Menu

Recenze a srovnání Husky Bizon 4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Turistické stany

Datum doporučení: Červen 2018

  • Kvalita použitých materiálů
  • Dva vchody
  • Méně kvalitní kolíky
  • Předsíňka bez podlážky
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Husky Bizon 4 je stan určený pro turistické účely. To znamená, že je koncipován tak, aby jeho flexibilita a možnosti manipulace byly na co nejvyšší úrovni. Naopak to je vykoupeno komfortem a místem uvnitř stanu. Z konstrukčního řešení je nutné vypíchnout, že stan disponuje dvěma vchody, což dává prostor pro jeho dosažení z více stran. Jako materiál tyčí byl zvolen Durawrap, což je vylepšená verze laminátu s větší odolností.

Co se týče nepromokavosti, ta je zajištěna hodnotou 3000 mm u tropika, které je jednou z vrstev pláště. To je číslo naprosto dostačující, protože bouřka v běžné intenzitě vyžaduje nepromokavost zhruba 1500 mm. Dostačující je také odolnost podlážky, která čítá 5000 mm a opět by měla znamenat bezproblémový provoz stanu v běžných podmínkách.

Parametr Tento produkt
Výrobce Husky
Počet vchodů 2
Materiál tyčí Durawrap
Nepromokavost tropika (mm) 3 000
Nepromokavost podlážky (mm) 6 000
Dva pláště Ano
Moskytiéra Ano

Rozměry a hmotnost

Stan Husky Bizon 4 je určený pro 4 osoby. Tomu plně odpovídají jeho rozměry. Délka 410 cm, šířka 260 cm a výška 140 cm jsou hodnoty, které by měly bez problémů postačit pro výrobcem určenou kapacitu. Výhodou je také hmotnost stanu. Necelých šest kilogramů se sice na první pohled možná jeví jako veliké číslo, nicméně v případě stanu pro více osob ho rozhodně lze považovat za velmi pozitivní.

Parametr Tento produkt
Počet osob 4
Délka (cm) 410
Šířka (cm) 260
Výška (cm) 140
Hmotnost (kg) 5,9

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé pozitivně reflektují především snadnou stavbu stanu a jeho vysokou odolnost proti dešti. Naopak hlavní negativa spatřují v méně kvalitních kolících a problémech s některými částmi švů.

Naše hodnocení a závěr

Stan High Husky Bizon 4 hodnotíme jako velmi dobře vybavené obydlí ideální pro turistické účely. Ačkoliv nabízí velkou kapacitu, je poměrně dobře manipulovatelný díky přijatelné váze. Jeho doménou je také dobrý poměr ceny ku výkonu a vysoké hodnoty odolnosti proti promoknutí.

3 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Husky Bizon 4

Husky Bizon 4

3 500 Kč Orientační cena