Recenze a srovnání Pinguin Interval 4

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Rodinné stany

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Komfortní výbava

Vysoká odolnost proti vlhkosti

Zápory:

Vyšší hmotnost

Laminátové tyče

8 800 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Rodinný stan Pinguin má vysokou nepromokavost tropika, 4 000 mm (u rodinných modelů je běžnější vodní sloupec 3 000 mm), zároveň ale není tak vysoká, aby se stan uvnitř potil. Proti pocení je navíc vybavený řadou větracích otvorů a oken, které zajistí bezproblémovou cirkulaci vzduchu. Nepromokavost podlážky 10 000 mm je potom více než dostačující a nemusíte se bát, že po dešti najdete své věci provlhlé. Pod tropikem najdete další vrstvu, která tvoří ložnici stanu, toto řešení je pro rodinné modely zcela standardní. Součástí stanu jsou moskytiéry ve vchodech, oknech ve větracím pruhu po obvodu stanu, při pečlivém uzavírání stanu by vás tak neměl nadměrně obtěžovat hmyz. Nosné tyče jsou laminátové, stejně jako u většiny rodinných stanů. Jde v podstatě o nejlevnější variantu, která má své mouchy, je například náchylná k lámání, u rodinných modelů se ale lepších materiálů moc často nedočkáte.

Parametr Tento produkt
Výrobce Pinguin
Počet vchodů  2
Materiál tyčí  Laminát
Nepromokavost tropika (mm)  4 000
Nepromokavost podlážky (mm)  10 000
Dva pláště  Ano
Moskytiéra  Ano

Rozměry a hmotnost

Stan Interval 4 je určený pro čtyři osoby a je tak nespornou výhodou, že u něj najdete dva vchody. A to zejména proto, že vnitřní ložnici můžete textilní přepážkou rozdělit na dvě části a dopřát si tak určitou míru soukromí i ve větším počtu lidí. Naopak pokud budete potřebovat více místa, je možné ložnici ze stanu vyndat a získat tak jeden velký spojený prostor. Co do nabízeného prostoru je totiž stan velmi štědrý, vyšší osoby by mohla nadchnout zejména výška 210 cm, na šířku potom měří 315 cm a na délku 470 cm.

Kromě ložnice je uvnitř také předsíňka a podepřením vchodu můžete získat i malou venkovní stříšku. Kromě toho výrobce nešetřil ani vychytávkami jako jsou úložné kapsy, otvor na elektrickou přípojku, očka na přichycení přívodní šňůry a další drobnosti, které ovšem značně zvyšují komfort pobytu. O něco méně komfortní už je hmotnost 14,6 kg, s tou je ale u stanu těchto rozměrů zkrátka nutné počítat.

Parametr Tento produkt
Počet osob  4
Délka (cm) 470
Šířka (cm) 315
Výška (cm) 210
Hmotnost (kg)  14,6

Naše hodnocení a závěr

Stan Interval 4 od značky Pinguin představuje velmi prostornou a komfortní variantu pro čtyři osoby. Využít jej můžete jako jeden spojený prostor, ale i dvě oddělené ložnice a předsíň. Kromě standardní moskytiéry má ve výbavě také řadu prvků zvyšujících komfort, například úložné kapsy, větrací otvory, okna či otvor na elektrickou přípojku. Mezi nevýhody stanu patří laminátové tyče, které nejsou zrovna nejodolnější na trhu, u rodinných stanů jsou ale obvyklé. Za vinu potom mají další negativum, kterým je vyšší hmotnost. Vzhledem k rozměrům je ale pochopitelná.

Pokud hledáte lehčí variantu, k jejíž přepravě nebudete potřebovat auto, doporučujeme zvážit například některý z turistických stanů, které sice nejsou až tak komfortní, jejich hmotnost je ale výrazně nižší. Jako varianta pro čtyři osoby se nabízí například model Coleman Kobuk Valley 4 Plus, který je o více než polovinu lehčí.

Další recenze

Kompletní porovnání