativitu prostřednictvím snímků. Efekty nastavujete jednak samotným otáčecím objektivem, tak i volbou filmu, kdy v obou případech máte na výběr 10 možností. Jakmile bude snímek podle vašich představ, zatáhnete za páčku a vytisknete – manuálním spínačem tisku přitom Instax Mini Evo také vyniká.

Od leckteré konkurence se tento model liší také svým velkým displejem, na kterém si můžete snímky prohlédnout ještě předtím, než je vytisknete. Displej současně slouží namísto hledáčku, čímž tento model opět vybočuje z řady. Výhodou je také možnost snímky před tiskem upravovat v aplikaci ve smartphonu, přičemž mobilní telefon lze navíc využít i jako dálkovou spoušť. Za nevýhodu můžeme považovat vyšší cenu a fakt, že nabíjení trvá 2 až 3 hodiny.

Parametr Tento produkt
Výrobce

FujiFilm

Velikost snímku (mm)

62 × 46

Hledáček

Nemá, fotí se přes displej

Displej

Ano

Velikost displeje (v palcích ")

3

Ohnisková vzdálenost objektivu (mm)

28

Rychlost závěrky

1/8000 s až 1/4 s

Vestavěný blesk

Ano

Samospoušť

Ano

Paměťová karta

micro SD, micro SDHC

Akumulátor

Vestavěný Li-Ion

Výdrž akumulátoru

100 snímků

Rozměry (mm)

87 × 122,9 × 36

Hmotnost (g)

285

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Přestože jde v tomto případě o poměrně nový přírůstek do rodiny Fujifilm Instax, sklízí v době psaní recenze (duben 2023) 100% průměr uživatelských hodnocení na portále heureka.cz, což svědčí o velké míře spokojenosti.

Uživatelé tento model považují za perfektní retro kousek s moderními vychytávkami a nejvíce si pochvalují možnost propojení s chytrým telefonem, který ještě rozšíří možnosti využití – v aplikaci lze údajně snímek oříznout, otočit, upravit jas, kontrast či sytost, což jsou možnosti, které vám levnější instantní fotoaparáty s okamžitým tiskem zkrátka nenabídnou.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Oproti konkurenci se tento instantní fotoaparát liší řadou vymožeností, skrze které se do něj vyplatí investovat. Disponuje totiž největším množstvím kreativních režimů, kdy umožňuje nastavit hned 10 efektů objektivu a 10 filmových efektů. Celkově tak nabídne až 100 způsobů, jak vyjádřit svou kreativitu, čímž se co do množství efektů řadí k tomu nejlepšímu na trhu (k dubnu 2023). Navíc oproti předchozímu hybridnímu modelu výrobce zdvojnásobil rozlišení výsledných snímků, což vzhledem k vyšší ceně rozhodně potěší.

Nedisponuje sice hledáčkem, ovšem ten spolehlivě nahrazuje 3″ displej, na kterém zachycené záběry okamžitě uvidíte. Po spárování s mobilní aplikací nainstalovanou v chytrém telefonu navíc oproti konkurenci nabídne další využití. Kromě možnosti úpravy snímku před tiskem či jeho sdílení na sociální sítě aplikace může sloužit i jako dálková spoušť pro chvíle, kdy i vy chcete být na zachycovaném snímku.

Porovnání s alternativami

Jelikož je v době psaní této recenze (duben 2023) Fujifilm Instax Mini Evo jedním z nejpokročilejších instantních fotoaparátů na trhu, nelze doporučit více alternativních možností ke koupi. Za zmínku ale stojí například model FujiFilm Instax LiPlay, který nabídne rovněž moderní technologické vychytávky a lze zakoupit o zhruba 500 Kč levněji. Nedočkáte se u něj typického retro designu, model Instax LiPlay se vzhledem přibližuje spíše k digitálním fotoaparátům.

Závěrečné shrnutí

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Mini Evo patří k nejpokročilejším zařízením s okamžitým tiskem na trhu. K jeho koupi budete sice potřebovat pružnější finanční rozpočet, protože je jeho cenovka vyšší než u většiny konkurence, dočkáte se zde však řady moderních vychytávek. Nabídka funkcí a režimů zajistí až 100 různých fotoefektů, přičemž i přes moderní výbavu se můžete těšit na konstrukci v retro designu. Technologické nadšence potěší možnost úpravy i tisku snímků z mobilní aplikace ve vašem smartphonu nebo fotografování na dálku.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fujifilm Instax Mini Evo | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se ve svém volném čase věnuje digitální fotografii, a tak se jako spoluautorka ujala také tématu polaroidů. V článku vám díky pečlivé rešerši a udržování aktuálního přehledu v tomto segmentu představí některé z parametrů nebo přiblíží přednosti dominujících značek na trhu. Iva autorsky stojí za tématem bezzrcadlovek a mnoha kuchyňských spotřebičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Fujifilm Instax Mini Evo

Fujifilm Instax Mini Evo

4 800 Kč Orientační cena