Recenze a porovnání Husky Baul 4 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Husky Baul 4

84,5 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Kvalitní a originální konstrukce
  • Prostorný

Zápory

  • Pouze jeden vchod
  • Méně kvalitní kolíky
5 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rodinný stan Husky Baul 4 je přístřeším určeným pro rodinné využití, což obecně znamená větší rozměry a důraz na dostatek prostoru a komfort uvnitř. Bohužel se s tímto typem stanů obvyklé pojí také vyšší hmotnost a horší možnosti manipulace. Stan je vybaven jedním vchodem, což poněkud limituje jeho dostupnost, nicméně vzhledem k nízké kapacitě se nejedná o žádnou katastrofu. Za pozitivum lze naopak považovat přítomnost moskytiéry, což je síť bránící vniku hmyzu dovnitř stanu. Jako výrobní materiál tyči byl zvolen Durawrap, což je modifikace laminátu, která je odolnější a lehčí.

Stan nabízí také slušné hodnoty týkající se nepromokavosti. Tropiko, což je jedna z vrstev pláště, vykazuje nepromokavost 3 000 mm a vzhledem k tomu, že v tuzemských podmínkách je pro nepromoknutí stanu při běžné bouřce potřeba hodnotu zhruba 1500, jedná se o naprosto dostačující číslo. U podlážky pak stan zaznamenává číslo 5 000 mm a tuto hodnotu lze pro běžné využití také považovat za dostačující.​

Parametr Tento produkt
Výrobce

Husky

Počet vchodů

1

Materiál tyčí

Durawrap

Nepromokavost tropika (mm)

3 000

Nepromokavost podlážky (mm)

5 000

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určen pro čtyři osoby, čemuž odpovídají také jeho rozměry. Výška 200 cm, šířka 270 cm a délka 430 cm by měla nabídnout pro čtyři rezidenty zcela dostačující komfort. Hmotnost 10,3 kilogramů patří už mezi ty vyšší, u rodinných stanů je ale zkrátka potřeba s vyšší váhou počítat. Pokud ale jezdíte do kempu autem, nebude vám vyšší hmotnost nijak překážet.

Parametr Tento produkt
Počet osob

4

Délka (cm)

430

Šířka (cm)

270

Výška (cm)

200

Hmotnost (kg)

10,3

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé stanu Husky Baul 4 si chválí především jeho prostornost a oceňují, že se v něm dá i pohodlně postavit. Jako slabinu naopak nejčastěji zmiňují nižší kvalitu kolíků, ty jsou vyrobené z méně odolného materiálu.

Naše hodnocení a závěr

Stan Husky Baul 4 nabízí za poměrně příznivou cenu parametry velmi dobře vybaveného obydlí. Jeho hlavní doménou je poměr ceny ku výkonu, prostornost při zachování kompaktnosti a nápaditost konstrukčního řešení. Nabízí dostatečné místo na spaní i pro uložení věcí. Ve stanu se také pohodlně postavíte, což oceníte například při převlékání. Za slabinu lze naopak považovat pouze jeden vchod do stanu a méně kvalitní kolíky pro uchycení.

5 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husky Baul 4 | Hodnocení: 84,5 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Husky Baul 4

Husky Baul 4

5 800 Kč Orientační cena