Menu

Recenze a test inSPORTline Shormi

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Masážní pistole

Klady

  • Cenově dostupná
  • Velmi skladná
  • Nadprůměrná výdrž
  • Nezvyklý tvar rukojeti

Zápory

  • Nízká amplituda
  • Pouze 3 rychlosti
  • Bez nabíječky
  • Chybí pouzdro
1 200 Kč Orientační cena

inSPORTline Shormi je cestovní varianta masážní pistole. Spadá do nižší cenové hladiny a je určena nenáročným zákazníkům, neboť nepatří mezi nejvýkonnější. K občasné masáži krční páteře nebo uvolnění svalů po celém dni v kanceláři je ale naprosto dostačující.

Amplituda, rychlost a napájení

inSPORTline Shormi má úroveň zdvihu pouze 7 mm, což ji v tomto ohledu řadí na předposlední místo v našem srovnání. Na druhou stranu nabízí poměrně slušný rozptyl otáček 2 000–3 100 RPM. Výběr ze 3 úrovní rychlostí můžeme také označit za potěšující s ohledem na to, že jde o miniaturní model. Většina cestovních přístrojů vám totiž více rychlostí nenabídne.

Pistole je poháněna akumulátorem, který při plném nabití vydrží pracovat až 12 hodin. To představuje vůbec nejlepší hodnotu našeho srovnání (obecně se na trhu taková výdrž skutečně jen tak nevidí). To může představovat velkou výhodu právě při zmiňovaném cestování, kdy nemusíte mít zásuvku pro zapojení adaptéru vždy po ruce.

Konstrukce, ergonomie a hlučnost

Na inSPORTline Shormi každého bezpochyby zaujme i zvláštní ergonomický tvar rukojeti, který lze přirovnat k elipse. Pistole se díky tomu velmi dobře drží a nehrozí vyklouznutí z ruky. S tím souvisí i lehkost konstrukce, protože jde s hmotností 0,4 kg o nejlehčí z námi srovnávaných produktů.

Příjemnost masáže doplňuje tichost motorku, jehož úroveň hluku se pohybuje mezi 35–45 dB. Tím se v době psaní této recenze (únor 2023) řadí mezi hodně tiché modely.

Funkce a doplňky

K inSPORTline Shormi neobdržíte kromě základních 6 nástavců žádné doplňky. Protože jde o model vhodný k cestování, určitě by se hodilo alespoň pouzdro. Nepotěší ani absencí adaptéru, který si musíte přikoupit zvlášť. S ohledem na cenu se ovšem nejedná o výjimku.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

inSPORTline Shormi boduje mezi uživateli zejména díky lehké konstrukci a nízké pořizovací ceně. Většinou se shodují na tom, že jsou 3 rychlosti dostačující a že i přes nižší výkon jsou vibrace dost cítit. Úroveň zpracování samotné pistole hodnotí kladně, ale některým se úplně nezamlouvá kvalita nástavců.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silnou stránkou masážní pistole inSPORTline Shormi jsou bezesporu kompaktní rozměry a lehká konstrukce. Tyto vlastnosti z ní činí ideálního společníka na cesty. Na trhu byste navíc jen těžko hledali ještě lehčí masážní pistoli srovnatelné kvality. Je totiž nadprůměrná, co se týče výdrže baterie. Potěšující je i ergonomické provedení rukojeti a přibalení 6 základních nástavců k přístroji.

Pořád ale musíte mít na vědomí to, že s amplitudou 7 mm bude masáž hodně jemná a povrchová. Pro vyšší komfort při cestování by se určitě hodilo i pouzdro a adaptér. Na druhou stranu to lze ale vnímat jako důsledek nízké pořizovací ceny.

Porovnání s alternativami

Z velmi lehkých a kompaktních masážních pistolí se jako alternativa inSPORTline Shormi nabízí MISURA P21MB4GR. Ta váží pouze 0,5 kg a nabízí 4 rychlosti masáže. Interval otáček je zde trochu jiný (1 200–2 800 RPM) a amplitudu má pouze 6 mm. Dá se ovšem využívat i jako powerbanka, takže jde vlastně o přístroj 2v1. Cenově se ale pohybujeme už mnohem výš.

Z levnějších alternativ lze doporučit mini masážní pistoli Blueidea X1 2151, která má dokonce 6 úrovní rychlostí. Kvalitou zpracování je na tom ale podstatně hůře.

Závěrečné shrnutí

Mini masážní pistole inSPORTline Shormi představuje přenosný přístroj vhodný na cestování. Díky nízké hmotnosti 0,4 kg zbytečně nezatíží zavazadlo a kompaktní rozměry zajistí, že ji snadno uložíte i do batůžku. Odlehčenou konstrukci ocení všichni uživatelé, kteří se chtějí masáži věnovat delší dobu, případně ti, kteří trpí bolestmi zápěstí. Zátěž na jejich paži sníží i to, že je rukojeť vytvarována ergonomicky.

Využití určitě najde i u nenáročných zákazníků, pro které je při výběru produktu rozhodující pořizovací cena.

Parametr Tento produkt
Výrobce

inSPORTline

Technologie masáže

Vibrační

Amplituda (mm)

7

Počet otáček za minutu (RPM)

2 000–3 100

Počet rychlostí

3

Plynulá regulace intenzity/rychlosti

Ne

Typ baterie

Li-Ion

Rezervní baterie v balení

Ne

Výdrž akumulátoru (hod)

12

Hlučnost (dB)

35–45

Tvar rukojeti

Elipsa

Počet nástavců

6

Cestovní pouzdro/kufřík

Ne

Napájecí adaptér/dokovací stanice

Ne

Displej

Ne

Mobilní aplikace

Ne

Hmotnost (kg)

0,4

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline Shormi | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky původní profesi zdravotnického pracovníka velmi blízko ke všem produktům souvisejícím se zdravím, proto se ujala tématu masážních pistolí. O fyzioterapii se zajímá i ve svém volném čase a chodí pravidelně na masáže. Trh s masážními pistolemi má dobře zmapovaný, takže vám na této stránce ráda vysvětlí, podle jakých parametrů vybírat. Spravuje také stránky s masážními křesly a masážními přístroji obecně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline Shormi

inSPORTline Shormi

1 200 Kč Orientační cena