Menu

Recenze a srovnání MSR Hubba Hubba NX

90,6 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Turistické stany

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Celková kvalita

Zápory

  • Tenká podlážka
  • Vysoká cena
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stan Hubba Hubba NX je stanem nejvyšší cenové i kvalitativní kategorie. Typologicky se řadí mezi stany turistické, které jsou charakteristické především dobrými možnostmi manipulace. Těch je však docíleno částečně na úkor úspory rozměrů a komfortu uvnitř stanu. Stan disponuje dvěma vchody, což ho dělá dostupnějším. Je vybaven také moskytiérou, která slouží proti vniknutí hmyzu dovnitř. Nepromokavost je zajištěna hodnotami, které jsou dostačující i pro extrémní podmínky a stan by měl být proti vniknutí vody maximálně odolný. Tyče jsou vyrobeny z duralu, což znamená dobrou odolnost i přijatelnou hmotnost konstrukce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MSR

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Dural

Nepromokavost tropika (mm)

10 000

Nepromokavost podlážky (mm)

3 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určen pro dvě osoby, což se promítá do jeho menších rozměrů. Šířka 127, délka 213 a výška 100 cm jsou hodnoty dostačující akorát pro dva rezidenty. Doménou stanu je jeho nízká hmotnost, 1,72 kg je váha, která by neměla nadělat problémy při přenášení ani u málo fyzicky zdatných jedinců.

Parametr Tento produkt
Počet osob

2

Délka (cm)

213

Šířka (cm)

127

Výška (cm)

100

Hmotnost (kg)

1,72

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé stanu jsou spokojení především s jeho extrémní skladností a lehkou manipulovatelností. Pozitivně hodnotí také nepromokavost a výdrž v těžkých podmínkách. Jako slabinu naopak spatřují tenkou podlážku a absenci kapes uvnitř.

Naše hodnocení a závěr

Stan MSR Hubba Hubba NX je výjimečný především díky velmi nízké hmotnosti při zachování přijatelných rozměrů. To ho řadí do kategorie turistických stanů z důvodu snadné manipulace. Výhodou je také obecná kvalita materiálů zvolených pro výrobu stanu a jeho komponent. Jako slabinu pak je možné spatřovat průměrnou kvalitu podlážky a vysokou pořizovací cenu stanu.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MSR Hubba Hubba NX | Hodnocení: 90,6 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, zvažuji koupi stanu a rozhodujícím kritériem je pro mě váha a odolnost. Rozhoduji se mezi stanem Big Agnes Cooper Spur UL 2 a stanem MRS Hubba Hubba NX.
Který stan byste mi poradili? Díky za odpověď.

Michal Šlapák

Dobrý den, ať už zvolíte jakýkoliv z Vámi uvedených stanů, rozhodně neuděláte chybu. Stan MSR Hubba Hubba NX má o něco vyšší nepromokavost podlážky i tropika, takže vám nabídne vyšší odolnost vůči dešti. Model Big Agnes Copper Spur HV UL2 je zase o pár desítek gramů lehčí, oba ale mají velmi nízkou hmotnost a rozdíl téměř nepoznáte.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MSR Hubba Hubba NX

MSR Hubba Hubba NX

13 000 Kč Orientační cena