Recenze a porovnání Philips Series 1000 S1231/41 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Philips Series 1000 S1231/41

80,1 % Celkové hodnocení

Uživatelsky oblíbený v kategorii Frézkové holicí strojky

Klady

  • Zastřihovač stačí vyklopit
  • Lze ho omýt vodou
  • Nízká cena

Zápory

  • Dlouho se nabíjí
  • Jen na suché holení
  • Chybí čisticí kartáček
1 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Philips Series 1000 S1231/41 je frézkový holicí stojek. Tento typ strojku je vhodný zejména pro muže, kteří mají o něco delší vousy a holí se méně často. Má celkem 3 holicí hlavy, stejně jako všechny ostatní frézkové strojky v našem srovnání (srpen 2021). Je určený pro suché holení, a tedy je vhodnější pro ty, kteří mají méně citlivou pokožku. Výhodou suchého holení je bezesporu to, že jej můžete praktikovat v podstatě kdekoliv a nemusíte být u zdroje vody.

Tento strojek má dvě varianty, jak ho lze napájet a využívat. Jednou z nich je napájení ze sítě v průběhu holení. Tady je ale potřeba mít v místě holení po ruce zásuvku. Pokud ji nemáte, můžete využít čerpání z akumulátoru.

Na jedno nabití, které trvá nadprůměrných 8 hodin, můžete strojek využívat asi 40 minut. Pro představu, v době psaní recenze většina strojků byla plně nabita za jednu hodinu a vydržela v provozu okolo 50 minut. Vzhledem k pořizovací ceně je ale tento slabší výkon očekávatelný.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Způsob holení

Suché

Napájení

Akumulátor / ze sítě

Doba nabíjení (min)

480

Výdrž baterie (min)

40

Počet holicích hlav/planžet

3

Hmotnost (g)

280

Hodnocení funkcí a vybavení

Philips Series 1000 S1231/41 má sice určitou odolnost vůči vodě a lze ho při čištění s klidem opláchnout, vodotěsný ovšem není a do sprchy si ho vzít nemůžete. Důležitou funkcí je také zastřihovač. Ten je vhodný pro všechny, kteří nosí na nějaké části obličeje delší vous, ať už je to bradka, knír nebo třeba kotlety. V tomto případě je součástí strojku a před používáním ho jednoduše vyklopíte, u jiných modelů musíte měnit celou hlavu, což může být zbytečně zdlouhavé.

Ukázka použití zastřihovače stojku

Dalším hodnoceným parametrem byla podpora rychlonabíjení. To ale strojek od značky Philips bohužel nenabízí. Jak už bylo výše zmíněno, nabíjecí doba tohoto produktu je opravdu dlouhá. Pokud ale máte strojek vybitý a potřebujete se rychle oholit, můžete využít nabíjení ze sítě.

Zajímalo nás také příslušenství. Produktu dostanete společně s ochranným krytem, který chrání strojek před poškozením i vniknutím nečistot. Součástí ovšem není cestovní obal, ten by cestování se strojkem ještě více zpříjemnil.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ne

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ne

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ne

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

Majitelé holicího strojku Philips Series 1000 S1231/41 si výrobek vesměs chválí a mají s ním pozitivní zkušenost. Mezi jeho přednostmi často zmiňují jeho pořizovací cenu, snadnou manipulaci nebo možnost výměny jednotlivých hlavic. Někteří si ale stěžují na to, že jde o strojek vhodnější spíše pro jemnější vousy a s hrubším porostem už může mít problémy.

Hlavní klady a zápory

Na výhody a nevýhody tohoto modelu musíte pohlížet poněkud individuálně. Muži s citlivou pokožkou zvyklí na mokré holení nejspíš nebudou moc nadšení tím, že strojek není kompletně vodotěsný, nabízí jen holení nasucho a nelze ho brát do sprchy. To na druhou stranu nabízí výhodu v podobě možnosti používat přístroj i při zapojení do elektřiny, vodotěsné strojky tohle z bezpečnostních důvodů neumožňují. Nejste tedy vázáni pouze na akumulátor a nemusíte se stresovat vybitou baterií.

Naše hodnocení a závěr

Za málo peněz hodně muziky – tak hodnotí v recenzích uživatelé tento holicí strojek značky Philips a my s tím musíme pouze souhlasit. Za slušnou pořizovací cenu dostanete frézkový strojek s dostatečnou výdrží baterie a možností používat ho napojený i do elektrické zásuvky. To vám vodotěsné strojky určené pro používání ve sprše neumožní. Možná by mohl mít lepší výbavu a kromě cestovního krytu nabídnout také pevné pouzdro, vzhledem k nízké ceně mu to ale můžeme odpustit.

Pokud patříte mezi muže s velmi citlivou pokožkou a preferujete raději mokré holení, pak vám doporučujeme sáhnout raději po jiném strojku, vyhovovat by vám mohl například planžetový Braun Series 3-3045s

 

1 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Series 1000 S1231/41 | Hodnocení: 80,1 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips Series 1000 S1231/41

Philips Series 1000 S1231/41

1 100 Kč Orientační cena