Recenze a porovnání Pinguin Interval 4 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Pinguin Interval 4

94,1 % Celkové hodnocení

Top pro 4 osoby v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Komfortní výbava
  • Vysoká odolnost proti vlhkosti

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Laminátové tyče
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rodinný stan Pinguin má vysokou nepromokavost tropika, 4 000 mm (u rodinných modelů je běžnější vodní sloupec 3 000 mm), zároveň ale není tak vysoká, aby se stan uvnitř potil. Proti pocení je navíc vybavený řadou větracích otvorů a oken, které zajistí bezproblémovou cirkulaci vzduchu. Nepromokavost podlážky 10 000 mm je potom více než dostačující a nemusíte se bát, že po dešti najdete své věci provlhlé. Pod tropikem najdete další vrstvu, která tvoří ložnici stanu, toto řešení je pro rodinné modely zcela standardní. Součástí stanu jsou moskytiéry ve vchodech, oknech ve větracím pruhu po obvodu stanu, při pečlivém uzavírání stanu by vás tak neměl nadměrně obtěžovat hmyz. Nosné tyče jsou laminátové, stejně jako u většiny rodinných stanů. Jde v podstatě o nejlevnější variantu, která má své mouchy, je například náchylná k lámání, u rodinných modelů se ale lepších materiálů moc často nedočkáte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Pinguin

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Laminát

Nepromokavost tropika (mm)

4 000

Nepromokavost podlážky (mm)

10 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan Interval 4 je určený pro čtyři osoby a je tak nespornou výhodou, že u něj najdete dva vchody. A to zejména proto, že vnitřní ložnici můžete textilní přepážkou rozdělit na dvě části a dopřát si tak určitou míru soukromí i ve větším počtu lidí. Naopak pokud budete potřebovat více místa, je možné ložnici ze stanu vyndat a získat tak jeden velký spojený prostor. Co do nabízeného prostoru je totiž stan velmi štědrý, vyšší osoby by mohla nadchnout zejména výška 210 cm, na šířku potom měří 315 cm a na délku 470 cm.

Kromě ložnice je uvnitř také předsíňka a podepřením vchodu můžete získat i malou venkovní stříšku. Kromě toho výrobce nešetřil ani vychytávkami jako jsou úložné kapsy, otvor na elektrickou přípojku, očka na přichycení přívodní šňůry a další drobnosti, které ovšem značně zvyšují komfort pobytu. O něco méně komfortní už je hmotnost 14,6 kg, s tou je ale u stanu těchto rozměrů zkrátka nutné počítat.

Parametr Tento produkt
Počet osob

4

Délka (cm)

470

Šířka (cm)

315

Výška (cm)

210

Hmotnost (kg)

14,6

Klady a zápory

Stejně jako u řady dalších rodinných stanů, i u tohoto modelu můžeme jako nevýhodu zmínit laminátové tyče, nejde zkrátka o nejodolnější materiál. Teoreticky může být nevýhodou také vyšší hmotnost, té se ale u stanu těchto rozměrů zkrátka nevyhnete. Mezi výhody naopak patří dostatek prostoru, jak pro výletníky, tak pro zavazadla. Oceňujeme také vysoký komfort, podpořený např. otvorem na elektrickou přípojku nebo úložnými kapsami.

Naše hodnocení a závěr

Stan Interval 4 od značky Pinguin představuje velmi prostornou a komfortní variantu pro čtyři osoby. Využít jej můžete jako jeden spojený prostor, ale i dvě oddělené ložnice a předsíň. Kromě standardní moskytiéry má ve výbavě také řadu prvků zvyšujících komfort, například úložné kapsy, větrací otvory, okna či otvor na elektrickou přípojku. Mezi nevýhody stanu patří laminátové tyče, které nejsou zrovna nejodolnější na trhu, u rodinných stanů jsou ale obvyklé. Za vinu potom mají další negativum, kterým je vyšší hmotnost. Vzhledem k rozměrům je ale pochopitelná.

Pokud hledáte lehčí variantu, k jejíž přepravě nebudete potřebovat auto, doporučujeme zvážit například některý z turistických stanů, které sice nejsou až tak komfortní, jejich hmotnost je ale výrazně nižší. Jako varianta pro čtyři osoby se nabízí například model Coleman Kobuk Valley 4 Plus, který je o více než polovinu lehčí.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Pinguin Interval 4 | Hodnocení: 94,1 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Pinguin Interval 4

Pinguin Interval 4

10 000 Kč Orientační cena