Recenze a porovnání Coleman Kobuk Valley 4 Plus | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Coleman Kobuk Valley 4 Plus

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Turistické stany

Datum doporučení: Duben 2019

93,3 % Celkové hodnocení
  • Zatemněná ložnice
  • Prostor pro uložení batohů
  • Laminátové tyče
  • Chybí moskytiéra
4 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Turistický stan Coleman Kobuk Valley 4 Plus je dvouplášťový, což je v dnešní době na trhu nejčastější varianta. Skládá se tedy z vnitřní ložnice a vnějšího tropika. To má vodní sloupec 4 500 mm, což je poměrně vysoká hodnota, častější je okolo 3 000 – 4 000 mm. Na druhou stranu ji nelze brát úplně smrtelně vážně, lépe vypovídající je spíše vodní sloupec podlážky, ten ovšem výrobce neuvádí.

K sestavení stanu slouží laminátové tyče. Laminát je jeden z levnějších materiálů k výrobě stanových tyčí a je sice pevný, ale může se lámat. Nevýhodou může být absence moskytiéry, kterou stany většinou mívají. Naopak výhodou je patentovaná technologie zatemnění ložnice, díky které neproniká do stanu světlo a zaručí vám tak klidnější spánek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Coleman

Počet vchodů

1

Materiál tyčí

Laminát

Nepromokavost tropika (mm)

4 500

Dva pláště

Ano

Moskytiéra

Ne

Rozměry a hmotnost

S šířkou 260 cm bude stan Valley 4 Plus více než dostačující pro přespání čtyř osob. Na délku má 335 cm, včetně předsíňky, která poslouží například k uložení zavazadel. Výška 140 cm by měla být dostatečně pohodlná i pro osoby vyššího vzrůstu. Hmotnost 6,6 kg je potom v kategorii turistických stanů jedna z vyšších, ale to je zkrátka daň za větší prostor.

Parametr Tento produkt
Počet osob

4

Délka (cm)

335

Šířka (cm)

260

Výška (cm)

140

Hmotnost (kg)

6,6

Klady a zápory

Hlavní výhodou tohoto stanu je zatemněná ložnice, díky které vás nebudou už v brzkých ranních hodinách obtěžovat sluneční paprsky. Pohodlně se v něm vyspí čtyři a více výletníků, poskytuje také dostatek prostoru k uložení zavazadel v předsíňce s podlážkou. Laminátové tyče nejsou žádný zázrak, jde ale stále o poměrně často využívanou variantu, která je pro běžnou turistiku dostačující. Stan by měl dobře odolávat vlhkosti, nevýhodou je chybějící moskytiéra.

Naše hodnocení a závěr

Stan Coleman Kobuk Valley 4 Plus nabídne uživatelům zatemněnou ložnici, která potěší hlavně, když si ráno rádi přispíte. Je dostatečně prostorný u pro 4 a více osob, k uložení zavazadel poslouží předsíňka s podlážkou. Co u tohoto modelu nenajdete, je moskytiéra, což může být zejména v letních měsících nevýhoda. K sestavení potom slouží laminátové tyče, které jsou poměrně běžné, nejde ovšem o nejodolnější materiál.

Jako komfortnější varianta se potom nabízí model Pinguin Interval 4 z kategorie rodinných stanů, který má velmi dobré parametry, až na výrazně vyšší hmotnost.

4 100 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Coleman Kobuk Valley 4 Plus | Hodnocení: 93,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Coleman Kobuk Valley 4 Plus

Coleman Kobuk Valley 4 Plus

4 100 Kč Orientační cena