Recenze a srovnání Coleman Kobuk Valley 4 Plus

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Turistické stany

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Zatemněná ložnice

Zápory:

Laminátové tyče

Chybí moskytiéra

4 400 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Turistický stan Coleman Kobuk Valley 4 Plus je dvouplášťový, což je v dnešní době na trhu nejčastější varianta. Skládá se tedy z vnitřní ložnice a vnějšího tropika. To má vodní sloupec 4 500 mm, což je poměrně vysoká hodnota, častější je okolo 3 000 – 4 000 mm. Na druhou stranu ji nelze brát úplně smrtelně vážně, lépe vypovídající je spíše vodní sloupec podlážky, ten ovšem výrobce neuvádí. K sestavení stanu slouží laminátové tyče. Laminát je jeden z levnějších materiálů k výrobě stanových tyčí a je sice pevný, ale může se lámat. Nevýhodou může být absence moskytiéry, kterou stany většinou mívají. Naopak výhodou je patentovaná technologie zatemnění ložnice, díky které neproniká do stanu světlo a zaručí vám tak klidnější spánek.

Parametr Tento produkt
Výrobce Coleman
Počet vchodů  1
Materiál tyčí  Laminát
Nepromokavost tropika (mm)  4 500
Nepromokavost podlážky (mm)  Neuvedeno
Dva pláště  Ano
Moskytiéra  Ne

Rozměry a hmotnost

S šířkou 260 cm bude stan Valley 4 Plus více než dostačující pro přespání čtyř osob. Na délku má 335 cm, včetně předsíňky, která poslouží například k uložení zavazadel. Výška 140 cm by měla být dostatečně pohodlná i pro osoby vyššího vzrůstu. Hmotnost 6,6 kg je potom v kategorii turistických stanů jedna z vyšších, ale to je zkrátka daň za větší prostor.

Parametr Tento produkt
Počet osob  4
Délka (cm) 335
Šířka (cm) 260
Výška (cm) 140
Hmotnost (kg)  6,6

Naše hodnocení a závěr

Hlavní výhodou stanu Coleman Kobuk Valley 4 Plus je zatemněná ložnice, díky které vás nebudou už v brzkých ranních hodinách obtěžovat sluneční paprsky. Pohodlně se v něm vyspí čtyři a více výletníků, poskytuje také dostatek prostoru k uložení zavazadel v předsíňce s podlážkou. Laminátové tyče nejsou žádný zázrak, jde ale stále o poměrně často využívanou variantu, která je pro běžnou turistiku dostačující. Stan by měl dobře odolávat vlhkosti, nevýhodou je chybějící moskytiéra.

Jako komfortnější varianta se potom nabízí model Pinguin Interval 4 z kategorie rodinných stanů, který má velmi dobré parametry, až na výrazně vyšší hmotnost.

Další recenze

Kompletní porovnání