Recenze G21 Nefrit - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test G21 Nefrit

84,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Vakuovačky

Klady

  • Kompatibilní s více typy sáčků
  • Dvojitý svár
  • Zásobník a řezák na fólie

Zápory

  • Plastové provedení
  • Menší šířka fólie
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vakuovačka G21 Nefrit působí na první pohled nenápadně, skrývá v sobě ale hned několik pozitivních překvapení. Například příkon 200 W je mezi modely v dané cenové kategorii spíše nadstandardní. Drobnou nevýhodou naopak může být atypická maximální šířka fólie, zatímco většina vakuovaček pojme cca 30 cm, do tohoto modelu se vejde jen 28 cm, což může limitovat výběr fólií.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

200

Maximální šířka fólie (cm)

28

Výška (cm)

10,8

Šířka (cm)

38

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

3,13

Vybavení a funkce

Pochválit můžeme přítomnost zásobníku na fólie a integrovaného řezáku. Stejně jako většina dražších modelů, i tato vakuovačka zvládá jak klasické vakuování, tak i měkké odsávání nebo vakuování nádob. Mezi konkurencí vyniká nastavitelnou dobou tavení, díky které je kompatibilní s fóliemi různých značek. Ty navíc uzavírá dvojitým svárem, což není vždy samozřejmostí.

Parametr Tento produkt
Odsávání vzduchu

Ano

Dvojitý svár

Ano

Měkké odsávání

Ano

Vakuování nádob

Ano (hadička není v balení)

Zásobník na fólie

Ano

Integrovaný řezák

Ano

Hodnocení uživatelů a odborníků

Uživatelských recenzí se zatím k modelu Nefrit nesešlo mnoho, všechny dosavadní jsou ale pochvalné. Recenzenti oceňují dvojitý svár, rychlé vakuování i jednoduchou obsluhu, jako pozitivum také zmiňují možnost používání fólií různých značek.

Hlavní klady a zápory

Zásadní výhodou je u tohoto modelu kompatibilita s fóliemi různých značek. Oceňujeme také dvojitý svár, schopnost vakuování nádob nebo integrovaný zásobník a řezák na fólie. Na druhou stranu je maximální šířka fólie pouze 28 cm, což může jejich výběr naopak trochu limitovat. Nevýhodou může být také převážně plastové zpracování přístroje, v této cenové kategorii už je poměrně obvyklé využití nerezu.

Porovnání s alternativami

Pokud vás zaujaly parametry vakuovačky Nefrit, ale ocenili byste modernější nerezové provedení, možná se vám bude líbit model Maxxo VM Profi. Oproti modelu Nefrit má sice o něco nižší příkon, stále ale nabídne velmi slibný sací výkon 20 l/min. Má o něco běžnější maximální šířku fólie 30 cm, na druhou stranu je kompatibilní pouze s fóliemi stejné značky. Funkce i výbava (zásobník na fólie, integrovaná řezačka aj.) jsou u obou modelů velmi podobné.

Jestliže chcete spíše ušetřit, podívejte se na vakuovačku SilverCrest SV 125 C3. Ta sice postrádá zásobník na fólie a řezač a nenabízí dvojitý svár, za několikanásobně nižší cenu s ní ale stále můžete vakuovat nádoby či mokré potraviny, navíc patří k nejoblíbenějším produktům na trhu.

Závěr

G21 Nefrit představuje skvělou variantu pro domácí použití. Nabízí nadstandardní příkon 200 W a na rozdíl od řady konkurenčních modelů je kompatibilní s fóliemi různých značek. Potěší také slušnou variabilitou, zvládá vakuování nádob i fólií včetně měkkého odsávání, fólie také uzavírá dvojitým svárem. Určitou nevýhodou může být převážně plastové provedení stejně jako netypická maximální šířka fólie. Pokud by se vám více líbila nějaká nerezová varianta, za zvážení stojí vakuovačka Maxxo VM Profi.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 Nefrit | Hodnocení: 84,5 %
Eliška se jako redaktorka už řadu let věnuje srovnávání domácích spotřebičů, velkých i malých. K tomu připojila také lásku ke gastronomii a vypracovala toto srovnání vakuovaček. Při tvoření tématu čerpala nejen z českých, ale také ze zahraničních zdrojů, dočkáte se tak dostatečně obsáhlých informací psaných srozumitelným jazykem. Vysvětlí vám například, co je to měkké odsávání nebo vaření metodou sous-vide. Kromě vakuovaček má na svém kontě také srovnání velkých kuchyňských spotřebičů, například sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 Nefrit

G21 Nefrit

3 000 Kč Orientační cena