Recenze Philco PHD 302 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Philco PHD 302

73,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Možnost pozastavení vaření
  • Slušný příkon 3 500 W

Zápory

  • Absence Boosteru
  • Chybí pokročilejší funkce
  • Málo uživatelských recenzí
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Indukční deska Philco PHD 302 se v době psaní recenze (květen 2022) řadila k cenově dostupnějším modelům na trhu. Coby dvouplotýnková varianta bude ideální do menších bytů, pro jednotlivce či dvojice. Příkon 3 500 W je pro vaření na dvou plotýnkách plně dostačující, ačkoliv se najdou i o něco výkonnější modely. S napětím 230 V můžete desku, stejně jako většinu variant na trhu, pohodlně zapojit do klasické jednofázové zásuvky. Deska nemá kovový rámeček, od kterého už se v posledních letech spíše upouští.

V tabulce níže najdete její rozměry a hmotnost, obojí je dobré znát pro potřeby budoucí instalace. Velikostně ale nijak nevybočuje z normálu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 500

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ne

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Ne

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5,5

Šířka (cm)

28,8

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

5,2

Vybavení a funkce

Funkce jsou u tohoto modelu poměrně limitované. Deska má klasické dotykové ovládání, panel je možné uzamknout, což se hodí např. do rodin s dětmi. Tuto funkci ale najdete u většiny modelů, stejně jako časovač, indikátor zbytkového tepla a funkci automatického vypnutí. Méně běžná je naopak možnost pozastavení programu, pokud si tedy potřebujete na chvíli od vaření odběhnout, můžete jej pouze „pauznout“ a když při návratu znovu stisknete tlačítko pozastavení, plotýnky se zapnout s předchozím nastavením.

Docela škoda je v tomto případě absence Boosteru, který najdete, alespoň pro jednu plotýnku, u většiny varných desek. Chybí i časovač ECO a možnost sloučení varných zón, tyto funkce jsou ale doménou spíše dražších modelů.

Hlavní výhody a nevýhody

U varné desky Philco můžeme pochválit poměr ceny a výkonu, pozitivem je také funkce pozastavení vaření, se kterou se často nesetkáte ani u dražších modelů. Jako hlavní negativum naopak vnímáme absenci Boosteru, který je u dnešních desek poměrně obvyklý.

Porovnání s alternativami

O úroveň lepší alternativu představuje deska Amica DDI 3201 B. Ta má oproti desce Philco vyšší příkon, nechybí jí Booster a má navíc časovač ECO, který využívá zbytkového tepla. Postrádá naopak možnost pozastavení vaření, kterou nabízí deska Philco. Navíc je o něco dražší.

Náročnějším uživatelům můžeme doporučit desku Whirlpool WS Q0530 NE. Ta vyniká technologií 6. smyslu, která zahrnuje dva automatické programy vaření. Desku Philco předčí příkonem a přítomností Boosteru, opět ale nenabídne možnost pozastavení a postrádá také časovač ECO. Přítomnost 6. smyslu je navíc vykoupená výrazně vyšší cenou.

Naše hodnocení a závěr

Indukční desku Philco PHD 302 můžeme doporučit nenáročným uživatelům, kteří ocení především dostupnou cenu. Deska má slušný příkon, dá se zapojit v každé běžné domácnosti a nechybí jí základní funkce, jako je časovač nebo zámek ovládacího panelu. Navíc nabídne možnost pozastavení vaření, můžete si tak klidně na pár minut odběhnout a potom navázat v nastaveném programu.

Jako hlavní slabinu tohoto modelu vnímáme absenci Boosteru, záleží tedy, jak moc je pro vás tato funkce důležitá. Pokud se bez Boosteru neobejdete a ocenili byste také o něco vyšší příkon, podívejte se i na recenzi desky Amica DDI 3201 B.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Philco PHD 302 | Hodnocení: 73,3 %
Eliška Srncová srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philco PHD 302

Philco PHD 302

3 500 Kč Orientační cena