Menu

Recenze a test HERON 8896430

Velmi dobré Celkové hodnocení

Do stavebnictví v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Profesionální zpracování
  • Nadprůměrný výkon
  • Vyztužený podvozek
  • Zvládne napájet cokoliv

Zápory

  • Extrémně vysoká cena
  • Velmi těžký
  • Menší cílová skupina
100 000 Kč Orientační cena

Benzínová elektrocentrála HERON 8896430 zaujme na první pohled robustní rámovou konstrukcí, nadprůměrným výkonem a třemi fázemi. Spadá do kategorie těch nejdražších modelů na trhu a využití pro ni najdete hlavně na stavbách a v průmyslu.

Výkon, spotřeba a konstrukce

HERON 8896430 se může pochlubit jmenovitým výkonem 10 000 W, což je nejvyšší hodnota mezi námi srovnávanými produkty. Zároveň se v tomto ohledu řadí mezi nejlepší produkty i co se týče aktuálního složení trhu s generátory (září 2023). Disponuje zásuvkami na 230 V i 400 V, z čehož vyplývá, že může kromě jednofázových přístrojů napájet i náročnější třífázové. Toho lze využít hlavně na stavbách při napájení míchaček apod.

Ze značné výkonnosti zařízení logicky vyplývá, že bude mít vyšší spotřebu paliva. Ta zde dosahuje 5 l/hod, což z něj činí jednoznačně nejméně úsporný stroj v našem srovnání. Má tudíž velmi velkou nádrž na benzín o objemu 30 l (běžné jsou nádrže o objemu 5–20 l).

Jde o poměrně hlučný stroj (maximální hlučnost je 97 dB), ale s ohledem na výkon není ovšem výrazně hlučnější než jiné produkty v našem srovnání. Tato vlastnost vyplývá částečně i z toho, že se jedná o model s rámovou konstrukcí.

Funkce a doplňky

HERON 8896430 disponuje regulačním systémem AVR, který se uplatní při napájení zařízení s kolísavým napětím. S hmotností 172 kg jsou zde nezbytností kolečka a madlo, abyste s ním vůbec dokázali manipulovat. U takto těžkých a drahých generátorů jde o naprostou samozřejmost, která by nikdy neměla chybět. Podvozek a celá konstrukce jsou navíc speciálně vyztužené, aby odolaly extrémní hmotnosti.

Součástí výbavy je také digitální měřič zobrazující motohodiny, provozní hodiny, výstupní napětí a frekvenci. Tento prvek je ve vysokých cenových hladinách běžný.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Heron

Typ podle počtu fází

Třífázový

Jmenovitý výkon (W)

10 000

Konstrukce

Rámová

Spotřeba benzínu (l/hod)

5

Objem nádrže (l)

30

Způsob regulace výstupního napětí

Systém AVR

Stupeň krytí

IP23

Displej / digitální měřič

Ano

Podvozek s kolečky

Ano

Hlučnost (dB)

97

Výška (cm)

73

Šířka (cm)

38

Délka (cm)

101

Hmotnost (kg)

172

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (září 2023) se nám bohužel nepodařilo dohledat k produktu HERON 8896430 dostatečné množství uživatelských recenzí, ze kterých bychom mohli vyvodit nějaké závěry.

Na druhou stranu se ale jedná o jednu z nejlepších značek vyrábějících tento typ přístrojů. Elektrocentrály Heron patří dlouhodobě mezi ty nejlepší produkty na trhu a obecně se těší velké oblibě.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Elektrocentrála HERON 8896430 vyniká nad konkurenčními produkty svým výkonem – s 10 000 W se skutečně jen tak nesetkáte. Navíc je potřeba ocenit její multifunkčnost, protože je schopna napájet jak jednofázové přístroje, tak i třífázové stroje. Další výhodu představuje vysoká kvalita zpracování konstrukce, digitální měřič a do jisté míry i renomé značky.

Pochopitelně jde ale o přístroj se specifickým využitím, který není vhodný do domácnosti, ale čistě jen na stavby a do průmyslu. Je také hodně těžký, ale manipulace s ním je alespoň částečně usnadněna díky podvozku a madlům. Nesmíme opomenout ani velmi vysoké pořizovací náklady, které mohou některé zákazníky odradit – investice do tohoto přístroje opravdu není pro každého.

Porovnání s alternativami

Zákazníkům, kteří chtějí výkonnou elektrocentrálu, ale nechtějí investovat tak vysokou částku jako do HERON 8896430, lze jako cenově dostupnější variantu doporučit Heron 8896420. Tento model má taktéž dvě zásuvky (230 V a 400 V), je tudíž schopen napájet pestrou škálu zařízení. Výkon má oproti jiným produktům na trhu velmi vysoký (5 500 W nebo 6 800 W). Navíc potěší nízkou spotřebou, která je oproti modelu 8896430 více než desetinásobně nižší (jen 0,45 l/hod).

Pokud pro vás není stěžejní vysoký výkon a nepotřebujete napájet třífázové přístroje, mohl by vám postačit např. Heron 8896140. S výkonem 3 500 W je ideální na méně náročné jednofázové přístroje. Pochlubit se může vysokou úrovní zpracování, digitálním měřičem a vysokou oblibou mezi zákazníky.

Závěrečné shrnutí

HERON 8896430 je nadprůměrně výkonný benzínový generátor, který je vhodný k napájení jednofázových i třífázových zařízení. Uplatnění najde hlavně na stavbách a v průmyslu, neboť bude schopen napájet i cirkulárky, míchačky, hydraulické systémy, vysušovače či stolní pily. Pro usnadnění manipulace je vybaven podvozkem a madlem.

S ohledem na vysoké pořizovací náklady a další vlastnosti ovšem nejde o generátor, který byste si chtěli pořídit do běžné domácnosti na občasné výpadky elektřiny. K takovým účelům by mohl být postačující např. jednofázový generátor Hahn & Sohn HGG 3100X AVR.

100 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HERON 8896430 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která se zajímá o svěřená témata do hloubky a zejména těm technickým se věnuje s velkou pečlivostí. Tyto schopnosti využila i při srovnávání benzínových generátorů, o které se stará již přes rok. Za tu dobu si vytvořila dobrý přehled o trhu s těmito produkty. Díky tomu vám dokáže poradit, jak vybrat generátor s optimálním výkonem a jak se zorientovat v rozdílech mezi jednofázovými a třífázovými generátory.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HERON 8896430

HERON 8896430

100 000 Kč Orientační cena