Menu

Recenze a srovnání MSR Elixir 3

87,4 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Turistické stany

Klady

  • Nízká hmotnost a kompaktnost
  • Kvalitní materiály

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nižší nepromokavost
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stan MSR Elixir 3 je stanem střední cenové kategorie. Spadá do typu turistických stanů, což znamená dobré možnosti manipulace. Na druhou stranu to s sebou přináší také menší komfort uvnitř stanu a úspornější rozměry. Obydlí je vybaveno dvěma vchody, což přináší lepší dostupnost z více stran. Tyče jsou vyrobeny ze speciální slitiny hliníku, která zajišťuje vysokou odolnost proti poškození.

Nepromokavost je zajištěna u tropika, což je jedna ze dvou částí pláště, hodnotou 1500 mm. To je číslo dostačující, ale v extrémních podmínkách může stan promokat. Nepromokavost podlážky je pak zajištěna mírou 3000 mm a zde by už v běžném provozu k problémům docházet nemělo.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MSR

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Aluminium 7000

Nepromokavost tropika (mm)

1 500

Nepromokavost podlážky (mm)

3 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určen pro 3 osoby, čemuž plně odpovídají jeho rozměry. Délka 213 cm, šířka 172 cm a výška 104 cm jsou hodnoty, které by měly být při dodržení kapacity naprosto dostačující. Příznivá je také hmotnost, která dosahuje hodnoty 3,1 kg. Díky tomu by manipulace se stanem neměla dělat problémy ani méně fyzicky zdatným jedincům.

Parametr Tento produkt
Počet osob

3

Délka (cm)

213

Šířka (cm)

172

Výška (cm)

104

Hmotnost (kg)

3,1

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé stanu hodnotí pozitivně především obecnou kvalitu jeho zpracování a použitých materiálů. Díky tomu je stan velmi odolný a využitelný i v extrémních podmínkách. Za slabinu naopak považují absenci kapes uvnitř stanu.

Naše hodnocení a závěr

Stan High MSR Elixir 3 je dobře vybaveným obydlím, které poskytne dostatečný komfort pro všechny nadšence do kempování. Jeho hlavní výhodou je zachování kompaktnosti i přes vyšší kapacitu a celkově kvalitní materiály použité pro výrobu konstrukce. Jeví se jako vhodný především pro turistické účely, kdy je nutné absolvovat přesuny.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MSR Elixir 3 | Hodnocení: 87,4 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MSR Elixir 3

MSR Elixir 3

9 000 Kč Orientační cena