Menu

Maxxo VM Master – Recenze, testy a srovnání

93,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Vakuovačky

Klady

  • Vysoký sací výkon
  • Možnost vakuování větších porcí
  • Vysoká variabilita

Zápory

  • Vysoká cena
  • Větší rozměry
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vakuovačka Maxxo VM Master patří mezi externími modely ke špičce. Uživatelům nabídne zejména nadstandardní sací výkon 25 l/min a tomu odpovídající příkon 350 W. Výhodou pro některé uživatele jistě bude maximální šířka fólií, ta je v tomto případě 40 cm, většina standardních modelů se drží cca 30 cm, můžete tak vakuovat výrazně větší porce potravin. Stinnou stránkou mohou být v tomto případě trochu větší rozměry a vyšší hmotnost přístroje.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

350

Sací výkon (l/min)

25

Maximální šířka fólie (cm)

40

Výška (cm)

16

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

29

Hmotnost (kg)

9

Vybavení a funkce

Žádných ústupků se nemusíte obávat ani v otázce variability. Vakuovat můžete suché i mokré potraviny, ve fóliích i nádobách. Hadičku k vakuování nádob najdete rovnou v balení s přístrojem, u některých konkurenčních modelů je potřeba ji dokoupit. Součástí je také integrovaný řezák na fólie, které se navíc ukládají přímo do těla vakuovačky, o pevné uzavření fólií se potom postará rovnou dvojitý svár. Tyto funkce najdete hlavně u dražších modelů.

Parametr Tento produkt
Odsávání vzduchu

Ano

Dvojitý svár

Ano

Měkké odsávání

Ano

Vakuování nádob

Ano

Zásobník na fólie

Ano

Integrovaný řezák

Ano

Hlavní klady a zápory

Mezi zásadní výhody modelu Master patří vysoký sací výkon, rozměrné fólie a skvělá variabilita, díky které můžete vakuovat potraviny ve fóliích i nádobách. Nevýhodou je pochopitelně poměrně vysoká cena, stejně jako větší nároky na prostor.

Porovnání s alternativami

Jestliže nepatříte k profesionálům nebo zapáleným kulinářům, kteří by tento přístroj dostatečně využívali, možná vám přijde vhod některá cenově dostupnější varianta, například vakuovačka G21 Nefrit. Oproti modelu Master má sice o něco nižší výkon, je ale obdobně variabilní v nabídce funkcí i vybavení.

Jako alternativa od stejné značky se nabízí vakuovačka Maxxo VM Profi. Ta je oproti modelu Master několikanásobně levnější, výrazně nižší příkon či menší rozměr fólií tak nebudou velkým překvapením. Oba modely ale nabízejí podobné režimy vakuování a vybavení, jako je např. zásobník na fólie nebo integrovaný řezák.

Závěr

Vakuovou svářečku fólií Maxxo VM Master můžeme doporučit hlavně profesionálům a dalším náročným uživatelům, kteří jsou ochotní si za kvalitu připlatit. Právě vyšší cena, spolu s většími rozměry, je totiž hlavním nedostatkem tohoto modelu. V ostatních směrech mu mohou jiné přístroje jen těžko konkurovat, dominuje na poli variability, sacího výkonu i výbavy, ve které najdete například integrovaný řezák nebo hadičku na vakuování nádob.

Pokud ovšem neplánujete vakuovačku využívat opravdu často, investice do tohoto modelu se vám spíše nevyplatí. Jako cenově dostupnější alternativu vám můžeme doporučit například vakuovačku G21 Nefrit.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Maxxo VM Master | Hodnocení: 93,0 %
Eliška se jako redaktorka už řadu let věnuje srovnávání domácích spotřebičů, velkých i malých. K tomu připojila také lásku ke gastronomii a vypracovala toto srovnání vakuovaček. Při tvoření tématu čerpala nejen z českých, ale také ze zahraničních zdrojů, dočkáte se tak dostatečně obsáhlých informací psaných srozumitelným jazykem. Vysvětlí vám například, co je to měkké odsávání nebo vaření metodou sous-vide. Kromě vakuovaček má na svém kontě také srovnání velkých kuchyňských spotřebičů, například sporáků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Maxxo VM Master

Maxxo VM Master

7 000 Kč Orientační cena