Recenze a porovnání Sencor SMS 4013RD | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SMS 4013RD

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Frézkové holicí strojky

Datum doporučení: Srpen 2021

73,8 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Jednoduché ovládání
  • Lehký
  • Dlouhé nabíjení
  • Nelze ho omýt vodou
  • Nemá cestovní pouzdro
500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sencor SMS 4013RD je založen na frézkovém holícím mechanismu. Ten je vhodný pro delší vousy, využití pro něj tak najdou zejména pánové, kteří si chtějí vousy upravovat pravidelně, ale ne denně. Na každodenní holení a zastřihování vousů je lepší planžetový mechanismus. Tento strojek je na suché holení, není vhodné při holení s ním používat pěnu, gel ani pěnu, je tedy vyloženě určen na zastřihnutí delších vousů, kde není až tak třeba gelu, který by chránil pokožku.

Jako zdroj napájení slouží akumulátor, strojek nelze používat v době zapojení do sítě, tedy v době nabíjení. Ta trvá zhruba 480 minut (8 hodin). Jedná se o nadprůměrnou hodnotu, v době psaní této recenze (srpen 2021) byla běžnější doba okolo jedné hodiny. Jistou výhodou je ovšem fakt, že následně vydrží pracovat až 75 minut. Nabíjení strojku tedy pravděpodobně nebude nutné každý týden, ale spíše jednou za dva měsíce. To je ale samozřejmě individuální.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Způsob holení

Suché

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

480

Výdrž baterie (min)

75

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

3

Hmotnost (g)

150

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se výbavy týče, má pouze to základní. Oceňujeme, že mu nechybí zastřihovač, ten ale bývá u holicích strojků téměř samozřejmostí. Jak jsme již dříve upozornili, není vhodný na mokré holení, dokonce ho ani nemůžete omýt vodou, není totiž voděodolný. V jeho výbavě nenajdete ani funkci rychlonabíjení a v balení chybí cestovní pouzdro.

Co však v balení má, je kartáček na čištění strojku. Výhodou může pro některé být i cestovní zámek. Strojek je se svými 150 g poměrně velmi lehký, a tak jej v tašce na cestování ani nezaznamenáte. A díky zámku se nestane, že by se strojek samovolně zapnul.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ne

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ne

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ne

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

I když z hlediska parametrů strojek nepatří k těm nejlepším na trhu, v recenzích sklízí poměrně kladné ohlasy. Nesmíte od něj sice očekávat zázraky, jako klasický strojek ovšem poslouží dobře. Uživatelé si chválí bezproblémové fungování a zmiňují snadnou manipulaci i ovládání. V negativech se objevuje dlouhá doba nabíjení, ta je na druhou stranu vyvážena slušnou výdrží baterie.

Hlavní klady a zápory

Na první pohled je vám asi jasné, že mezi nejvýraznější výhody tohoto modelu patří nízká pořizovací cena. Na té se ovšem bohužel odrazily i některé negativní vlastnosti strojku. Například musíte dlouhou dobu čekat na nabití, na druhou stranu pak ale vydrží fungovat nadprůměrně dlouhou dobu. Jako negativum vidíme také nemožnost opláchnout strojek pod tekoucí vodou. Počítejte proto s tím, že čištění bude o trochu náročnější než u voděodolných modelů. Naopak mezi klady lze zmínit nízkou váhu a jednoduché používání.

Naše hodnocení a závěr

Cenově velmi přijatelný strojek Sencor SMS 4013RD doporučujeme všem, kteří chtějí jednoduše jednou dvakrát do týdne projet vousy, zastřihnout je, aby rostly rovnoměrně a aby vypadaly upraveně. K tomu je strojek ideální. Nezvládne mokré holení, ani jej není vhodné pod tekoucí vodou čistit. K tomu, abyste jej vyčistili, je určený kartáček v balení. Strojek se nabíjí 8 hodin, slibuje ale následně výdrž až 75 minut, takže vydrží pracovat i dva měsíce v závislosti na délce jednoho zastřihování vousů. Pokud vám vyhovuje jednoduchost tohoto modelu a jeho nízká hmotnost, můžeme vám jej doporučit. Jestli hledáte trochu sofistikovanější variantu s lepší nabídkou funkcí, doporučujeme pročíst i další recenze v našem srovnávacím testu, například Philips S5100/06. Je ale třeba počítat s tím, že si trochu připlatíte.

500 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová, Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SMS 4013RD | Hodnocení: 73,8 %
Kamila Lorenzová se problematice holení a zbavování se chloupků věnuje na našich stránkách hned v několika tématech. Moc dobře chápe, jak složité může být na internetu vybrat ten správný produkt, když si ho nemůžete dopředu vyzkoušet. Proto vždy před doporučením nějakého produktu pečlivě zvažuje všechny alternativy a snaží se získat maximum informací. Poradí vám tedy například pro koho je vhodnější planžetový strojek a kdo by měl šáhnout spíše po strojcích frézkových. Kromě holících strojků ji najdete podepsanou také pod článkem o zastřihovačích.
Veronika Vyskočilová se dlouhodobě holícím strojkům v naší redakci věnovala, než je předala jiným kolegům. Nyní téma hlavně korekturuje a oponuje, některé texty však autorsky stále patří jí.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SMS 4013RD

Sencor SMS 4013RD

500 Kč Orientační cena