Menu

Rottner POWER SAFE 600IT EL – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Trezory

Klady

  • Prvotřídní dvouplášťová ocel
  • Certifikovaná bezpečností třída S2
  • Speciální protipožární drážka
  • Dva zámky odolné proti odvrtání
  • Prostorný vnitřek s policí

Zápory

  • Vysoká cena
  • Větší rozměry a hmotnost
  • Další police jen na objednávku
17 000 Kč Orientační cena

Třístovkový Power House od značky Rottner je skutečně trezor se vším všudy. Tato dvouplášťová ocelová skříň, vybavená dvěma elektronickými zámky a speciální protipožární ochranou, poskytne vašim cennostech dokonalou ochranu před vloupáním či menším ohněm. Ocení ho jak menší podniky, tak domácnosti zakládající si na vyšším standardu bezpečnosti.

Základní charakteristika

Konstrukce

Nábytkový trezor Rottner na první pohled zaujme bytelnou konstrukcí, kterou tvoří dva pláště z prvotřídní oceli. Jde o oficiálně certifikovaný model s přidělenou bezpečnostní třídou S2, díky čemuž splňuje státní požadavky na skladování zbraní i munice.

Oproti laciným sejfům s pouhými pár milimetry ochranného plechu se navíc může pyšnit neprodyšnými dvířky se 70 mm silným pancířem. Jednou z velkých výhod je i speciální protipožární drážka, která ochrání vaše cennosti před menšími požáry, ač trezor neklasifikuje jako kompletně ohnivzdorný.

Zámek

Zabezpečení kompletují dva vysoce kvalitní zámky třídy A se zamykáním do tří stran, zvláště odolné proti odvrtání. V případě nouze (př. náhlého vybití baterií) je navíc možné trezor otevřít přiložením externí baterie. Zámek je mimo jiné vybaven i automatickým zamykacím mechanismem, který trezor po třech neautorizovaných pokusech “zapouzdří” na 5 minut.

Interiér a umístění

Interiér je velký, prostorný a vejde se vám do něj vše potřebné. Kromě standardní dělící police je v horní části vybaven i samostatnou uzamykatelnou schránkou s cylindrickým zámkem na klíč (ten díky ozubeným kolečkům představuje vyšší stupeň zabezpečení). Ani s umístěním si lámat hlavu nemusíte. Ač je vzhledem ke své váze trezor zamýšlen k volnému postavení do prostoru, lze ho i jednoduše ukotvit do podlahy díky otvorům ve spodní stěně a zadní stěně pancíře.

Nevýhody

Měli bychom-li uvést nějaká negativa, vyšší pořizovací cena je tak nějak samozřejmostí. Při koupi je však nutno myslet i na stěhování, jelikož při každém přesunu budete manipulovat s takřka padesátikilovým kusem oceli. Mírný diskomfort může zajistit i limitace dvířek, která lze otevírat jen do úhlu 90°.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vzhledem k vysoké pořizovací ceně není trezor Rottner POWER SAFE 600IT EL běžně nakupovaným zbožím do domácností a podniků. Nicméně od těch několika uživatelů, kteří s ním měli tu čest, má produkt úctyhodné 100% hodnocení.

Kvitují především jeho kvalitní ochranné prvky, prostorné úložiště pro smlouvy i jiné cennosti a elektronický zámek, který eliminuje nutnost tahat po kapsách klíček. Další si pochvalují oficiální certifikaci a dokonce uvádí, že bezpečností třída je nadstandard toho, co vůbec reálně využijí. Na záporné recenze jsme v době psaní článku (září 2023) nenarazili.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největším kladem Power Safe 600IT EL je jeho bytelný dvouplášťový pancíř, která dokládá i zařazení do bezpečnostní třídy S2. Je opatřen protipožárním lemem a oficiálně certifikovaný k ukládání zbraní i munice. Dvojitý elektronický zámek je obzvláště odolný proti odvrtání, pyšní se i funkcí nouzového otevření či i samozamykacím mechanismem.

