Recenze a porovnání Coleman Cortes Octagon 8 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Coleman Cortes Octagon 8

91,8 % Celkové hodnocení

Top pro 8 osob v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Pro velký počet osob
  • Vysoký
  • Taška na kolečkách

Zápory

  • Těžký
  • Nízká nepromokavost tropika
  • Vyšší cena
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Do rodinného stanu Coleman Cortes Octagon 8 se vejde až osm lidí. Postavený má tvar jurty a poskytuje dostatek prostoru nejen pro přespávání. Vchází se do něj pouze jedním vchodem ve tvaru D a uvnitř nenajdete žádné jednotlivé ložnice. Všichni tak spí pohromadě, proto se hodí zejména pro větší rodiny nebo partu přátel, kterým nevadí sdílet jeden společný prostor. Podpěru stanu tvoří ocelové tyče. Ty jsou sice poměrně těžké, ale na druhou stranu se jedná o velmi kvalitní materiál, který zajistí opravdu pevnou a bytelnou konstrukci.

Stan je dvouplášťový a nepromokavost tropika dosahuje 2 000 mm, což není nijak vysoká hodnota, ale před lehčím deštěm vás ochrání. Ke stanu patří pevná polyethylenová podlážka z vrstveného igelitu. K tomuto materiálu se neudává vodní sloupec, ale považuje se za kompletně nepromokavý. Po obvodu stanu se nachází všitá moskytiéra, takže s klidem můžete celý den větrat a dovnitř se vám nedostane žádná havěť.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Coleman

Počet vchodů

1

Materiál tyčí

Ocel

Nepromokavost tropika (mm)

2 000

Nepromokavost podlážky (mm)

100% nepropustnost

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Osmiúhelník, oktagon nebo jurta – těmito názvy bychom mohli nazvat tvar konstrukce stanu. Na délku i šířku má téměř 4 metry, takže nabízí opravdu velký vnitřní prostor. Díky výšce 208 cm si uvnitř s klidem stoupne i vysoký dospělý člověk. Stan tak nemusíte využívat pouze na přespání, ale může sloužit například jako větší přístřešek k posezení přes den, kde se sejde více lidí. Při jeho přenášení se ale připravte na vyšší hmotnost. Stan s celkovým příslušenstvím váží 20,7 kilogramů. Přesuny vám naštěstí ulehčí transparentní taška na kolečkách. Ta je součástí balení.

Parametr Tento produkt
Počet osob

8

Délka (cm)

396

Šířka (cm)

396

Výška (cm)

208

Hmotnost (kg)

20,7

Klady a zápory

V porovnání s dalšími rodinnými modely můžeme vyzdvihnout především „bytelnost“ stanu Cortes, která je zajištěná hlavně pevnou ocelovou konstrukcí. Výhodou je také taška na kolečkách, která bude při přesunech velkou pomocí, zejména kvůli vysoké hmotnosti stanu. Slabší stránkou je nižší nepromokavost tropika. Pro někoho může být potom nevýhodou i vnitřní uspořádání stanu, který má pouze jednu velkou ložnici s jedním vchodem.

Naše hodnocení a závěr

Nesporná výhoda stanu Coleman Cortes Octagon 8 spočívá v jeho velikosti. Rozhodně nepatří mezi kompaktní modely, které lehce vybalíte, sbalíte a přenesete z místa na místo. Naopak je určený pro delší kempování bez častých přesunů. Manipulaci vám sice do jisté míry usnadní taška na kolečkách, ale ani v ní byste ho určitě nechtěli vozit několik kilometrů daleko.

Díky pevné ocelové konstrukci poslouží pro přespání více osob nebo jako přístřešek v nepříznivém počasí. Doporučujeme ho také náročnějším uživatelům, kteří se neradi mačkají v nízkém stanu a chtějí si užít komfort a dostatečný prostor. Oceňujeme také všitou moskytiéru a nepromokavou podlážku. Menší nevýhodu vidíme pouze v nízké nepromokavosti tropika a musíme upozornit také na poměrně vysokou pořizovací cenu.

Pokud hledáte stan pro více osob, ale líbil by se vám raději rozdělený vnitřní prostor na více ložnic, doporučujeme vám přečíst si recenzi Coleman Galileo 5.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Coleman Cortes Octagon 8 | Hodnocení: 91,8 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Coleman Cortes Octagon 8

Coleman Cortes Octagon 8

8 000 Kč Orientační cena