Menu

Gorenje WHC 623E14X – Recenze, testy a srovnání

76,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Komínové digestoře

Klady

  • Dostupná cena
  • Třída účinnosti filtrace tuků A
  • Ve řadě ohledů průměrná

Zápory

  • Třída účinnosti proudění vzduchu E
  • Nižší výkon
2 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mezi komínovými digestořemi patří model Gorenje WHC 623E14X k těm nejlevnějším, přesto má uživatelům co nabídnout. Primárně se jedná o vysokou účinnost filtrace tuků, se kterou se zařadil do nejlepší třídy A. I výrazně dražší model přitom v tomto ohledu výrazně zaostávají. Díky účinné filtraci můžeme tento model doporučit jako recirkulační digestoř, zvládá ale i klasický odtah.

Výkon 408 m3/h je v této kategorii produktů v době srovnání (srpen 2022) spíše nižší a hodí se do menších až středních kuchyní, maximálně do objemu 40 m3. Hlučnost 65 dB je průměrná a energetická třída C také patří spíše do průměru. Za rok tato digestoř spotřebuje 61,5 kWh, což není na komínový model extra vysoké číslo. Slabší stránkou je účinnost proudění vzduchu, v tomto případě se digestoř zařadila do třídy E. To znamená, že motor musí vynaložit více energie na dosažení požadovaného výkonu, a odsávání tak není energeticky efektivní.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

408

Hlučnost (dB)

65

Třída účinnosti proudění vzduchu

E

Třída účinnosti filtrace tuků

A

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

C

Roční spotřeba energie (kWh)

61,5

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

357

Ovládání a rozměry

U digestoře v této cenové kategorii se nedá očekávat žádné jiné ovládání než zcela základní. Spolehnout se tak musíte na klasická tlačítka a vybírat můžete ze tří rychlostí odsávání. Digestoř nemá displej, ovladač ani chytré funkce. Pokud cokoliv z toho vyžadujete, pravděpodobně si budete muset připlatit. V tabulce najdete také rozměry spotřebiče a informaci, do jaké výšky jej můžete instalovat. V tomto případě musí být minimálně 65 cm od plynové desky a minimálně 50 cm od elektrické desky. Obojí jsou zcela standardní požadavky.

 

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

65

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

50

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

50

Hmotnost (kg)

8,6

Názory uživatelů a odborníků

Digestoř Gorenje ohodnotilo několik desítek uživatelů, většina z nich je s daným modelem spokojená. Primárně chválí samozřejmě nízkou cenu tohoto spotřebiče, pozitivně ale hodnotí také výkon, kvalitu osvětlení a vzhled. Objevují se ovšem výtky ke kvalitě zpracování, podle některých uživatelů má digestoř ostré rohy, plechy jsou poměrně tenké a snadno se poškrábe. V názoru na hlučnost se uživatelé rozchází, podle některých je hlučná, jiní ji zase popisují jako tichý model. Další názory uživatelů si můžete přečíst na portálu Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Jak se shodují také uživatelé digestoře Gorenje, její největší výhodou je velmi nízká cena. Přesto minimálně v jednom ohledu předčí i několikanásobně dražší modely – má vynikající účinnost filtrace tuků, díky čemuž jde o skvělý model pro recirkulaci. Co se nevýhod týče, mezi komínovými modely je výkonově spíše slabší a má nízkou účinnost proudění vzduchu.

Porovnání s alternativami

Pokud je pro vás standardní nerezové provedení digestoře Gorenje tak trochu nuda, možná by vás více zaujal model Amica OKC 613RW v retro designu. Připlatíte si ale primárně opravdu jen za vzhled, výkon má s digestoří Gorenje víceméně stejný a v ostatních ohledech spíše pokulhává. Slabší je především energetická třída a účinnost filtrace tuků.

Naproti tomu model Whirlpool WHVP 63 LT W nabízí výrazně vyšší výkon, lepší energetickou třídu a lepší účinnost proudění vzduchu. Je také designově zajímavý, tentokrát ale v čistě moderním stylu, s dotykovým ovládáním a skleněným panelem. Za lepší parametry a designové provedení si ale oproti digestoři Gorenje výrazně připlatíte, model Whirlpool má navíc podstatně horší účinnost filtrace tuků.

Naše hodnocení a závěr

Digestoř Gorenje WHC 623E14X můžeme doporučit nenáročným zákazníkům, kterým bude vyhovovat jednoduchý model za dostupnou cenu. Výkonem 408 m3/h se hodí spíše do menších a středních kuchyní, nevýhodou může být horší účinnost proudění vzduchu či vyšší hlučnost. Energetická třída C se řadí víceméně k průměru, výběr ze 3 rychlostí je také standardem. Uživatelé jsou s tímto modelem obecně docela spokojení, nejde ale o nejkvalitnější provedení na trhu.

Pokud byste chtěli zainvestovat do nějaké „designovky“, která vás potěší také vysokým výkonem, podívejte se na recenzi digestoře Whirlpool WHVP 63 LT W.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje WHC 623E14X | Hodnocení: 76,0 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Gorenje WHC 623E14X

Gorenje WHC 623E14X

2 600 Kč Orientační cena