Menu

Recenze a srovnání Philips Series 9000 S9985/50

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Frézkové holicí strojky

Klady

  • Chytré senzory
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Čisticí stanice

Zápory

  • Vysoká cena
  • Docela těžký
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Philips Series 9000 S9985/50 se řadí mezi absolutní špičku na trhu mezi frézkovými holicími strojky. Jeho výjimečnost spočívá především ve využití chytrých technologií a moderních funkcí. Na hlavě se nachází klasicky 3 frézky. Celá hlava se dokáže otáčet o 360 stupňů, takže hezky kopíruje všechny křivky a kontury tváře. Strojek tak neustále drží kontakt s pokožkou, což napomáhá preciznímu oholení. Na jedno nabití vydrží fungovat až 60 minut, což lze označit za nadprůměr nejen v rámci našeho srovnání. Do plna se nabíjí jednu hodinu.

Strojek patří mezi tzv. Wet&Dry přístroje od výrobce Philips. Znamená to, že ho můžete používat na suché i mokré holení. Lze použít pěnu či gel, nebo si ho vzít s sebou klidně rovnou do sprchy. Voděodolnost zajišťuje, že je také plně omyvatelný, což usnadní jeho celkovou údržbu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

60

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

9

Hmotnost (g)

900

Hodnocení funkcí a vybavení

Jak už jsme naznačili v úvodu, Philips Series 9000 S9985/50 se pyšní především velkou spoustou chytrých funkcí. Jednou z nich je technologie, která hlídá udržení optimálního tlaku při holení. Barevné osvětlení strojku pod hlavicí vás upozorní, pokud na něj příliš tlačíte. Jiný senzor zase přizpůsobuje výkon strojku podle potřeby, čímž umožní snadnější a jemnější holení. Největší vychytávkou je pak propojení s mobilní aplikací skrze Bluetooth. Ta vás může poté navést k lepší a efektivnější technice holení s menším počtem tahů.

Co se týče základní výbavy, strojek má vše, na co si jen vzpomenete. Nechybí mu výklopný zastřihovač, funkce rychlonabíjení nebo cestovní zámek. To však bývá standard i u mnohem levnějších produktů. Co má však navíc, je čisticí stanice. Ta se kompletně postará o účinné a detailní vyčištění holicí hlavice. Vy budete mít za úkol strojek pouze do této stanice postavit a jednou za čas vyměnit její náplň. Správným čištěním se prodlouží životnost frézek i strojku celkově. Potěší také cestovní pouzdro v balení, které ochrání strojek před poškozením při převážení v kufru.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ano

Samočisticí stanice

Ano

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Produkt se na trhu objevil teprve nedávno, takže se nedá zatím mluvit o léty prověřeném modelu. Dostupné recenze však potvrzují jeho potenciál, drtivá většina uživatelů si ho totiž velmi chválí. Oceňují především možnost propojení s mobilní aplikací a chytré technologie. Pochvalují si užitečnost aplikace, která sleduje vaši spokojenost s oholením, a pokud do ní zaznamenáte, že vás trápí podrážděná pleť, přizpůsobí tomu výkon při dalším holení. Stížnosti na funkčnost se téměř neobjevují, mezi negativy se však objevují zmínky o větších rozměrech a vyšší hmotnosti strojku. Někomu také vadí dražší náhradní frézky, které je potřeba vyměnit po zhruba dvou letech používání.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní výhody tohoto modelu patří nadprůměrně dlouhá výdrž baterie, pokročilý OLED displej se všemi potřebnými informacemi a v neposlední řadě chytré funkce, které posouvají celý proces holení na vyšší level. Nesmíme opomenout ani voděodolnost strojku a přítomnost čisticí stanice. Můžete se tak těšit na bezstarostné a velmi efektivní čištění. Pokud bychom měli najít nějaká negativa tohoto produktu, byla by to nejspíš vyšší hmotnost. Při delším používání může strojek v ruce trochu ztěžknout, záleží ale na zvyku a preferencích každého. Jako negativum vidíme také vysokou pořizovací cenu. Vzhledem k výbavě a moderním technologiím ji však považujeme za opodstatněnou.

Naše hodnocení a závěr

Philips Series 9000 S9985/50 vyniká mezi ostatními frézkovými strojky především díky využití chytrých technologií. Výrobci však nezapomněli ani na úplný základ, kterým je především příjemné a kvalitní oholení. Strojek lze používat za sucha i na mokro s použitím pěny nebo gelu, což jistě ocení muži s citlivou pokožkou. Za pochvalu stojí mimo jiné i dlouhá výdrž baterie a funkce rychlonabíjení. Kromě výborných základních vlastností se však tento strojek může chlubit i již zmíněnými pokročilými technologiemi. Za zmínku stojí hlavně možnost propojení s mobilní aplikací a spousta senzorů hlídající optimální výkon i tlak.

Musíme však upozornit, že strojek patří mezi ty dražší modely a vyšší cenu musíte očekávat i při koupi náhradních frézek, které je třeba měnit zhruba po dvou letech. Pokud by pro vás byla vysoká cena překážkou, třeba by vás zaujal výrazně levnější Philips Aqua Touch S5400/06.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Series 9000 S9985/50 | Hodnocení: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Philips Series 9000 S9985/50

Philips Series 9000 S9985/50

7 000 Kč Orientační cena