Menu

HyperX Cloud II – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Herní sluchátka

Klady

  • Vysoká kvalita zvuku
  • Eliminace okolního hluku
  • Komfortní i po delší době
  • Vhodné i pro větší uši
  • Dobré ovládání hlasitosti

Zápory

  • Méně kvalitní mikrofon
  • Horší kvalita kabelu
  • Kabel se může kroutit
1 600 Kč Orientační cena

Herní sluchátka HyperX Cloud II patří k tomu nejlepšímu, co si můžete v této oblasti pořídit. Mnoha hráči jsou totiž dlouhodobě označovány za nejlepší sluchátka pro kooperativní hraní. Zaujmou totiž už kvalitou zvuku, na které má podíl vestavěná zvuková karta DSP. Existují ale i další vlastnosti hovořící pro jejich zakoupení.

Základní charakteristiky

HyperX Cloud II byla vytvořena tak, aby eliminovala okolní zvuky. To sice platí pro řadu sluchátek uzavřené konstrukce, zde se ale můžete spolehnout na vynikající funkčnost. Jak známo, hráči mívají sluchátka nasazena opravdu dlouho. Proto je tento model opatřen tvarovatelnými polštářky z paměťové pěny, což přináší skutečný komfort. Součástí je navíc i mikrofon, který už ovšem může mít jisté potíže v porovnání s aktuálními standardy.

Součástí HyperX Cloud II je i ovladač hlasitosti sluchátek a mikrofonu, přičemž na něm lze jednoduše zapnout prostorový zvuk 7.1, který může ve hrách výrazně zlepšit orientaci a lépe hráče vtáhnout do děje. V balení naleznete i redukci, která umožňuje sluchátka připojit na PC či Mac, ale také na herní konzole (Playstation, Xbox). V balení jsou také další náušníky, stejně jako přívodní kabel, se kterým ovšem mohou být spojeny určité potíže (viz níže).

Parametr Tento produkt
Typ sluchátek

Uzavřená

Konstrukce

Přes uši

Připojení

Drátové

Frekvenční rozsah (Hz)

15 až 25 000

Konektor

3,5mm Jack

Mikrofon

Ano

Ovládání hlasitosti

Ano

Aktivní potlačení okolního hluku

Ne

Hmotnost (g)

320

Prostorový zvuk

7.1

Doba hraní (hod)

Nerelevantní

Délka přívodního kabelu (cm)

100 + 200

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

HyperX Cloud II patří k dlouhodobě nejoblíbenějším sluchátkům na českém trhu. Nejenže dle jednotlivých uživatelů zajišťují kvalitní zvuk, ale zároveň jsou velmi pohodlná, a to i při delším používání. Pozitivně je přitom hodnotí i jedinci s většíma ušima. Kvitována je také eliminace okolního hluku, praktické ovládání či dva druhy náušníků. Negativně je naopak hodnocen horší materiál kabelu a jeho kroucení. Někteří uživatelé si stěžují i na kvalitu mikrofonu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tato herní sluchátka zajišťují během hraní kvalitní zvuk (včetně prostorového zvuku 7.1) a navíc spolehlivě eliminují okolní hluk. Zároveň se jednoduše ovládají a díky tvarovatelným polštářkům z paměťové pěny jsou velmi komfortní i při delším používání, a to i pro osoby s většíma ušima. Na dnešní standardy naopak disponují méně kvalitním mikrofonem, přičemž problematický může být i kabel, který má mj. tendenci se nepříjemně kroutit.

Porovnání s alternativami

Aktuálně si lze pořídit desítky modelů herních sluchátek se značkou HyperX. K dispozici máte mimochodem i bezdrátovou variantu recenzovaného produktu. Model Cloud II Wireless ovšem není ani zdaleka tak dobře hodnocený. Aktuálně přitom přichází na trh HyperX Cloud III, na ohlasy si ale teprve musíme počkat. Každopádně budou dražší. Doplňme, že ve stejné cenové kategorii jako Cloud II patří mezi velmi dobře hodnocené produkty Logitech G435 LIGHTSPEED.

Závěrečné shrnutí

HyperX Cloud II jsou uzavřená herní sluchátka přes uši, která se mohou pyšnit dlouhodobou oblibou. Mnoha svými vlastnostmi, jako je kvalita zvuku, eliminace okolního hluku nebo komfort i při mnohahodinovém nasazení, se totiž vyrovnají (někdy i výrazně) dražším modelům. Kvalita mikrofonu a přívodního kabelu na druhou stranu může být poněkud problematická, ve výsledku se nicméně jedná o vynikající řešení pro náruživé hráče.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HyperX Cloud II | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se navíc věnoval hrám už na počátku 90. let 20. století, tehdy ještě na Atari 800XE. Brzy však přešel na PC a během následujících desetiletí sledoval turbulentní vývoj hardwaru. Při hraní videoher pochopitelně používá také sluchátka, kterých v průběhu let vyzkoušel opravdu mnoho. Při výběru těch nejlepších zařízení na trhu proto čerpal z vlastních bohatých zkušeností, ale zohledňoval i názory dalších uživatelů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze HyperX Cloud II

HyperX Cloud II

1 600 Kč Orientační cena