Recenze Richter Czech RS.20.EDK - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Richter Czech RS.20.EDK

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Trezory

Klady

  • Bytelná konstrukce z pevné oceli
  • Moderní elektronický zámek
  • Možnost ukotvení do zdi i podlahy
  • Elegantní antracitový design
  • Přiložené baterie a nouzové klíče

Zápory

  • Relativně nízký objem
  • Nemá police
  • Plastová klika k otevření
  • Hlasitější zvuk tlačítek
1 500 Kč Orientační cena

Richter Czech RS.20.EDK je kvalitní ocelový sejf, který poskytne řádnou bezpečnost vašim cennostem za velmi rozumnou cenu. Ve vaší domácnosti se bude vyjímat i díky jednoduchému antracitovému designu. V době psaní recenze se jedná o jeden z nejprodávanějších domácích trezorů na trhu.

Základní charakteristiky

Trezor Richter Czech RS.20.EDK je na první pohled nevelký domácí sejf se skromným osmilitrovým objemem, jehož cílovou skupinou jsou menší domácnosti a drobní živnostníci. Tu však uspokojí solidní výbavou za velmi příjemnou cenu. Disponuje standardní jednoplášťovou ochranou z pevné oceli, přičemž síla materiálu na dveřích (4 mm) i plášti (2 mm) je oproti konkurenci v téže cenové hladině nadprůměrná.

Díky otvorům na spodní i zadní straně navíc umožní jak ukotvení do zdi, tak montáž do podlahy – podle toho, co je pro uživatele komfortnější. Mimo bytelnou konstrukci zaujme Richter Czech RS.20.EDK i moderním elektronickým zámkem na 3 až 8 číslic, který se ovládá klasicky pomocí tlačítkové klávesnice. Velkou výhodou je doplnění o inteligentní samozamykací mechanismus, který po třech neautorizovaných pokusech trezor neprodyšně zakonzervuje.

Nechybí ani indikátor nízkého stavu baterie, což je funkce přítomná tradičně u mnohem dražších modelů. Co se týče horších vlastností produktu, některé uživatele může naopak zklamat hlasitější zvuk při stisknutí kláves či chybějící police, které je možné dokoupit jen na objednávku.

Hodnocení dalších uživatelů

Tento trezor je jeden z nejlépe hodnocených produktů na trhu. Uživatelé si pochvalující převážně výborný poměr ceny a kvality, přijatelnou velikost, dlouhou výdrž baterií a jednoduchou obsluhu. Kvitují i relativně nízkou hmotnost, což činí sejf skladným a lehce přenositelným. Stížnosti míří naopak na poměrně nízký objem a absenci polic, další klienti vytýkají plastový materiál kličky či “amatérské” řemeslné provedení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Trezor od společnosti Richter Czech nabídne solidní bytelnou schránku s nadprůměrně silnými ocelovými pláty, kterou je možno umístit do zdí i podlahy dle libosti. Chrání ji praktický elektronický zámek s jednoduchou, avšak příjemnou tlačítkovou klávesnicí. Ten se může mimo jiné pyšnit i funkcí automatického uzamčení po třech neoprávněných pokusech či indikátorem, který vás upozorní na vybité akumulátory. Za to leckoho nepotěší menší kapacita, hlasitější zvuk tlačítek a absence polic.

Porovnání s alternativami

Recenzovaný produkt je oblíbený především pro svou jednoduché provedení, moderní zamykací mechanismus a vkusný antracitový vzhled. Podle vyčtených vlastností se mu velmi podobá elektronický trezor KREATOR KRT692007, na kterém dokonce i pár stovek ušetříte. Oproti Richteru je však o něco menší, méně objemný a nižší váhu kompenzuje tenčí ocelovou konstrukcí.

Podobně na tom je i tmavě zbarvený výrobek firmy BTV Minibank, který plastovou kličku k otevírání dvířek vyměnil za elegantní otočné kolo. Ochranný plášť má však rovněž znatelně tenčí než tuzemský Ritcher.

Závěrečné shrnutí

Richter Czech RS.20.EDK patří mezi nejlepší domácí trezory pro malé domácnosti, které nebaží po přehnaném luxusu a stačí jim základní ochrana za příjemnou cenu. Snoubí bytelnou ocelovou konstrukci s až osmimístným elektronickým zámkem, který disponuje chytrými vychytávkami jako samozamykací mechanismus či indikátor vybité baterie.

Jeho jednoduchost a menší rozměry naopak nedocení profesionálové, kteří jsou ochotni si připlatit za skutečnou nedobytnost, či uživatelé hodlající si do sejfu ukládat velké množství cenností.

Parametr Tento produkt
Typ trezoru

Domácí trezor

Vnější rozměry [cm]

20 x 31 x 20

Vnitřní rozměry [cm]

19,6 x 30,6 x 14

Hmotnost [kg]

7,5

Bezpečnostní certifikace

Necertifikován

Umístění

Do zdi nebo podlahy

Zámek

Elektronický na kód, na klíč

Elektronický displej

Ne

Plášť

Jednoplášťový

Objem [l]

8

Barva

Šedá

Kotvící materiál

Součást balení

Typ zbraně

Nerelevantní

1 500 Kč Orientační cena
Autor: Samuel Hudec | Datum: | Produkt: Richter Czech RS.20.EDK | Hodnocení: Velmi dobré
Samuel Hudec
Samuel je mladý redaktor, který si cení především kombinace preciznosti, stručnosti a informativnosti. Nemá rád polopravdy či falešné proklamace a jako student práv dobře ví, jak důležité je provádět důkladné rešerše. Baví ho sbírat ověřená fakta a upravovat do co nejpřehlednější podoby tak, aby byly běžnému člověku srozumitelné a zároveň náročnému spotřebiteli nanejvýš přínosné. Oblast trezorové techniky ho zaujala a rád vám poradí, na co si dát při výběru pozor, zda máte chtít model s certifikovanou bezpečnostní třídou či ne, a kam všude můžete svůj trezor umístit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Richter Czech RS.20.EDK

Richter Czech RS.20.EDK

1 500 Kč Orientační cena