Menu

Recenze a srovnání Coleman Galileo 5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Rodinné stany

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Prostorný
  • Vysoká předsíňka
  • Vysoká hmotnost
  • Sklolaminátové tyče
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stan Coleman Galileo 5 je přístřeškem z kategorie rodinných stanů. To znamená, že jeho hlavním cílem je nabídnout svým rezidentům maximální komfort a pohodlí i za cenu těžší manipulace způsobené vyšší hmotností. Stan je vybaven dvěma vchody, což ho dělá lépe přístupným. Jako materiál tyčí byl zvolen sklolaminát, který má poměrně slušné hmotnostní charakteristiky, ale také obecně nižší kvalitu a náchylnost k poškození. Nepromokavost tropika, což je jedna z vrstev plášťů, je 3 000 mm. To by mělo být dostačující do běžných podmínek a stan obstojí i v bouřkách.

Parametr Tento produkt
Výrobce Coleman
Počet vchodů 2
Materiál tyčí Sklolaminát
Nepromokavost tropika (mm) 3 000
Nepromokavost podlážky (mm) Neuvedeno
Dva pláště Ano
Moskytiéra Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určen pro 5 osob čemuž plně odpovídají jeho rozměry, délka 470 cm, šířka 335 cm a výška 195 cm jsou hodnoty dostačující pro výrobcem určený počet rezidentů. Relativním problémem stanu je jeho velmi vysoká hmotnost 15,8 kg, se kterou je ale u komfortních stanů s většími rozměry třeba počítat.

Parametr Tento produkt
Počet osob 5
Délka (cm) 470
Šířka (cm) 335
Výška (cm) 195
Hmotnost (kg) 15,8

Naše hodnocení a závěr

Stan Coleman Galileo 5 je typickým zástupcem ze skupiny rodinných stanů. Jeho hlavní doménou je prostornost a celkový komfort. To je však vykoupeno velmi vysokou hmotností a obtížnou manipulací. Celkově je stan vhodný především pro rodiny s dětmi, které požadují veliký komfort, ale volí dopravu automobilem, díky čemuž nemusí stan přenášet. Pro pěší výlety bychom doporučili volit spíše některý z turistických stanů, například model Coleman Kobuk Valley 4 Plus. Ten je ovšem určený jen pro čtyři osoby.

8 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Coleman Galileo 5

Coleman Galileo 5

8 500 Kč Orientační cena