Menu

Recenze a srovnání Waterfall Double UL

96,4 % Celkové hodnocení

Top pro 2 osoby v kategorii Turistické stany

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Zvládne i náročnější podmínky

Zápory

  • Pouze světlá varianta
  • Vyšší cena
4 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

I když stan Waterfall Double UL spadá do kategorie expedičních stanů, jeho cena se přesto drží na docela přijatelné hladině. Hlavně z toho důvodu jsme se rozhodli zařadit jej mezi turistické stany, kterým může dobře konkurovat. Hodí se zejména pro turistické výpravy, při kterých oceníte úsporu hmotnosti a místa v batohu. S nepromokavostí tropika 4100 mm si vystačíte i při silnějším dešti. Jako u většiny stanů nechybí ani tady ve vybavení moskytiéra.

Stan Waterfall Double UL zevnitř

Stan můžete postavit hned třemi způsoby. Můžete si tak vybrat, jestli stojíte o lepší stabilitu, komfort nebo chcete například ještě více snížit hmotnost a netahat s sebou všechny části stanu. Rozhodnout se můžete například pro odlehčenou sestavu bez moskytiéry nebo pro extrémní variantu se zdvojenou podlahou a kotvícími provazy do náročnějších podmínek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Waterfall

Počet vchodů

1

Materiál tyčí

Dural

Nepromokavost tropika (mm)

4 100

Nepromokavost podlážky (mm)

11 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Asi největší výhoda stanu spočívá právě v jeho nízké hmotnosti. Stan váží pouze 1,45 kg. S rozměry o délce 276 cm a šířce 151 cm se řadí k malým stanům. I když se v něm vyspí i dva lidé, bude se hodit nejlépe pro jednoho člověka, který si v něm může užít větší pohodlí, a navíc si dovnitř schovat své věci. K uložení zavazadel poslouží i předsíň o rozměrech 60 cm x 130 cm.

Parametr Tento produkt
Počet osob

2

Délka (cm)

276

Šířka (cm)

151

Výška (cm)

102

Hmotnost (kg)

1,45

Názory uživatelů a expertů

Asi vás nepřekvapí, že uživatelé stanu si chválí především jeho lehkost a skladnost. Oceňují také možnost rozdělení a užívání jen určitých částí výbavy stanu. Podle nich obstojí i při silnějším dešti a větru a hodí se zejména pro pěší túry po horách. Na druhou stranu přiznávají, že při dvou lidech ve stanu už moc místa nezbývá.

Klady a zápory

Zejména při pěších túrách bude výhodou nízká hmotnost stanu Waterfall. Pozitivum vidíme také v silné odolnosti vůči dešti a ve využití kvalitních a odolných materiálů. Nevýhodou je omezený prostor, ve dvou lidech už může být ve stanu trochu těsno.

Naše hodnocení a závěr

Stan Waterfall Double UL doporučujeme zejména pro jeho praktičnost. Jeho nízká hmotnost uleví zádům hlavně při delších túrách, odolný materiál se postará o dlouhou výdrž a  I když se do stanu vejdou dva lidi, nemají kolem sebe už moc místa nazbyt a snižuje se tak trochu jejich pohodlí. Někomu nemusí vyhovovat ani šedé barevné provedení. Světlá barva dovnitř lehce propustí sluneční paprsky, což může být výhoda nebo naopak přítěž pro ty, kteří ráno nestojí o probuzení brzkým světlem.

Cena stanu naprosto odpovídá použitým materiálům a kvalitě. Pokud byste i přesto raději zvolili nějakou levnější variantu, můžete se podívat na Trimm Spark.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Waterfall Double UL | Hodnocení: 96,4 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Waterfall Double UL

Waterfall Double UL

4 600 Kč Orientační cena