Recenze G21 S-23ET(II) - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test G21 S-23ET(II)

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Trezory

Klady

  • Příznivá cena
  • Malý a skladný
  • Programovatelný digitální zámek
  • Možnost změny PIN kódu
  • Jednoduché nastavení a manipulace

Zápory

  • Minimální bezpečnost
  • Tenký plechový plášť
  • Lze snadno vypáčit
  • Nemalý prostor pod dvířky
900 Kč Orientační cena

Digitální trezory řady G21 patří mezi nejlevnější domácí trezory na trhu. Za příznivou cenu přitom nabídne spoustu pohodlných vymožeností, včetně elektronického zámku či rozmanitých možností umístění. Jeho jednoduchost ocení hlavně nenároční uživatelé, kteří si na bezpečnosti příliš nepotrpí.

Základní charakteristiky

Trezor G21 S-23ET(II) by se dal popsat jako malý, lehký a šikovný výrobek, jehož největší předností je příznivá cena a skladnost. Vejde se, kam je potřeba a poskytne náležitý standard zabezpečení nenáročným rodinám, které netouží mít ve své domácnosti bůhvíjak nedobytné úložiště.

Konstrukce trezoru je totiž sic tradičně kovová, avšak oproti dražším modelům vskutku základní. Má velmi tenký pancíř, jehož odolnost s trochou nadsázky hraničí s jemným plechem, a jednoduché odporové mechanismy, které proti kvalifikovanějšímu páčení nic nezmohou.

Velkou výhodou sejfu jsou naopak čtyři otvory na spodní i zadní straně, díky nimž ho lze bezproblémově přichytit k podlaze či zabudovat do zdi, která jeho objem skryje – primitivnější zabezpečení tak můžete kompenzovat účinným maskováním. Nemusíte se bát model umístit ani na nosnější police, které pojmou jeho nepatrnou tříkilovou hmotnost.

Mladá “digitální” generace ocení i elektronický zamykací mechanismus na 3 až 8 místný PIN kód, který u trezorů v této cenové hladině rozhodně nebývá pravidlem – nechybí ani klíčová dírka pro nouzové otevření. Mimo ovládací panel s tlačítky pro zadání kódu je poté sejf vybaven i signalizačními diodami, přičemž k otevření dvířek používá otočné madlo.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Digitální model z řady G21 je velmi prodávaným kouskem, což se odráží i na jeho kladných recenzích. Uživatelé si pochvalují velmi rozumnou cenu, za kterou dostali vše, co očekávali – skromný univerzální design, dostačující kapacitu, rozmanité možnosti umístění či kupříkladu i jednoduchý a srozumitelný manuál, díky němuž trezor hravě zvládne obsluhovat i starší člověk.

Na paškál si naopak někteří jedinci berou nedokonalou lacinou konstrukci, která “odolá nanejvýš tak dětem”. Vytýkán je i nadměrně prostorný otvor pod dvířky či nekvalitní kotvící materiál, kdy je podle některých zákazníků vhodnější pořídit si vlastní.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou trezoru G21 S-23ET(II) je předně velmi příznivá cena. Menší rodiny ocení i jeho skromné rozměry a nízkou hmotnost, což ho činí lehce přenositelným a dobře skladným. Oproti mnoha dalším levnějším modelům se navíc může chlubit elektronickým zámkem na PIN kód a variabilní možností ukotven, jak na zeď, tak do podlahy.

Při nákupu musíte nicméně počítat s velmi nízkým standardem zabezpečení, za což je odpovědný tenký ocelový pancíř náchylný k vypáčení. Není radno opomenout ani menší objem sejfu, který pojme dosti omezené množství cenností a dokumentů.

Porovnání s alternativami

Pokud čtete tyto řádky, zřejmě hledáte opravdu cenově přístupný trezor. V podobné cenové hladině by vás tak mohly zaujmout digitální modely firmy Tectake, konkrétně M1 a M3. V obou případech jde o levné domácí trezory menších rozměrů, které se mohou pyšnit elektronickým zámkem a skromnou hmotností. První zmíněná alternativa je přitom o něco větší a těžší než jeho lacinější protějšek.

Víte však, že i recenzovaný produkt můžete zakoupit ve více velikostech? Pokud se cenově posunete do trochu vyšších čísel, v modelové řadě G21 najdete i alternativy s rozměry:

31 x 20 x 20 cmG21 GA-20EU

35 x 25 x 25 cmG21 GA-25E

38 x 30 x 30 cmG21 GA-E30

45 x 35 x 35 cmG21 GA-E45

Závěrečné shrnutí

Po nejmenším výrobku modelové řady G21 sáhněte tehdy, pokud hledáte opravdu drobný a skladný sejf s naprosto základním zabezpečením, ale zároveň si potrpíte na modernější user-friendly výbavu – od digitálního zámku na až osmimístný PIN až po rozmanité možnosti uchycení v domácnosti. Jednoduchý design a tenká jednoplášťová konstrukce naopak nezaujme náročnější uživatele, kteří chtějí v noci klidně spát s vědomím, že svým cennostem dopřáli patřičnou ochranu v drahém a bytelném trezoru.

Parametr Tento produkt
Typ trezoru

Domácí trezor

Vnější rozměry [cm]

23 x 17 x 17

Vnitřní rozměry [cm]

22,5 x 16,5 x 12,5

Hmotnost [kg]

3

Bezpečnostní certifikace

Necertifikován

Umístění

Do zdi

Zámek

Elektronický na kód

Elektronický displej

Ne

Barva

Černá

Kotvící materiál

Součást balení

Typ zbraně

Nerelevantní

900 Kč Orientační cena
Autor: Samuel Hudec | Datum: | Produkt: G21 S-23ET(II) | Hodnocení: Dobré
Samuel Hudec
Samuel je mladý redaktor, který si cení především kombinace preciznosti, stručnosti a informativnosti. Nemá rád polopravdy či falešné proklamace a jako student práv dobře ví, jak důležité je provádět důkladné rešerše. Baví ho sbírat ověřená fakta a upravovat do co nejpřehlednější podoby tak, aby byly běžnému člověku srozumitelné a zároveň náročnému spotřebiteli nanejvýš přínosné. Oblast trezorové techniky ho zaujala a rád vám poradí, na co si dát při výběru pozor, zda máte chtít model s certifikovanou bezpečnostní třídou či ne, a kam všude můžete svůj trezor umístit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 S-23ET(II)

G21 S-23ET(II)

900 Kč Orientační cena