Menu

Recenze a srovnání Compass Gril Party Point Flame Tamer

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových grilů

Datum doporučení: Březen 2018

73,4 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Menší rozměry
  • Slabší výkon
  • Menší grilovací plocha
3 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový gril od značky Compass představuje dostupnou variantu pro méně náročné uživatele. Grilovací plocha tohoto modelu je 1 819 cm2, na trhu najdete i grily s dvojnásobnou plochou. Stejně tak výkon 5,5 kW patří ke slabším a se dvěma hořáky je tento gril vhodný hlavně pro přípravu jídla pro rodinu, na větší akce pravděpodobně stačit nebude, pro ty jsou vhodnější grily se čtyřmi a více hořáky. Gril je pojízdný, má k tomuto účelu dvě kolečka. Dražší modely mají čtyři, ale i se dvěma si člověk poradí. Nevýhodou grilu je chybějící dno na plynovou bombu. Tu tak při přesouvání nepřeveze rovnou s grilem, ale je třeba ji přenést zvlášť. Gril je vybavený klasickým smaltovaným roštem, což je jedno z nejběžnějších řešení.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Compass
Celkový výkon (kW) 5,5
Grilovací plocha (cm2) 1 819
Typ gril. plochy Rošt
Povrch gril. plochy Smalt
Počet hořáků 2
Poloha barbecue Pouze stolní grily
Mytí v myčce Ne

Vybavení a funkce

Ačkoliv jde o poměrně levný model, o podstatné prvky výbavy gril Compass ochuzený nezůstal. Patří mezi ně elektrické piezo zapalování, které zvyšuje komfort a bezpečnost používání grilu. Nechybí také odkapávací miska na tuk a poměrně velká odkládací plocha na náčiní či talíře. Rozměrově se v kategorii plynových grilů  tento model řadí spíše k menším. Výška 102 cm, šířka 98 cm a hloubka 51 cm, to jsou poměrně kompaktní rozměry a gril se bude docela dobře skladovat. Hmotnost 16,5 kg patří k nejnižším ve výběru a manipulace s tímto modelem tak, i díky kolečkům, bude hračkou.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat Ano
Teploměr Ano
Nastavení sklonu spodní desky Pouze stolní grily
Nastavení výšky horní desky Pouze stolní grily
Aromatizace dřevem Pouze elektrické grily
Časovač Pouze stolní grily
Piezo zapalování Ano
Odkapávací miska Ano
Odkládací plocha Ano
Výška (cm) 102
Šířka (cm) 98
Hloubka (cm) 51
Hmotnost (kg) 16,5

Závěr

Gril Compass Gril Party Point Flame Tamer nepatří k nejvýkonnějším ani nejlépe vybaveným modelům na trhu, za to je ale jedním z nejlevnějších. Pokud proto pokukujete po plynovém grilu, ale investice pět a více tisíc je pro vás příliš vysoká, nebo takový gril použijete jen párkrát do roka, bude pro vás tento model jistě dobrým řešením. Díky poměrně malým rozměrům přijde vhod také uživatelům, kteří bojují s nedostatkem úložného prostoru. Pokud ovšem kladete na vás budoucí gril vyšší nároky a hledáte variantu, která utáhne i větší akci, doporučujeme zvážit nějaký dražší model, k velmi výkonným patří například gril Campingaz 4 Series Classic LS Plus.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Compass Gril Party Point Flame Tamer | Hodnocení: 73,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Compass Gril Party Point Flame Tamer

Compass Gril Party Point Flame Tamer

3 300 Kč Orientační cena