Trezor má prostorný interiér s policí i vnitřní uzamykatelnou schránkou a není potíž ho ukotvit k podlaze. Naopak byste si měli dát pozor na prostor kolem dvířek, který se dají otevřít jen v úhlu 90°, přičemž vyšší cena a hmotnost se rozumí samo sebou.

Porovnání s alternativami

V téže cenové hladině by vás mohl zaujmout velmi podobný, byť méně známý výrobek od značky BTV Safe SB SB 600 EL. Prezentuje se prakticky identickými rozměry, bezpečnostní certifikací i zamykacím mechanismem jako Rottner, přičemž finančně vás vyjde o něco levněji. Namísto antracitu ho seženete v bílém provedení.

Pokud chcete ušetřit ještě více, od stejného výrobce můžete zvolit i model Arzenal 63 tř.S1. Ten vám umožní zabudovat jej i do zdi, oproti tomu má “starší” typ zámku na klíč a v bezpečnostní třídě si o jeden stupeň pohoršíte.

Chcete-li však zůstat u řady Power Safe, ale nevyhovují vám jen rozměry či vás omezuje kapacita recenzovaného modelu, poohlédněte se po dalších produktech od Rottneru. Ten nabízí alternativy lišící se převážně velikostí, konkrétně řady 300 (menší), 800 (větší) a 1000 (největší):

Rottner Power Safe 300 – 26 kg, třída S2, zámek na klíč

Rottner Power Safe 300EL – 26 kg, třída S2, elektronický zámek

Rottner Power Safe S2 800IT EL – 65 kg, třída S2, elektronický zámek

Rottner Power Safe S2 1000IT EL – 65 kg, třída S2, elektronický zámek

Závěrečné shrnutí

Rottner Power Safe 600IT EL kombinuje prvky vysoké kvality a jednoduchého designu. Přes dvouplášťovou konstrukci a bytelný 70 milimetrový pancíř se jen tak ledajaký lupič nedostane, platíte za to však vysokou pořizovací cenou a nezanedbatelnou hmotností samotného sejfu. Doporučovali bychom ho tak spíše náročným klientům, kteří využijí jeho prostorný interiér a potrpí si na moderní výbavu, jako dva prvotřídními elektronické zámky či ohnivzdornou drážku účinnou proti menším požárům.

Parametr Tento produkt
Typ trezoru

Domácí, zbraňový i ohnivzdorný trezor

Vnější rozměry [cm]

60 x 44,5 x 40

Vnitřní rozměry [cm]

52 x 36,5 x 29,6

Hmotnost [kg]

48

Bezpečnostní certifikace

S2

Umístění

Volně stojící či do podlahy

Zámek

Elektronický na kód

Elektronický displej

Ne

Plášť

Dvouplášťový

Objem [l]

56

Barva

Černá

Kotvící materiál

Součást balení

Typ zbraně

Na krátké zbraně

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rottner POWER SAFE 600IT EL | Hodnocení: Výborné
Samuel Hudec
Redaktor
Samuel je mladý redaktor, který si cení především kombinace preciznosti, stručnosti a informativnosti. Nemá rád polopravdy či falešné proklamace a jako student práv dobře ví, jak důležité je provádět důkladné rešerše. Baví ho sbírat ověřená fakta a upravovat do co nejpřehlednější podoby tak, aby byly běžnému člověku srozumitelné a zároveň náročnému spotřebiteli nanejvýš přínosné. Oblast trezorové techniky ho zaujala a rád vám poradí, na co si dát při výběru pozor, zda máte chtít model s certifikovanou bezpečnostní třídou či ne, a kam všude můžete svůj trezor umístit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rottner POWER SAFE 600IT EL

Rottner POWER SAFE 600IT EL

17 000 Kč Orientační cena