Recenze a porovnání Jurek Hotel 6 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Jurek Hotel 6

95,0 % Celkové hodnocení

Top pro 6 osob v kategorii Rodinné stany

Klady

  • 3 samostatné ložnice
  • Vysoká nepromokavost podlážky
  • Opravná sada v balení

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pouze jeden vchod
  • V předsíňce není podlaha
13 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 
Rodinný stan s názvem Jurek Hotel 6 nabízí prostor až pro 6 dospělých osob. Kompozičně je rozdělený tak, že se uvnitř nachází tří samostatné ložnice a uprostřed jedna společná předsíň. Vstup má stan zvenku pouze jeden, každá ložnice má pak ale vlastní samostatný vchod, takže nebudete muset v noci překračovat další spolubydlící.

Konstrukci stanu drží pět duralových prutů. Jedná se o pružný a odolný materiál, takže nemusíte mít strach o brzké opotřebení. Kdyby přece jen stan přišel k újmě, v balení najdete náhradní duralovou trubku, a dokonce i samolepicí záplatu na plášť. Každá ložnice je pevně spojena s podlážkou o nepromokavosti 10 000 mm, což je velmi dobrá hodnota. Nepromokavost tropika pak dosahuje 3 000 mm, v tuzemských podmínkách by se tak do stanu neměla dostat voda ani během prudšího deště. Jednotlivým ložnicím nechybí moskytiéra, ta bývá u stanů dnes už samozřejmostí.
Parametr Tento produkt
Výrobce

Jurek

Počet vchodů

1

Materiál tyčí

Dural

Nepromokavost tropika (mm)

3 000

Nepromokavost podlážky (mm)

10 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

V kempu si pro stan musíte najít poměrně velkou volnou plochu. Jeho rozměry odpovídají určení stanu pro 6 osob. Na délku měří 525 cm, na šířku má celkem 350 cm. V nejvyšším bodě dosahuje 190 cm, v předsíňce se tak budete pohybovat pohodlně i ve stoje. Počítejte ovšem s tím, že v jednotlivých ložnicích je strop nižší, ty jsou určené opravdu pouze k přespávání, a ne k delšímu pobytu. Do společného prostoru se vám ovšem vejde i posezení, což oceníte především při dešti.

Ve sbaleném stavu má stan délku 65 cm a v průměru 36 cm, pohodlně ho tak vložíte například do kufru auta. Celkově váží 11,9 kilogramů, což není úplně nejmíň, na druhou stranu u rodinných stanů musíte s vyšší váhou počítat téměř vždy.

Parametr Tento produkt
Počet osob

6

Délka (cm)

525

Šířka (cm)

350

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

11,9

Hodnocení ostatních uživatelů

Na tento stan najdete ve velké převaze hlavně kladné ohlasy. Uživatelé si pochvalují především kompoziční řešení stanu, který je rozdělen na 3 ložnice. Každý má tak své soukromí a i když je ve stanu více lidí, nijak se vzájemně neomezují, nepřekračují a neruší. V recenzích majitelé zmiňují mimo jiné i snadné stavění stanu a jeho nepromokavost. Pro některé je ovšem celková výška nedostatečná a lidé vyšší postavy se prý musí při vcházení dovnitř ohýbat.

Klady a zápory

Jak už bylo řečeno výše, za hlavní výhodu by mnozí mohli považovat rozdělení stanu na tři ložnice. Dále stojí za zmínku prostorná předsíňka, kam můžete umístit posezení nebo si sem schováte věci před deštěm. Myslete ale na to, že v ní není podlaha, uložené batohy by tak mohly navlhnout. Hlavní vchod do stanu lze využít také jako stříšku, kterou si případě zvětšíte celkový prostor. Oceňujeme také vysokou nepromokavost podlážky a dostatečnou odolnost tropika. Pokud má stan nějaké nevýhody, je to hlavně trochu vyšší pořizovací cena. Někomu by mohl vadit také fakt, že má stan pouze jeden vchod, s ohledem na další samostatné vhody do ložnic to ovšem nepovažujeme za velkou překážku.

Naše hodnocení a závěr

Jurek Hotel 6 patří mezi prostornější rodinné stany a vejde se do něj až šest osob. Každý pár spí přitom samostatně a udržuje si tak své soukromí, což především dospělí lidé určitě ocení. Rozdělení osob považujeme za velmi praktické, jelikož se nemusí nijak překračovat a vzájemně si nepřekáží. Místo na spaní pak doplňuje prostorná předsíňka, kterou lze navíc rozšít o stříšku.

Co se materiálů a vlastností stanu týče, tam mu nemáme téměř co vytknout. Někoho by mohla odradit pouze trochu vyšší cena. Zároveň z kompozičního rozdělení nebudou nejspíš nadšení rodiče, kteří chtějí mít své děti neustále pod dohledem. Těm doporučujeme zvolit raději stan s jednou větší ložnicí, jako je například Coleman Cortes Octagon 8.

13 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Jurek Hotel 6 | Hodnocení: 95,0 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Jurek Hotel 6

Jurek Hotel 6

13 600 Kč Orientační cena