Recenze a porovnání Coleman Kobuk Valley 4 Plus | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Coleman Kobuk Valley 4 Plus

93,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Turistické stany

Klady

  • Zatemněná ložnice
  • Prostor pro uložení batohů

Zápory

  • Laminátové tyče
  • Chybí moskytiéra
4 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Turistický stan Coleman Kobuk Valley 4 Plus je dvouplášťový, což je v dnešní době na trhu nejčastější varianta. Skládá se tedy z vnitřní ložnice a vnějšího tropika. To má vodní sloupec 4 500 mm, což je poměrně vysoká hodnota, častější je okolo 3 000 – 4 000 mm. Na druhou stranu ji nelze brát úplně smrtelně vážně, lépe vypovídající je spíše vodní sloupec podlážky, ten ovšem výrobce neuvádí.

K sestavení stanu slouží laminátové tyče. Laminát je jeden z levnějších materiálů k výrobě stanových tyčí a je sice pevný, ale může se lámat. Nevýhodou může být absence moskytiéry, kterou stany většinou mívají. Naopak výhodou je patentovaná technologie zatemnění ložnice, díky které neproniká do stanu světlo a zaručí vám tak klidnější spánek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Coleman

Počet vchodů

1

Materiál tyčí

Laminát

Nepromokavost tropika (mm)

4 500

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ne

Rozměry a hmotnost

S šířkou 260 cm bude stan Valley 4 Plus více než dostačující pro přespání čtyř osob. Na délku má 335 cm, včetně předsíňky, která poslouží například k uložení zavazadel. Výška 140 cm by měla být dostatečně pohodlná i pro osoby vyššího vzrůstu. Hmotnost 6,6 kg je potom v kategorii turistických stanů jedna z vyšších, ale to je zkrátka daň za větší prostor.

Parametr Tento produkt
Počet osob

4

Délka (cm)

335

Šířka (cm)

260

Výška (cm)

140

Hmotnost (kg)

6,6

Klady a zápory

Hlavní výhodou tohoto stanu je zatemněná ložnice, díky které vás nebudou už v brzkých ranních hodinách obtěžovat sluneční paprsky. Pohodlně se v něm vyspí čtyři a více výletníků, poskytuje také dostatek prostoru k uložení zavazadel v předsíňce s podlážkou. Laminátové tyče nejsou žádný zázrak, jde ale stále o poměrně často využívanou variantu, která je pro běžnou turistiku dostačující. Stan by měl dobře odolávat vlhkosti, nevýhodou je chybějící moskytiéra.

Naše hodnocení a závěr

Stan Coleman Kobuk Valley 4 Plus nabídne uživatelům zatemněnou ložnici, která potěší hlavně, když si ráno rádi přispíte. Je dostatečně prostorný u pro 4 a více osob, k uložení zavazadel poslouží předsíňka s podlážkou. Co u tohoto modelu nenajdete, je moskytiéra, což může být zejména v letních měsících nevýhoda. K sestavení potom slouží laminátové tyče, které jsou poměrně běžné, nejde ovšem o nejodolnější materiál.

Jako komfortnější varianta se potom nabízí model Pinguin Interval 4 z kategorie rodinných stanů, který má velmi dobré parametry, až na výrazně vyšší hmotnost.

4 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Coleman Kobuk Valley 4 Plus | Hodnocení: 93,3 %
Eliška se v naší redakci zabývá výběrem a hodnocením produktů už více než pět let. Odborné informace čerpá z českých i zahraničních zdrojů a díky vodáckým výletům a hudebním festivalům už si nejeden stan i sama vyzkoušela. Díky tomu vám poradí, zda dát přednost skladnosti či komfortu, nebo na jaké materiály se při výběru stanu zaměřit. Mezi její "letní" témata patří také elektrokola, mobilní vířivky nebo grily.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Coleman Kobuk Valley 4 Plus

Coleman Kobuk Valley 4 Plus

4 100 Kč Orientační cena