Menu

Recenze a srovnání Sencor SMS 4013RD

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Frézkové holicí strojky

Klady

  • Nízká cena
  • Jednoduché ovládání
  • Lehký

Zápory

  • Dlouhé nabíjení
  • Nelze ho omýt vodou
  • Nemá cestovní pouzdro
500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sencor SMS 4013RD je založen na frézkovém holícím mechanismu. Ten je vhodný pro delší vousy, využití pro něj tak najdou zejména pánové, kteří si chtějí vousy upravovat pravidelně, ale ne denně. Na každodenní holení a zastřihování vousů je lepší planžetový mechanismus. Tento strojek je na suché holení, není vhodné při holení s ním používat pěnu, gel ani pěnu, je tedy vyloženě určen na zastřihnutí delších vousů, kde není až tak třeba gelu, který by chránil pokožku.

Jako zdroj napájení slouží akumulátor, strojek nelze používat v době zapojení do sítě, tedy v době nabíjení. Ta trvá zhruba 480 minut (8 hodin). Jedná se o nadprůměrnou hodnotu, v době psaní této recenze (srpen 2021) byla běžnější doba okolo jedné hodiny. Jistou výhodou je ovšem fakt, že následně vydrží pracovat až 75 minut. Nabíjení strojku tedy pravděpodobně nebude nutné každý týden, ale spíše jednou za dva měsíce. To je ale samozřejmě individuální.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Způsob holení

Suché

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

480

Výdrž baterie (min)

75

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

3

Hmotnost (g)

150

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se výbavy týče, má pouze to základní. Oceňujeme, že mu nechybí zastřihovač, ten ale bývá u holicích strojků téměř samozřejmostí. Jak jsme již dříve upozornili, není vhodný na mokré holení, dokonce ho ani nemůžete omýt vodou, není totiž voděodolný. V jeho výbavě nenajdete ani funkci rychlonabíjení a v balení chybí cestovní pouzdro.

Co však v balení má, je kartáček na čištění strojku. Výhodou může pro některé být i cestovní zámek. Strojek je se svými 150 g poměrně velmi lehký, a tak jej v tašce na cestování ani nezaznamenáte. A díky zámku se nestane, že by se strojek samovolně zapnul.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ne

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ne

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ne

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

I když z hlediska parametrů strojek nepatří k těm nejlepším na trhu, v recenzích sklízí poměrně kladné ohlasy. Nesmíte od něj sice očekávat zázraky, jako klasický strojek ovšem poslouží dobře. Uživatelé si chválí bezproblémové fungování a zmiňují snadnou manipulaci i ovládání. V negativech se objevuje dlouhá doba nabíjení, ta je na druhou stranu vyvážena slušnou výdrží baterie.

Hlavní klady a zápory

Na první pohled je vám asi jasné, že mezi nejvýraznější výhody tohoto modelu patří nízká pořizovací cena. Na té se ovšem bohužel odrazily i některé negativní vlastnosti strojku. Například musíte dlouhou dobu čekat na nabití, na druhou stranu pak ale vydrží fungovat nadprůměrně dlouhou dobu. Jako negativum vidíme také nemožnost opláchnout strojek pod tekoucí vodou. Počítejte proto s tím, že čištění bude o trochu náročnější než u voděodolných modelů. Naopak mezi klady lze zmínit nízkou váhu a jednoduché používání.

Naše hodnocení a závěr

Cenově velmi přijatelný strojek Sencor SMS 4013RD doporučujeme všem, kteří chtějí jednoduše jednou dvakrát do týdne projet vousy, zastřihnout je, aby rostly rovnoměrně a aby vypadaly upraveně. K tomu je strojek ideální. Nezvládne mokré holení, ani jej není vhodné pod tekoucí vodou čistit. K tomu, abyste jej vyčistili, je určený kartáček v balení. Strojek se nabíjí 8 hodin, slibuje ale následně výdrž až 75 minut, takže vydrží pracovat i dva měsíce v závislosti na délce jednoho zastřihování vousů. Pokud vám vyhovuje jednoduchost tohoto modelu a jeho nízká hmotnost, můžeme vám jej doporučit. Jestli hledáte trochu sofistikovanější variantu s lepší nabídkou funkcí, doporučujeme pročíst i další recenze v našem srovnávacím testu, například Philips S5100/06. Je ale třeba počítat s tím, že si trochu připlatíte.

500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SMS 4013RD | Hodnocení: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SMS 4013RD

Sencor SMS 4013RD

500 Kč Orientační cena