Recenze a porovnání Braun Series 1130s | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Braun Series 1130s

72,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Zastřihovač
  • Lehký

Zápory

  • Holicí hlava není výkyvná
  • Pouze suché holení
750 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Braun Series 1130s-1 se řadí k planžetovým strojkům, to znamená, že je vhodnější na častější holení spíše kratších vousů. Model lze využít pouze k suchému holení, některým mužům to vyhovuje, jiní ovšem preferují použití gelu nebo holicí pěny, což v tomto případě není možné. Hlavice se skládá ze dvou holicích planžet, některé vyšší řady od stejného výrobce nabízejí už rovnou 4 holicí části, za ty si ale musíte většinou výrazně připlatit.

Co se napájení týče, přístroj musíte mít napojený do elektrické sítě, budete tedy do značné míry limitováni přítomností zásuvky. Na druhou stranu se nemusíte starat o to, zda máte zrovna nabitou baterii. Strojek váží 250 gramů, manipulace s ním tak bude pohodlná a jednoduchá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Braun

Způsob holení

Suché

Napájení

Ze sítě

Počet holicích hlav/planžet

2

Hmotnost (g)

250

Hodnocení funkcí a vybavení

Braun Series 1130s-1 patří spíše k těm klasickým holicím strojkům, nelze od něj tak očekávat žádné speciální vychytávky nebo moderní funkce. Zvládne základní oholení, nechybí mu ani zastřihovač pro zkrácení delších vousů a vytvoření přesnějších kontur. Nemá sice displej s mnoha indikátory, na druhou stranu je jeho ovládání velmi jednoduché a intuitivní.

Samotná údržba strojku vás nemusí děsit, ulehčí vám ji fakt, že ho můžete omýt pod tekoucí vodou. Pozor, nepleťte si voděodolnost s vodotěsností, do sprchy si strojek vzít určitě nemůžete. V balení najdete také čisticí kartáček. S tím se vám budou lépe odstraňovat zachycené vousy mezi planžetami. Co už ale v balení nenajdete, je cestovní pouzdro, to ale v základu chybí často i u mnohem dražších modelů.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ne

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

Tento strojek od značky Braun se na trhu drží už poměrně dlouho, za tu dobu si ho stihla oblíbit velká spousta uživatelů. Ti si samozřejmě pochvalují především nízkou cenu, za kterou dostanou spolehlivý a dostačující výrobek. Z recenzí se dozvíte, že náhradní hlavice strojku stojí víc, než samotný přístroj. Většina majitelů tak po nějaké době raději koupí rovnou nový produkt, než aby vyměňovali samotnou hlavici.

Hlavní klady a zápory

Silné stránky modelu Braun Series 1130s-1 tkví v nízké pořizovací ceně, jednoduchém používání a ve snadné údržbě. I když není kompletně vodotěsný, při čistění ho můžete opláchnout pod tekoucí vodou. Ve sprše se s ním ale neoholíte, nelze ho použít ani při mokrém holení s gelem nebo pěnou. Absenci akumulátoru by mohli někteří považovat také za nevýhodu, jiným naopak přijde vhod, že se nemusí starat o nabití baterie a raději strojek vždy připojí při používání do zásuvky.

Naše hodnocení a závěr

Braun Series 1130s-1 lze označit za klasický holicí strojek s nízkou pořizovací cenou, který ocení především méně nároční uživatelé. Nenabízí sice pokročilé a moderní funkce, za to se můžete těšit na jednoduché používání i údržbu. Ocenit by ho mohli také starší páni, kteří si nepotrpí na různé vychytávky, a všichni, komu stačí, aby je strojek primárně oholil. Parametrově sice nepatří k těm nejlepším na trhu, četné pozitivní recenze ovšem dokazují, že i přes to vyhovuje velké spoustě uživatelů.

Očekáváte-li od strojku i něco víc a chcete ho používat i bez dosahu elektrické zásuvky, pak vám doporučujeme přečíst si například recenzi Braun Series 3-3045s

 

750 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Braun Series 1130s | Hodnocení: 72,1 %
Kamila Lorenzová se problematice holení a zbavování se chloupků věnuje na našich stránkách hned v několika tématech. Moc dobře chápe, jak složité může být na internetu vybrat ten správný produkt, když si ho nemůžete dopředu vyzkoušet. Proto vždy před doporučením nějakého produktu pečlivě zvažuje všechny alternativy a snaží se získat maximum informací. Poradí vám tedy například, pro koho je vhodnější planžetový strojek a kdo by měl sáhnout spíše po strojcích frézkových. Kromě holících strojků ji najdete podepsanou také pod článkem o zastřihovačích.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun Series 1130s

Braun Series 1130s

750 Kč Orientační cena