Recenze a porovnání Trimm Spark | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Trimm Spark

v kategorii Turistické stany

Klady

  • Vysoká nepromokavost
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Spíše pro osoby menšího vzrůstu
  • Nízký
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Turistický stan Trimm Spark vyniká zejména poměrně vysokou nepromokavostí, vodní sloupec tropika je 4 000 mm, vodní sloupec podlážky 10 000 mm, obojí by vám mělo velmi dobře posloužit i při deštivých dnech a nocích. Nosné tyčky stanu jsou z durawrapu, který je kvalitativně na pomezí mezi laminátem a duralem. Jde tedy o poměrně odolnou konstrukci, do velmi náročných podmínek bychom ovšem přece jen volili spíše duralové tyče. Stan je dvouplášťový, což je v současnosti (duben 2019) nejběžnější řešení a zajišťuje zejména lepší cirkulaci vzduchu. Součástí je také moskytiéra, s tou se opět setkáte u většiny stanů a pro letní výlety je v podstatě nezbytností.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Trimm

Počet vchodů

1

Materiál tyčí

Durawrap

Nepromokavost tropika (mm)

4 000

Nepromokavost podlážky (mm)

10 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Model Spark je určený pro dvě osoby, díky šířce 145 cm se v něm vyspí poměrně pohodlně, zavazadla si navíc mohou uložit pod apsidu stanu, celková délka s ložnicí i apsidou je 305 cm. Jedinou nevýhodou může být výška 95 cm, stan bude zkrátka pohodlnější spíše pro osoby menšího vzrůstu, vyšším výletníkům se v něm nebude úplně pohodlně pohybovat. Co se týče hmotnosti, 2,6 kg rozhodně není nejlehčí varianta na trhu, stále jde ale o velmi dobrou hodnotu, která by měla být snesitelná i při pěší túře.

Parametr Tento produkt
Počet osob

2

Délka (cm)

305

Šířka (cm)

145

Výška (cm)

95

Hmotnost (kg)

2,6

Naše hodnocení a závěr

Pozitivně u stanu Trimm Spark hodnotíme zejména odolnost vůči vlhkosti a prostor k uložení batohů. Nevýhodou je naopak docela malá výška, která bude pro vyšší osoby nepohodlná. Pokud ovšem hledáte relativně lehký a odolný stan pro dvě osoby, který vás finančně nezruinuje, můžeme vám tento model doporučit.

Pokud hledáte nějakou prostornější variantu, možná by stálo za zvážení pořízení stanu pro více osob, například model Husky Beast 3 pojme až tři osoby a váží pouze o necelý kilogra více.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Trimm Spark
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Trimm Spark

Trimm Spark

2 500 Kč Orientační cena