Recenze Princess 112250 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Princess 112250

75,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Elektrické grily

Klady

  • Dostupná cena
  • Velká odkládací plocha
  • Rošt omyvatelný v myčce

Zápory

  • Celkově "levnější" zpracování
  • Absence víka
  • Menší grilovací plocha
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model Princess 112250 patří k jednoduchým a poměrně cenově dostupným modelům. Grilovací plocha 980 cm2 bude vhodná pro dvě až tři osoby a s příkonem 2 200 W se nemusíte bát pomalého zahřívání. Gril má chromovaný rošt, což není úplně nepřilnavá varianta, u roštů je ale standardní. Na druhou stranu je mřížka omyvatelná v myčce, můžete si tak výrazně usnadnit údržbu. Rozměrově jde o ideální variantu na zahradu nebo balkon, můžete jej používat i bez stojanu, jako stolní gril. Vzhledem k typu ohřevu (topná spirála) bychom jej ale nedoporučili ke grilování v interiéru, pravděpodobně se totiž neobejde zcela bez kouře.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Princess

Příkon (W)

2 200

Grilovací plocha (cm2)

980

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Chrom

Mytí v myčce

Ano

Vybavení a funkce

Za nejzajímavější prvek výbavy považujeme u grilu Princess jeho stojan, respektive nabízený odkládací prostor. Ten je při grilování vždy výhodou a u levnějších modelů není nutně samozřejmostí. Naopak zcela standardní je možnost regulace teploty a světelný indikátor nahřátí, které ani tomuto modelu nechybí. Nepostrádá ani odkapávací misku, do které můžete napustit trochu vody, aby se omezil vznik kouře. U některých elektrických grilů najdete také pokročilejší výbavu, jako je víko, teploměr nebo funkce aromatizace dřevem, to se ale v této cenové kategorii ani nedá očekávat.

Gril je také doplněný malou zábranou proti větru, kterou při grilování venku jistě oceníte. Součástí je také horní mřížka, na kterou můžete odložit hotové suroviny při přípravě dalších, vše tak zůstane teplé a nachystané k servírování.
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Ne

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

70

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

29

Hmotnost (kg)

3,5

Klady a zápory

Pozitivem grilu Princess je rozhodně dostupná cena, pochválit můžeme také slušný příkon a přítomnost odkládací plochy. Nevýhodou může být menší grilovací plocha, vhodná cca pro 2-3 osoby, a celkově ne zcela bytelné provedení. To je ale pro grily v této cenové kategorii typické a je potřeba s tím před koupí počítat.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte spíše gril pro rodinu, mohl by se vám hodit model Guzzanti GZ 345. Má větší grilovací plochu s žebrovaným i hladkým povrchem, o něco vyšší příkon a víko. Je ale také dražší a jeho odkládací plocha je oproti modelu Princess menší. Náročnější uživatele by potom mohl zaujmout také gril Guzzanti GZ 350. Ten už při své velikosti obstará i menší zahradní party, navíc má také teploměr pro přesnější grilování. Nevýhodou oproti modelu Princess je vyšší cena a opět spíše menší odkládací plocha. Desku tohoto grilu také není možné mýt v myčce.

Závěr

Jestliže hledáte lehký, skladný a cenově dostupný gril, model Princess 112250 pro vás jistě bude zajímavou variantou. Vzhledem k menší grilovací ploše a celkově jednoduššímu zpracování pravděpodobně nepůjde o ideální variantu na pravidelné grilování pro rodinu nebo zahradní party. Hodí se spíše pro uživatele, kteří si jednou za čas udělají grilování na balkoně a nemají na gril vyloženě vysoké nároky.

Pochválit můžeme kromě dostupné ceny také poměrně velkou odkládací plochu, výhodou je také slušný příkon ohřevu a rošt omyvatelný v myčce. Pro pokročilejší kulináře ale bude dost možná omezující, že gril nemá víko nebo třeba teploměr. Pokud tedy patříte k náročnějším uživatelům, doporučujeme navštívit spíše recenze grilů Guzzanti GZ 345 a Guzzanti GZ 350.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Princess 112250 | Hodnocení: 75,0 %
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici a svým tématům se tak věnuje dlouhodobě. Grily má například na starosti více než tři roky. Díky tomu vám například vysvětlí, jakou výbavu mohou elektrické grily nabízet nebo jaký příkon vyžadovat. Kromě grilů patří k jejím tématům také klasické kuchyňské spotřebiče, například sporáky a varné desky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Princess 112250

Princess 112250

1 400 Kč Orientační cena