Menu

Recenze a srovnání Philco PHD 302

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Dvouplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Nízká cena
  • Možnost pozastavení vaření
  • Slušný příkon 3 500 W

Zápory

  • Absence Boosteru
  • Chybí pokročilejší funkce
  • Málo uživatelských recenzí
3 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Indukční deska Philco PHD 302 se v době psaní recenze (květen 2022) řadila k cenově dostupnějším modelům na trhu. Coby dvouplotýnková varianta bude ideální do menších bytů, pro jednotlivce či dvojice. Příkon 3 500 W je pro vaření na dvou plotýnkách plně dostačující, ačkoliv se najdou i o něco výkonnější modely. S napětím 230 V můžete desku, stejně jako většinu variant na trhu, pohodlně zapojit do klasické jednofázové zásuvky. Deska nemá kovový rámeček, od kterého už se v posledních letech spíše upouští.

V tabulce níže najdete její rozměry a hmotnost, obojí je dobré znát pro potřeby budoucí instalace. Velikostně ale nijak nevybočuje z normálu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 500

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ne

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Ne

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5,5

Šířka (cm)

28,8

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

5,2

Vybavení a funkce

Funkce jsou u tohoto modelu poměrně limitované. Deska má klasické dotykové ovládání, panel je možné uzamknout, což se hodí např. do rodin s dětmi. Tuto funkci ale najdete u většiny modelů, stejně jako časovač, indikátor zbytkového tepla a funkci automatického vypnutí.

Méně běžná je možnost pozastavení programu. Pokud si potřebujete na chvíli od vaření odběhnout, můžete jej pouze „pauznout“ a když při návratu znovu stisknete tlačítko pozastavení, plotýnky se zapnou s předchozím nastavením. Škoda je v tomto případě absence Boosteru, který je u většiny varných desek aspoň pro jednu plotýnku. Chybí i časovač ECO a možnost sloučení varných zón, tyto funkce jsou doménou dražších modelů.

Hlavní výhody a nevýhody

U varné desky Philco můžeme pochválit poměr ceny a výkonu, pozitivem je také funkce pozastavení vaření, se kterou se často nesetkáte ani u dražších modelů. Jako hlavní negativum naopak vnímáme absenci Boosteru, který je u dnešních desek poměrně obvyklý.

Porovnání s alternativami

O úroveň lepší alternativu představuje deska Amica DDI 3201 B. Ta má oproti desce Philco vyšší příkon, nechybí jí Booster a má navíc časovač ECO, který využívá zbytkového tepla. Postrádá naopak možnost pozastavení vaření, kterou nabízí deska Philco. Navíc je o něco dražší.

Náročnějším uživatelům můžeme doporučit desku Whirlpool WS Q0530 NE. Ta vyniká technologií 6. smyslu, která zahrnuje dva automatické programy vaření. Desku Philco předčí příkonem a přítomností Boosteru, opět ale nenabídne možnost pozastavení a postrádá také časovač ECO. Přítomnost 6. smyslu je navíc vykoupená výrazně vyšší cenou.

Naše hodnocení a závěr

Indukční desku Philco PHD 302 můžeme doporučit nenáročným uživatelům, kteří ocení především dostupnou cenu. Deska má slušný příkon, dá se zapojit v každé běžné domácnosti a nechybí jí základní funkce, jako je časovač nebo zámek ovládacího panelu. Navíc nabídne možnost pozastavení vaření, můžete si tak klidně na pár minut odběhnout a potom navázat v nastaveném programu.

Jako hlavní slabinu tohoto modelu vnímáme absenci Boosteru, záleží tedy, jak moc je pro vás tato funkce důležitá. Pokud se bez Boosteru neobejdete a ocenili byste také o něco vyšší příkon, podívejte se i na recenzi desky Amica DDI 3201 B.

3 800 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Philco PHD 302 | Hodnocení: Dobré
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philco PHD 302

Philco PHD 302

3 800 Kč Orientační cena