Recenze a porovnání Husky Beast 3 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Husky Beast 3

95,9 % Celkové hodnocení

Top pro 3 osoby v kategorii Turistické stany

Klady

  • Duralové tyče
  • Snadné stavění

Zápory

  • Předsíňka bez podlážky
  • Vyšší cena
4 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Turistický stan Husky má populární kopulovitý tvar, který slibuje poměrně snadné stavění. Nepromokavost tropika je v jeho případě vysoká, 5 000 mm, většina stanů mívá okolo 3 000 mm, stan by tedy měl bez problémů odolat i většímu dešti. V horní části tropika navíc najdete i ventilační otvor, aby při vyšší nepromokavosti nedocházelo k nadměrnému pocení stanu. Oproti nepromokavosti podlážky je ale vodní sloupec tropika o něco méně vypovídající.

Podlážka stanu má vodní sloupec 8 000 mm, v tomto směru jej některé konkurenční modely s vodním sloupcem až 10 000 mm překonávají. Stále jde ale o více než dostačující hodnotu. Že jde o dvouplášťový stan s moskytiérou pravděpodobně nikoho nepřekvapí, je to varianta, se kterou se na trhu setkáte nejčastěji. Důležitým kritériem výběru je potom materiál konstrukce, v tomto případě jsou nosné tyčky stanu z duralu a nemusíte se jej proto bát vytáhnout ani do náročnějších podmínek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Husky

Počet vchodů

2

Materiál tyčí

Dural

Nepromokavost tropika (mm)

5 000

Nepromokavost podlážky (mm)

8 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Šířka stanu Husky je 190 cm a pohodlně tak vystačí třem osobám, pro které je určený. Délka 300 cm zahrnuje i předsíňku, která poslouží k uložení batohů a vybavení, bohužel ale nemá podlážku, hrozí tedy provlhnutí věcí, popřípadě je potřeba se mu bránit například igelitovou plachtou pod věcmi. Díky kopulovitému tvaru je stan poměrně vysoký, 130 cm umožní pohodlné posazení i vyšším osobám. Hmotnost 3,3 kg je vzhledem k rozměrům stanu velmi dobrá, výrobce jej dokonce řadí do sekce ultralehkých stanů.

Parametr Tento produkt
Počet osob

3

Délka (cm)

300

Šířka (cm)

190

Výška (cm)

130

Hmotnost (kg)

3,3

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé popisují stan Husky jako lehký a skladní. Jde podle nich také velice snadno postavit a odolá i bouřce. Málokdo měl ve své recenzi ke stanu výtku, některým uživatelům ale nevyhovovala vyšší cena produktu a také předsíňka bez podlážky.

Klady a zápory

Shodně s uživateli můžeme jako nevýhodu tohoto modelu zmínit vyšší cenu, popřípadě chybějící podlážku v předsíňce. Mezi výhody potom patří odolné duralové tyče, vysoká nepromokavost a nízká hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Stan Husky Beast 3 je určený pro tři výletníky, které dobře ochrání před deštěm i dalším nepohodlím. Jeho výhodou jsou mimo jiné duralové tyčky, které slibují dlouhou životnost. Potěší také poměrně nízkou hmotností a díky tvaru kopule se v něm pohodlně posadí i vyšší člověk. Nepromokavost podlážky je dostatečně vysoká, stejně jako nepromokavost tropika, k ventilaci potom napomáhá otvor v horní části stanu. Kladně hodnotíme také předsíňku, která ovšem bohužel nemá podlážku, což může být po dešti značná nevýhoda.

Pokud by vás zajímala o něco komfortnější varianta včetně předsíňky s podlážkou, můžete zvážit například rodinný model pro tři osoby Vango Beta 350XL.

4 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husky Beast 3 | Hodnocení: 95,9 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Husky Beast 3

Husky Beast 3

4 700 Kč Orientační cena