Recenze Maxxo VM Profi - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Maxxo VM Profi

83,0 % Hodnocení
redakce

Populární u uživatelů

Vakuovačky

Klady a zápory

Klady

  • Vysoký sací výkon
  • Stovky pozitivních recenzí
  • Zásobník na fólie a řezač

Zápory

  • Hadička na odsávání nádob není součástí balení
  • Kompatibilní pouze s fóliemi stejné značky
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model Maxxo VM Profi patří k novějším vakuovačkám a v době psaní recenze (březen 2023) se řadil zhruba do střední cenové třídy. V jeho prospěch tak hovoří především vysoký výkon sání 20 l/min a displej. Vakuovačka má standardní šířku fólie 30 cm a řadí se ke spíše kompaktnějším modelům.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

130

Sací výkon (l/min)

20

Maximální šířka fólie (cm)

30

Výška (cm)

12

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

21

Hmotnost (kg)

3

Vybavení a funkce

Přístroj je dostatečně variabilní, neomezuje se pouze na vakuování fólií, zvládne i vakuování nádob a má také režim měkkého odsávání, stejně jako většina modelů v dané cenové kategorii. Pozitivem je také integrovaný zásobník na fólie a řezačka, kladně hodnotíme i nerezové zpracování modelu. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů ovšem není hadička k vakuování nádob součástí výbavy, ale je potřeba ji dokoupit.

Parametr Tento produkt
Odsávání vzduchu

Ano

Dvojitý svár

Ano

Měkké odsávání

Ano

Vakuování nádob

Ano (hadička není v balení)

Zásobník na fólie

Ano

Integrovaný řezák

Ano

Hodnocení uživatelů

O popularitě této vakuovačky svědčí několik stovek pozitivních recenzí. V těch uživatelé hodnotí vakuovačku jako spolehlivou, se skvělým poměrem ceny a výkonu a jednoduchým ovládáním. Objevují se ovšem výtky k nesrozumitelnému návodu k použití, některým uživatelům také vadí, že hadička k vakuování nádob není součástí balení, nebo že přístroj špatně vakuuje fólie od jiných značek. Spoustu dalších recenzí si můžete přečíst na portálu Heureka.

Hlavní klady a zápory

Silnou stránkou modelu Profi je poměrně vysoký sací výkon, oceňujeme také nerezové provedení, slušnou variabilitu a výbavu, která zahrnuje zásobník na fólie a řezačku. Negativem naopak je horší kompatibilita s fóliemi jiných značek a nutnost dokoupení hadičky k vakuování nádob.

Porovnání s alternativami

Jako alternativa v podobné cenové kategorii se nabízí vakuovačka G21 Nefrit. Ta je na rozdíl od modelu Profi schopná svařovat fólie různých značek a nabídne vyšší příkon. Jinak jsou si tyto modely velmi podobné, oba mají zásobník na fólie, řezačku, zvládají měkké odsávání i vakuování nádob. U obou je také třeba s vakuovacími dózami dokoupit i hadičku.

Levnější variantu potom představuje vakuovačka SilverCrest SV 125 C3. Její cena je několikanásobně nižší, budete se ale muset smířit s absencí zásobníku a řezače na fólie, nezvládne ani dvojitý svár. Hadička k vakuování nádob je ale u tohoto modelu součástí základní výbavy.

Závěr

Vakuová svářečka Maxxo VM Profi představuje skvělý model pro běžné využití v domácnosti. Můžete s ní vakuovat fólie i nádoby, nepostrádá funkci měkkého odsávání a svařuje rovnou dvojitým svárem. Navíc je ověnčená stovkami pozitivních recenzí od uživatelů.

Nevýhodou je snad jen nutnost dokoupit hadičku k vakuování nádob a horší výsledky při používání fólií od jiných značek. Kdyby vás zajímala alternativa, u které značku fólií řešit nemusíte, podívejte se také na vakuovačku G21 Nefrit.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Maxxo VM Profi | Hodnocení: 83,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka už řadu let věnuje srovnávání domácích spotřebičů, velkých i malých. K tomu připojila také lásku ke gastronomii a vypracovala toto srovnání vakuovaček. Při tvoření tématu čerpala nejen z českých, ale také ze zahraničních zdrojů, dočkáte se tak dostatečně obsáhlých informací psaných srozumitelným jazykem. Vysvětlí vám například, co je to měkké odsávání nebo vaření metodou sous-vide. Kromě vakuovaček má na svém kontě také srovnání velkých kuchyňských spotřebičů, například sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Maxxo VM Profi

Maxxo VM Profi

2 500 Kč Orientační cena