Menu

Recenze a srovnání MSR Elixir 3

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Turistické stany

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Nízká hmotnost a kompaktnost
  • Kvalitní materiály
  • Vyšší cena
  • Nižší nepromokavost
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stan MSR Elixir 3 je stanem střední cenové kategorie. Spadá do typu turistických stanů, což znamená dobré možnosti manipulace. Na druhou stranu to s sebou přináší také menší komfort uvnitř stanu a úspornější rozměry. Obydlí je vybaveno dvěma vchody, což přináší lepší dostupnost z více stran. Tyče jsou vyrobeny ze speciální slitiny hliníku, která zajišťuje vysokou odolnost proti poškození.

Nepromokavost je zajištěna u tropika, což je jedna ze dvou částí pláště, hodnotou 1500 mm. To je číslo dostačující, ale v extrémních podmínkách může stan promokat. Nepromokavost podlážky je pak zajištěna mírou 3000 mm a zde by už v běžném provozu k problémům docházet nemělo.

Parametr Tento produkt
Výrobce MSR
Počet vchodů 2
Materiál tyčí Aluminium 7000
Nepromokavost tropika (mm) 1 500
Nepromokavost podlážky (mm) 3 000
Dva pláště Ano
Moskytiéra Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určen pro 3 osoby, čemuž plně odpovídají jeho rozměry. Délka 213 cm, šířka 172 cm a výška 104 cm jsou hodnoty, které by měly být při dodržení kapacity naprosto dostačující. Příznivá je také hmotnost, která dosahuje hodnoty 3,1 kg. Díky tomu by manipulace se stanem neměla dělat problémy ani méně fyzicky zdatným jedincům.

Parametr Tento produkt
Počet osob 3
Délka (cm) 213
Šířka (cm) 172
Výška (cm) 104
Hmotnost (kg) 3,1

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé stanu hodnotí pozitivně především obecnou kvalitu jeho zpracování a použitých materiálů. Díky tomu je stan velmi odolný a využitelný i v extrémních podmínkách. Za slabinu naopak považují absenci kapes uvnitř stanu.

Naše hodnocení a závěr

Stan High MSR Elixir 3 je dobře vybaveným obydlím, které poskytne dostatečný komfort pro všechny nadšence do kempování. Jeho hlavní výhodou je zachování kompaktnosti i přes vyšší kapacitu a celkově kvalitní materiály použité pro výrobu konstrukce. Jeví se jako vhodný především pro turistické účely, kdy je nutné absolvovat přesuny.

8 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze MSR Elixir 3

MSR Elixir 3

8 000 Kč Orientační cena