Menu

Recenze a srovnání Husky Bizon 4

91,2 % Celkové hodnocení

Top pro 4 osoby v kategorii Turistické stany

Klady

  • Kvalita použitých materiálů
  • Dva vchody
  • Velká kapacita
  • Přijatelná hmotnost

Zápory

  • Méně kvalitní kolíky
  • Předsíňka bez podlážky
4 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Husky Bizon 4 je stan určený pro turistické účely. To znamená, že je koncipován tak, aby jeho flexibilita a možnosti manipulace byly na co nejvyšší úrovni. Naopak to je vykoupeno komfortem a místem uvnitř stanu. Z konstrukčního řešení je nutné vypíchnout, že stan disponuje dvěma vchody, což dává prostor pro jeho dosažení z více stran. Jako materiál tyčí byl zvolen Durawrap, což je vylepšená verze laminátu s větší odolností.

Co se týče nepromokavosti, ta je zajištěna hodnotou 3000 mm u tropika, které je jednou z vrstev pláště. To je číslo naprosto dostačující, protože bouřka v běžné intenzitě vyžaduje nepromokavost zhruba 1500 mm. Dostačující je také odolnost podlážky, která čítá 5000 mm a opět by měla znamenat bezproblémový provoz stanu v běžných podmínkách.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Husky

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Durawrap

Nepromokavost tropika (mm)

3 000

Nepromokavost podlážky (mm)

6 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan Husky Bizon 4 je určený pro 4 osoby. Tomu plně odpovídají jeho rozměry. Délka 410 cm, šířka 260 cm a výška 140 cm jsou hodnoty, které by měly bez problémů postačit pro výrobcem určenou kapacitu. Výhodou je také hmotnost stanu. Necelých šest kilogramů se sice na první pohled možná jeví jako veliké číslo, nicméně v případě stanu pro více osob ho rozhodně lze považovat za velmi pozitivní.

Parametr Tento produkt
Počet osob

4

Délka (cm)

410

Šířka (cm)

260

Výška (cm)

140

Hmotnost (kg)

5,9

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé pozitivně reflektují především snadnou stavbu stanu a jeho vysokou odolnost proti dešti. Naopak hlavní negativa spatřují v méně kvalitních kolících a problémech s některými částmi švů.

Naše hodnocení a závěr

Stan High Husky Bizon 4 hodnotíme jako velmi dobře vybavené obydlí ideální pro turistické účely. Ačkoliv nabízí velkou kapacitu, je poměrně dobře manipulovatelný díky přijatelné váze. Jeho doménou je také dobrý poměr ceny ku výkonu a vysoké hodnoty odolnosti proti promoknutí.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husky Bizon 4 | Hodnocení: 91,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je naší dlouholetou redaktorkou, která hodiny strávené u počítače ráda vyvažuje sportem. Turistiku a kempování doslova miluje a své zkušenosti z terénu se snažila zužitkovat i při přípravě tohoto tématu. Jednotlivé typy stanů má zároveň pečlivě nastudované, tudíž je schopná srozumitelně vysvětlit jejich specifika a doporučit vhodný model pro danou cílovou skupinu a podle konkrétních potřeb uživatele. Kromě stanů se Iva věnuje také srovnání plaveckých brýlí, fitness náramků nebo kolečkových bruslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Husky Bizon 4

Husky Bizon 4

4 600 Kč Orientační cena