Menu

Husky Boston 5 dural – Recenze, testy a srovnání

92,2 % Celkové hodnocení

Top pro 5 osob v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Duralové tyče
  • Nepropustná podlážka
  • 2 vchody
  • Předsíňka s podlážkou

Zápory

  • Vyšší cena
  • Absence zatemnění ložnice
9 600 Kč Orientační cena

Rodinný stan Husky Boston 5 dural je ideálním řešením pro delší kempování s rodinou či přáteli. Díky vysoké odolnosti je vhodný také na vodácké a cyklistické výpravy.

Základní charakteristiky

Stan Husky Boston 5 dural je určený pro rodinné využití, s čímž se pojí sice větší rozměry a hmotnost, zato však optimální komfort až pro 5 osob. Kladně hodnotíme tvar a členění stanu, které oceníte pro větší soukromí i komfort za každého počasí. K dispozici máte prostornou předsíňku s dvěma vchody, kde lze trávit čas i za nepříznivého počasí. Předsíňka má samostatnou podlážku, takže můžete dovnitř bez problémů umístit také zavazadla, jídlo a další nezbytnosti.

Kromě předsíně stan disponuje i velkou oddělenou ložnicí pro pět osob, která je opatřená samostatným vchodem. Vchod má navíc dvojité dveře, což umožňuje pohodlnější přístup k jednotlivým lůžkům a současně lepší větrání. Výhodou je duralové provedení tyčí, které garantuje vysokou životnost konstrukce a současně umožňuje snadnou manipulaci při stavbě a sbalení stanu. Dural je oproti laminátu kvalitnější a odolnější, avšak pojí se s ním i vyšší cena.

Stan vykazuje také slušné hodnoty týkající se nepromokavosti. Polyurethanový zátěr představuje trvalou impregnaci a zajišťuje vodní sloupec tropika 3 000 mm, což je v našich podmínkách naprosto dostačující hodnota (při běžné bouřce je u nás potřeba hodnota zhruba 1 500 jednotek). V rámci materiálů je pozitivem také UV ochrana a síťová moskytiéra, která vás ochrání před hmyzem a současně zajistí dobré odvětrávání.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Husky

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Dural

Nepromokavost tropika (mm)

3 000

Nepromokavost podlážky (mm)

100% nepropustnost

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určený pro pět osob, čemuž pochopitelně odpovídají rozměry i jeho hmotnost. Na délku má rovných 5 metrů, na šířku pak 3,3 metru, takže lze předpokládat, že nabídne optimální komfort jak v lůžkové části, tak i v předsíňce. Díky výšce 210 centimetrů se uvnitř navíc bez problémů postaví i vyšší osoby, které se tak nemusí nijak omezovat.

Celková hmotnost je sice vyšší, avšak 13,2 kilogramů je vzhledem k velikosti stanu adekvátní hodnota, s níž je u rodinných stanů nutno počítat. Jezdíte-li do kempu autem, není potřeba brát na vyšší hmotnost zřetel.

Parametr Tento produkt
Počet osob

5

Délka (cm)

500

Šířka (cm)

330

Výška (cm)

210

Hmotnost (kg)

13,2

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (duben 2024) lze ke stanu značky Husky dohledat jen velmi málo uživatelských hodnocení. Spokojení majitelé stanu si nicméně pochvalují především jeho velikost a členění, údajně stan poskytuje optimální komfort a prostor pro udávaný počet osob. Kladně hodnotí také snadnou a rychlou stavbu.

Za slabé stránky pak někteří uživatelé považují neprošitá poutka pro připevnění plachty kolíky k zemi či chybějící očka pro připojení vnitřní ložnice k vrchní plachtě. Nevýhodu spatřují také v horší kvalitě prošití některých dalších částí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní přednosti tohoto stanu pro pět osob patří rozhodně optimální rozměry, díky kterým poskytuje stan optimální komfort – mohou se uvnitř postavit i větší osoby a díky oddělené předsíňce poskytuje prostor i pro společně strávený čas s rodinou během deštivých dnů. Kladem je také dostačující hodnota vodního sloupce tropika a celková nepromokavost. Záporem je vyšší cena pojící se s kvalitní duralovou konstrukcí a také absence zatemnění ložnice.

Porovnání s alternativami

Jestliže hledáte stan vhodný pro 5 osob, pak vám jako alternativu k variantě Husky Boston 5 dural můžeme doporučit například Coleman Rocky Mountain 5 Plus. Tvarem se mírně odlišuje od modelu Husky tím, že má předsíňku přístupnou jen z jedné strany, ložnici má také samostatně oddělenou dvojitými dveřmi.

Disponuje ještě o něco vyšším vodním sloupcem tropika, a to 4 500 mm, na druhou stranu ale jeho konstrukci tvoří laminátové tyče, které jsou méně odolnější. Kladně zde ale hodnotíme zatmavenou část ložnice, která poskytuje lepší podmínky pro spánek.

Závěrečné shrnutí

Husky Boston 5 dural je rodinný stan určený pro pět osob, kterým díky svým rozměrům a členitosti poskytne odpovídající komfort. Výhodu vnímáme v oddělené předsíňce, která je opatřena nepromokavou podlážkou a dvěma samostatnými vstupy, což usnadňuje přístup do stanu a současně pomáhá i lepšímu odvětrávání. Ložnice je oddělená velkými dvojitými dveřmi a nabízí tak lepší přístup k jednotlivým lůžkům.

Kladně hodnotíme výšku stanu 210 cm, takže se uvnitř mohou bez problémů postavit i vyšší osoby. Za výhodu považujeme také UV ochranu a vodní sloupec tropika, který pro využití v našich podmínkách nabízí naprosto dostačující hodnotu 3 000 mm. Negativum ale spatřujeme například ve vyšší ceně, která se nicméně pojí s kvalitní duralovou konstrukcí, a také v absenci zastínění. V ranních hodinách vás proto mohou probouzet sluneční paprsky.

9 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husky Boston 5 dural | Hodnocení: 92,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Husky Boston 5 dural

Husky Boston 5 dural

9 600 Kč Orientační cena