Menu

Recenze a test Sencor SMS 4013RD

10. místo
42,6 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Naprosto nenáročná obsluha
 • Dlouhá doba nabíjení
500 Kč Orientační cena
 • 6,7/10
  Hodnocení holení a baterie
 • 1,3/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 42,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SMS 4013RD je založen na frézkovém holícím mechanismu. Ten je vhodný pro delší vousy, využití pro něj tak najdou zejména pánové, kteří si chtějí vousy upravovat pravidelně, ale ne denně. Na každodenní holení a zastřihování vousů je lepší planžetový mechanismus. Tento strojek je na suché holení, není vhodné při holení s ním používat pěnu, gel ani pěnu, je tedy vyloženě určen na zastřihnutí delších vousů, kde není až tak třeba gelu, který by chránil pokožku.

Jako zdroj napájení slouží akumulátor, strojek nelze používat v době zapojení do sítě, tedy v době nabíjení. Ta trvá zhruba 480 minut (8 hodin). To je vysoce nadprůměrná hodnota, v době vzniku recenze (listopad 2017) byla běžnější doba nabíjení pod dvě hodiny. Jistou výhodou je ovšem fakt, že následně vydrží pracovat až 75 minut, kdežto průměrně vykazovaly strojky v našem srovnávacím testu dobu činnosti jen asi 50 minut. I dvacet pět minut navíc může znamenat pro někoho třeba i pět oholení, což je někdy podstatný rozdíl. Nabíjení strojku tedy pravděpodobně nebude nutné každý týden, ale spíše jednou za dva měsíce. To je ale samozřejmě individuální.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Sencor 50 % Braun, 40 % Philips, 10 % Sencor
Spotřeba energie (W/h) 3 7,22
Holicí systém Frézkový 50 % Planžetový, 50 % Frézkový
Způsob holení Suché 60 % Suché/mokré, 40 % Suché
Napájení Akumulátor 70 % Akumulátor, 30 % Akumulátor/ ze sítě
Doba nabíjení (min) 480 144,00
Výdrž plně nabité baterie (min) 75 48,00
Počet holicích hlav/planžet 3 3,10
Hmotnost (g) 150 335,60

Hodnocení funkcí a vybavení

Sencor SMS 4013RD můžeme doporučit například starším uživatelům, kteří vyhledávají jednoduchou obsluhu, ale klidně i těm, kteří zkrátka vyžadují od strojku, aby zastřihl vousy a nepotrpí si na velkou nabídku funkcí a výbavy. Jak jsme již dříve upozornili, není vhodný na mokré holení, takže není ani vhodné jej umývat vodou, není vodotěsný. Nemá v balení zastřihovač ani cestovní pouzdro. V jeho výbavě nenajdete ani funkci rychlonabíjení a chlazení.

Co však v balení má je kartáček na čištění strojku. Výhodou může pro některé být i cestovní zámek. Strojek je se svými 150 g poměrně velmi lehký a tak jej v tašce na cestování ani nezaznamenáte. A díky zámku se nestane, že by se strojek samovolně zapnul.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný Ne 90 % Ano, 10 % Ne
Čistící kartáček v balení Ano 70 % Ano, 30 % Ne
Omyvatelnost vodou Ne 90 % Ano, 10 % Ne
Cestovní zámek Ano 70 % Ano, 30 % Ne
Chlazení Ne 100 % Ne
Zastřihovač Ne 80 % Ano, 20 % Ne
Rychlonabíjení Ne 70 % Ano, 30 % Ne
Cestovní pouzdro v balení Ne 60 % Ne, 40 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Cenově velmi přijatelný strojek Sencor SMS 4013RD doporučujeme všem, kteří chtějí jednoduše jednou dvakrát do týdne projet vousy, zastřihnout je, aby rostly rovnoměrně a aby vypadaly upraveně. K tomu je strojek ideální. Nezvládne mokré holení, ani jej není vhodné pod tekoucí vodou čistit. K tomu, abyste jej vyčistili, je určený kartáček v balení. Strojek se nabíjí 8 hodin, slibuje ale následně výdrž až 75 minut, takže vydrží pracovat i dva měsíce v závislosti na délce jednoho zastřihování vousů. Pokud vám vyhovuje jednoduchost tohoto modelu a jeho nízká hmotnost, můžemem vám jej doporučit. Jestli hledáte trochu sofistikovanější variantu s lepší nabídkou funkcí, doporučujeme pročíst i další recenze v našem srovnávacím testu, například Philips S5100/06. Je ale třeba počítat s tím, že si trochu připlatíte.

500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SMS 4013RD | Hodnocení: 42,6 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SMS 4013RD

Sencor SMS 4013RD

10. místo  v porovnání
500 Kč Orientační cena