Menu

Recenze a srovnání Coleman Galileo 5

92,2 % Celkové hodnocení

Top pro 5 osob v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Prostorný
  • Vysoká předsíňka

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Sklolaminátové tyče
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stan Coleman Galileo 5 je přístřeškem z kategorie rodinných stanů. To znamená, že jeho hlavním cílem je nabídnout svým rezidentům maximální komfort a pohodlí i za cenu těžší manipulace způsobené vyšší hmotností. Stan je vybaven dvěma vchody, což ho dělá lépe přístupným, u stanů pro více lidí to považujeme za standard, i tak to ale na trhu není samozřejmost. Jako materiál tyčí byl zvolen sklolaminát, který má poměrně slušné hmotnostní charakteristiky, ale také obecně nižší kvalitu a náchylnost k poškození. Nepromokavost tropika, což je jedna z vrstev plášťů, je 3 000 mm. U rodinných stanů se jedná o zhruba průměrnou hodnotu. Odolnost stanu je dostačující do běžných podmínek a obstojí i v lehčích bouřkách.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Coleman

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Sklolaminát

Nepromokavost tropika (mm)

3 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určen pro 5 osob čemuž plně odpovídají jeho rozměry, délka 470 cm, šířka 335 cm a výška 195 cm jsou hodnoty dostačující pro výrobcem určený počet rezidentů. Relativním problémem stanu je jeho velmi vysoká hmotnost 15,8 kg, se kterou je ale u komfortních stanů s většími rozměry třeba počítat. Na jednotlivé rozměry stanu se můžete podívat na následujícím nákresu nebo v tabulce níže.

Parametr Tento produkt
Počet osob

5

Délka (cm)

470

Šířka (cm)

335

Výška (cm)

195

Hmotnost (kg)

15,8

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé, kteří stan zakoupili, si ho ve velké většině chválí. V recenzích zmiňují, že stan nabízí dostatečný prostor pro udávaný počet osob a zbyde i místo pro uložení věcí. Někteří si také chválí dostatečnou velikost obalu, díky čemuž se stan jednoduše ukládá a nemusíte ho mačkat do malého vaku. Co se stavby stanu týče, recenze se občas trochu rozcházejí. Některým se staví snadno a prý to trvá jen chvilku, jiní si ale stěžují na příliš stručný návod a napoprvé měli s postavením menší problémy. Bude tedy nejspíš záležet i na vaší šikovnosti a zručnosti, žádné extra složité konstrukce se ale určitě bát nemusíte. Další recenze si můžete přečíst na portálu Heureka.cz.

Klady a zápory

Pozitivem stanu Galileo je jeho prostornost, komfort používání zvyšují dva oddělené vchody. Slabší stránkou už jsou některé použité materiály, konkrétně sklolaminátové tyče nepatří k nejodolnějším. Někdo může jako nevýhodu vnímat také vyšší hmotnost stanu, s tou je ale nutné u modelu těchto rozměrů počítat.

Srovnání s alternativami

Stanů určených pro 5 osob najdete na trhu poměrně značné množství, ve většině z nich spíte v jedné velké místnosti, kterou doplňuje předsíňka pro uložení věcí. Pokud chcete stan rozdělený do více místností, zapátrejte v kategorii pro 6 a více osob, například Jurek Hotel 6 nabízí hned 3 samostatné ložnice. Dvě samostatné místnosti se společnou prostřední předsíňkou najdete u stanu Brother ST11, který se navíc prodává za velmi dobrou cenu. Musíte se však smířit s mnohem menší odolností a využitím méně kvalitních materiálů, než je tomu u stanu Coleman Galileo 5.

Naše hodnocení a závěr

Stan Coleman Galileo 5 je typickým zástupcem ze skupiny rodinných stanů. Jeho hlavní doménou je prostornost a celkový komfort. To je však vykoupeno velmi vysokou hmotností a obtížnou manipulací. Celkově je stan vhodný především pro rodiny s dětmi, které požadují veliký komfort, ale volí dopravu automobilem, díky čemuž nemusí stan přenášet. Pro pěší výlety bychom doporučili volit spíše některý z turistických stanů, například model Coleman Kobuk Valley 4 Plus. Ten je ovšem určený jen pro čtyři osoby.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Coleman Galileo 5 | Hodnocení: 92,2 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Coleman Galileo 5

Coleman Galileo 5

8 500 Kč Orientační cena