Recenze a srovnání Coleman Galileo 5

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Rodinné stany

Datum doporučení: Červen 2018

Klady:

Komfort a kvalita komponent

Zápory:

Vysoká hmotnost

8 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Stan Coleman Galileo 5 je obydlím z kategorie rodinných stanů. To znamená, že jeho hlavním cílem je nabídnout svým rezidentům maximální komfort a pohodlí i za cenu těžší manipulace způsobené vyšší hmotností. Stan je vybaven dvěma vchody, což ho dělá lépe přístupným. Jako materiál tyčí byl zvolen sklolaminát, který má poměrně slušné hmotnostní charakteristiky, ale také obecně nižší kvalitu a náchylnost k poškození. Nepromokavost tropika, což je jedna z vrstev plášťů je determinována hodnotou 3000 mm. Ta by měla být do běžných podmínek dostačující a stan by neměl zaznamenávat větší problémy ani v bouřkách.

Parametr Tento produkt
Výrobce Coleman
Moskytiéra  Ano
Počet vchodů  2
Nepromokavost tropika (mm)  3 000
Nepromokavost podlážky (mm)  Neuvedeno
Materiál tyčí  Sklolaminát
Dva pláště  Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určen pro 5 osob čemuž plně odpovídají jeho rozměry, délka 470 cm, šířka 335 cm a výška 195 cm jsou hodnoty dostačující pro výrobcem určený počet rezidentů. Relativním problémem stanu je jeho velmi vysoká hmotnost 15,8 kg, která je však způsobena především určením stanu pro rodinné účely na místo turistických.

Parametr Tento produkt
Počet osob  5
Hmotnost (kg)  15,8
Délka (cm) 470
Šířka (cm) 335
Výška (cm) 195

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé stanu jsou spokojení především s celkovou kvalitou materiálu a velmi komfortním a dostačujícím prostorem uvnitř. Stěžují si naopak především na složitější proces samotné stavby stanu.

Naše hodnocení a závěr

Stan Coleman Galileo 5 je typickým zástupcem ze skupiny rodinných stanů. Jeho hlavní doménou je prostornost a celkový komfort uvnitř. To je však vykoupeno velmi vysokou hmotností a obtížnou manipulací. Celkově je stan vhodný především pro rodiny s dětmi, které požadují veliký komfort, ale volí dopravu automobilem, díky čemuž nemusí stan přenášet.

Další recenze

Kompletní porovnání