Menu

Recenze a srovnání Proteco 62.22-GU-21

82,0 % Celkové hodnocení

S udírnou v kategorii Grily na dřevěné uhlí

Klady

  • Funkce uzení
  • Dostupná cena
  • Teploměr ve víku

Zápory

  • Nemá odnímatelný popelník
  • Méně bytelné provedení
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Firma Proteco, která stojí i za grilem Proteco 62.22-GU-21, patří k českým výrobcům nářadí a outdoorového vybavení. V době psaní recenze (červen 2022) patřil tento gril k cenově dostupnějším modelům na trhu, přesto (nebo spíše i proto) má rozhodně co nabídnout. Skládá se ze dvou grilovacích van, větší nabízí plochu 1 620 cm2 a je určená ke klasickému grilování, menší nabídne ještě dalších 526 cm2 a hodí se hlavně na uzení. Tento gril tak bez problémů vystačí pro rodinu a nabízí poměrně multifunkční využití.

Tělo i rošty grilu jsou opatřené žáruvzdorným nátěrem, nechybí poklop na větší i menší části, díky kterému můžete efektivněji nakládat s teplem. Rozměrově nejde o úplně malý model, díky kolečkům se ale nemusíte obávat náročné manipulace.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Proteco

Grilovací plocha (cm2)

1 620

Typ grilovací plochy

Rošt

Poklop

Ano

Výška (cm)

90

Šířka (cm)

85

Hloubka (cm)

31

Hmotnost (kg)

13,25

Vybavení a funkce

Ve víku grilu Proteco najdete teploměr pro přesnější přípravu pokrmů, ten už je dnes obvyklý u většiny modelů na dřevěné uhlí, snad jen s výjimkou těch nejlevnějších. Nechybí ani odkládací plocha, která je vždy výhodou, můžete tak mít nástroje i suroviny vždy po ruce. Nedočkáte se ovšem sofistikovanější výbavy, jako je např. časovač, piezo zapalování nebo zásobník na uhlí. Gril nemá ani odnímatelný popelník, čímž se liší od dražších modelů, u kterých je vynášení popela tímto způsobem usnadněno.

Parametr Tento produkt
Teploměr

Ano

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Ne

Odkládací plocha

Ano

Zásobník na uhlí

Ne

Odnímatelný popelník

Ne

Klady a zápory

Pozitivně můžeme u grilu Proteco 62.22-GU-21 ohodnotit především poměr ceny a výkonu. Jeho pořízení vás nezruinuje, přesto je vhodný i pro rodiny a zastane rovnou i funkci udírny. Výhodou je také odkládací plocha a teploměr v poklopu.

Jako jistý nedostatek vnímáme absenci odnímatelného popelníku, kvůli tomu musíte popel z grilovací vany vybírat vrchem, což je vždy komplikovanější. Chybí další pokročilejší funkce, ty bychom ale od modelu v této cenové kategorii ani neočekávali.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou by mohl být například gril Cattara Royal Partner. Ten je sice o něco dražší, nabízí ale trochu bytelnější provedení, doplněné litinovým roštem. Je také vybavený odnímatelným popelníkem. Oproti grilu Proteco má ale menší grilovací plochu a postrádá funkci udírny.

Té se nedočkáte ani u grilu Fieldmann FZG 1009, který je také spíše menší, má malou odkládací plochu a, stejně jako grilu Proteco, mu chybí odnímatelný popelník. Je ale výrazně levnější a řadí se mezi poměrně skladné modely, snadno jej tak převezete např. na chatu.

Závěr

Gril Proteco 62.22-GU-21 potěší kromě lokálního původu také svou multifunkčností – nabízí nejen část určenou ke grilování, ale i samostatnou část na uzení. Velikostí bude ideální pro rodiny a díky dostupné ceně ani nijak zvlášť nezatíží rodinný rozpočet. Z výbavy nabízí teploměr a odkládací plochu, postrádá naopak odnímatelný popelník a některé pokročilejší prvky. Celkově jej můžeme doporučit uživatelům, kteří shánějí cenově dostupný gril na jednoduché používání a rádi si vyzkoušejí i proces uzení.

Jeho provedení ale nemusí být až tak bytelné. Pokud hledáte o něco „masivnější“ gril s litinovým roštem, mohl by se vám líbit například model Cattara Royal Partner.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Proteco 62.22-GU-21 | Hodnocení: 82,0 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Proteco 62.22-GU-21

Proteco 62.22-GU-21

2 000 Kč Orientační cena