Menu

Recenze a srovnání Husky Baul 4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Rodinné stany

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Kvalitní a originální konstrukce
  • Prostorný
  • Pouze jeden vchod
  • Méně kvalitní kolíky
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rodinný stan Husky Baul 4 je přístřeším určeným pro rodinné využití, což obecně znamená větší rozměry a důraz na dostatek prostoru a komfort uvnitř. Bohužel se s tímto typem stanů obvyklé pojí také vyšší hmotnost a horší možnosti manipulace. Stan je vybaven jedním vchodem, což poněkud limituje jeho dostupnost, nicméně vzhledem k nízké kapacitě se nejedná o žádnou katastrofu. Za pozitivum lze naopak považovat přítomnost moskytiéry, což je síť bránící vniku hmyzu dovnitř stanu. Jako výrobní materiál tyči byl zvolen Durawrap, což je modifikace laminátu, která je odolnější a lehčí.

Stan nabízí také slušné hodnoty týkající se nepromokavosti. Tropiko, což je jedna z vrstev pláště vykazuje nepromokavost 3000 mm a vzhledem k tomu, že v tuzemských podmínkách je pro nepromoknutí stanu při běžné bouřce potřeba hodnotu zhruba 1500 jedná se o naprosto dostačující číslo. U podlážky pak stan zaznamenává číslo 5000 mm a tuto hodnotu lze pro běžné využití také považovat za dostačující.​

Parametr Tento produkt
Výrobce Husky
Počet vchodů 1
Materiál tyčí Durawrap
Nepromokavost tropika (mm) 3 000
Nepromokavost podlážky (mm) 5000
Dva pláště Ano
Moskytiéra Ano

Rozměry a hmotnost

Stan je určen pro čtyři osoby čemuž odpovídají také jeho rozměry. Výška 190 cm, šířka 270 cm a délka 430 cm by měla nabídnout pro dva rezidenty zcela dostačující komfort. Relativně příznivá je také hmotnost 8,5 kg, která nabízí na stan podobné kapacity průměrné možnosti manipulace.

Parametr Tento produkt
Počet osob 4
Délka (cm) 430
Šířka (cm) 270
Výška (cm) 190
Hmotnost (kg) 8,5

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé stanu High Peak Tessin 4 si chválí především jeho prostornost, nápadité konstrukční řešení a také dobře fungující nepromokavost. Jako slabinu naopak nejčastěji zmiňují méně kvalitní kolíky vyrobené z neodolného materiálu.

Naše hodnocení a závěr

Stan High Peak Tessin 4 nabízí za poměrně příznivou cenu parametry velmi dobře vybaveného obydlí. Jeho hlavní doménou je poměr ceny ku výkonu, prostornost při zachování kompaktnosti a nápaditost konstrukčního řešení. Za slabinu lze naopak považovat pouze jeden vchod do stanu a méně kvalitní kolíky pro uchycení.

4 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Husky Baul 4

Husky Baul 4

4 000 Kč Orientační cena