Recenze Whirlpool WHVP 63 LT W - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Whirlpool WHVP 63 LT W

87,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Komínové digestoře

Klady

  • Zajímavý design
  • Vysoký výkon sání
  • Energetická třída B

Zápory

  • Horší účinnost filtrace tuků
  • Vyšší hlučnost 67 dB
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Whirlpool WHVP 63 LT W zaujme v první řadě svým designovým provedením, světlý skleněný panel rozhodně není u digestoří zcela běžný. Silnou stránkou je také vysoký výkon 713 m3/h, se kterým ji můžeme doporučit i do větších kuchyní (do objemu cca 70 m3). Slabším aspektem je naopak hlučnost, 67 dB patřilo v době psaní recenze (srpen 2022) k vyšším hodnotám v našem srovnání. Energeticky nejde o nejúspornější model, třída B je ale stále poměrně dobrá.

Co se účinnosti týče, digestoř se standardně zařadila do nejlepší třídy účinnosti osvětlení A. S účinností proudění vzduchu skončila ve třídě B, což je v porovnání s konkurencí stále ještě dobrý výsledek. Nejslabší tak zůstává v jejím případě filtrace tuků, se kterou se zařadila do třídy E. I přes to, že jde o kombinovaný model, a je tedy schopná odtahu i recirkulace, kvůli horší filtraci tuků bychom ji doporučili spíše jako odtahovou variantu.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

713

Hlučnost (dB)

67

Třída účinnosti proudění vzduchu

B

Třída účinnosti filtrace tuků

E

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

B

Roční spotřeba energie (kWh)

82

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

476

Ovládání a rozměry

Jak již design digestoře Whirlpool naznačuje, jde o moderní výrobek, u kterého bychom nečekali snad ani nic jiného než dotykové ovládání. U komínových digestoří se s tímto systémem setkáte častěji, u ostatních typů převažují spíše tlačítka. V dalších ohledech už je tato digestoř zcela standardní, nabízí výběr ze tří rychlostí odtahu jako většina modelů v našem srovnání a nemá dálkové ovládání ani displej, to ovšem nejsou zcela běžné prvky výbavy.

Při instalaci je potřeba dodržet odstup 55 cm od elektrické a 70 cm od plynové desky. Doporučujeme přeměřit zvolené umístění digestoře, zda těmto požadavkům odpovídá, některé konkurenční modely můžete umístit i níže.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Dotykové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

70

Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

55

Šířka (cm)

59,8

Hloubka (cm)

32,6

Hmotnost (kg)

12

Hlavní klady a zápory

Z výhod digestoře Whirlpool stojí za zdůraznění především vysoký výkon 713 m3/h. Pozitivem je také zajímavý design spojený s moderním dotykovým ovládáním. Slabší stránkou je poměrně vysoká hlučnost 67 dB, stejně jako nižší efektivita při filtraci tuků.

Porovnání s alternativami

Alternativu v podobném stylovém ladění představuje digestoř AEG DVB5960HB. Ta je oproti modelu Whirlpool výrazně dražší, nabízí ale také o poznání nižší hlučnost, více rychlostí odtahu, efektivnější proudění vzduchu a displej. Na druhou stranu má nepatrně nižší výkon a ještě slabší filtraci tuků.

Cenově dostupnější variantou je digestoř Gorenje WHC 623E14X. Ta už sází spíše na klasický design bez použití skla, dotykového ovládání nebo displeje. V porovnání s modelem Whirlpool má výrazně nižší výkon a slabší účinnost proudění vzduchu, naopak filtraci tuků ale zvládá daleko lépe. Hlučnost mají obě digestoře na podobné úrovni.

Naše hodnocení a závěr

Komínová digestoř Whirlpool WHVP 63 LT W je zajímavá především svým elegantním, moderním designem, ke kterému se pojí také dotykové ovládání. Silná je ale i v otázce výkonu sání, kde překoná i některé dražší modely. V efektivitě už místy pokulhává, zejména filtrace tuků je v jejím případě slabší. Řadí se do energetické třídy B a třídy účinnosti proudění vzduchu B, to sice nejsou špatné výsledky, mohly by ale být ještě trochu lepší. Její slabou stránkou tak zůstává především vysoká hlučnost 67 dB.

Pokud hledáte výrazně tišší digestoř, která stále nabídne poměrně luxusní designové provedení a vysoký výkon, podívejte se na recenzi modelu AEG DVB5960HB.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool WHVP 63 LT W | Hodnocení: 87,0 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Whirlpool WHVP 63 LT W

Whirlpool WHVP 63 LT W

8 500 Kč Orientační cena