Recenze JBL Boombox 2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test JBL Boombox 2

Vítěz srovnání v kategorii Bezdrátové reproduktory

Klady

 • Vysoký výkon i na baterku
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Vodotěsný dle IP67

Zápory

 • Nemá NFC
 • Vysoká pořizovací cena
 • Vysoká hmotnost
9 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

 • Vysoká kvalita zvuku a výkon za přijatelnou cenu.
 • Reproduktor je poměrně těžký, ale snadno přenosný.
 • Voděodolné provedení a možnost použití jako powerbanka.

JBL Boombox 2 patřil v době psaní této recenze (březen 2023) mezi ty nejlepší bluetooth reproduktory, které ještě nespadají do kategorie extrémně drahých. Kvalitou zvuku se totiž drží podstatně dražší konkurence, jakou tvoří například Bose, Borews & Wilkins či Bang & Olufsen. Reproduktor je vybaven dvojicí velkých wooferů doplněnou o dva výškové reproduktory o celkovém RMS výkonu 60 wattů. Pokud navíc připojíte reproduktor do zásuvky, výkon se zvýší až na 80 W.

To je ve srovnání s konkurencí opravdu hodně. Velkému výkonu ale odpovídá také celkově masivní a poměrně těžká konstrukce. Reproduktor ostatně váží téměř 6 kilogramů a není tak ideální pro neustálé přenášení. Vyšší hmotnost se ale  výrobce rozhodl již před lety u první generace produktu kompenzovat praktickým úchytem. Odměnou za vysokou hmotnost je pak také velká 10 000mAh baterie, která při nižší hlasitosti zvládne až 24 hodin přehrávání.

Chybět samozřejmě nesmí technologie Bluetooth, a to ve verzi 5.1. S ohledem na její moderní charakter se nemusíte obávat, že by připojení nebylo stabilní. Na těle najdete kromě tlačítek a madla také zvukový AUX konektor, ale i USB port, který umožní využít reproduktor jako powerbanku a dobít si z něj telefon. Tělo Boomboxu je voděodolné, spousta uživatelů volí právě tento reproduktor pro párty u bazénu.

Parametr Tento produkt
Výkon RMS (W)

80 (bez napájení 60)

Kapacita baterie (mAh)

10 000

Maximální výdrž baterie (h)

24

Doba nabíjení (h)

6,5

Wi-Fi

Ne

NFC

Ne

Bluetooth

Ano

Verze Bluetooth

5.1

Čtečka SD karet

Ne

Audiokonektor AUX

Ano

USB port k nabíjení

Ano, jeden port

FM tuner

Ne

Vodotěsnost

IPX7

Handsfree

Ano

Výška (mm)

201

Šířka (mm)

484

Hloubka (mm)

256

Hmotnost (g)

5 910

Zvláštní vlastnosti

JBL Connect+

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

 • Uživatelé chválí kvalitu zvuku a silné basy.
 • Reálná výdrž baterie je kratší než uvádí výrobce.
 • Odborníci oceňují vyvážený zvukový profil a nadprůměrný výkon.

Jelikož se v případě řady Boombox dlouhodobě jedná o jeden z nejprodávanějších výkonných bezdrátových reproduktorů na trhu, asi nikoho nepřekvapí, že jsou s ním uživatelé spokojení. V jejich recenzích se nejčastěji objevuje chvála kvality a čistoty zvuku, ale také silných basů. Mezi negativy se naopak objevuje, že uváděných 24 hodin přehrávání není moc realistických a ve skutečnosti vydrží reproduktor hrát okolo 8 hodin.

S tím souhlasíme, musíme se ale výrobce zastat, protože i konkurence uvádí dobu přehrávání při relativně nízké hlasitosti (vyšší hlasitost = kratší výdrž). Při recenzování se zaměřujeme i na názory jiných odborníků. Ti do výčtu kladů modelu typicky uvádějí vyvážený zvukový profil, nadprůměrný výkon a možnost párování s větším množstvím zařízení. Mezi negativy najdete zmínky o zhoršené kvalitě při maximální hlasitosti či hlubokých basů v nejnižším frekvenčním pásmu.

Hlavní klady a zápory

 • Univerzální a kvalitní zvukový projev pro všechny žánry.
 • Vysoký výkon 60 W bez napájení a odolnost IP67.
 • Absence NFC a vyšší cena a hmotnost.

Nás na modelu JBL Boombox 2 nejvíce zaujal jeho zvukový projev. Na první pohled se může podle designu zdát, že reproduktor cílí pouze na moderní hudbu, jako je Hip-Hop či Rap. Není tomu ale tak, poradí si se všemi žánry. S ohledem na bezdrátové bateriové provedení je výkon 60 wattů bez napájení opravdu hodně. Tělo reproduktoru odolá díky izolaci na úrovni IP67 bez problémů dešti, nemusíte se tak o reproduktor bát, když vás u grilu zastihne letní přeháňka.

Po stránce moderních funkcí reproduktorů ale už něco málo schází. Jedním z absentujících prvků je technologie NFC, kterou bychom u reproduktoru z dražšího segmentu trhu už spíše očekávali. Pořizovací cena odpovídá kvalitě provedení i reprodukci zvuku, ale pro leckoho může být vysoká. Stejně tak je vyšší i hmotnost tohoto reproduktoru.

Porovnání s alternativami

 • Zvukový projev obou modelů je podobný.
 • Boombox 3 má podstatně vyšší výkon.
 • Boombox 2 je vhodný pro menší akce, Boombox 3 pro větší párty.

Možná trochu paradoxně je asi tou nejzajímavější alternativou k Boomboxu 2 rovnou jeho modernější varianta Boombox 3. Ten nabídne při provozu na baterii až 136W výkon (+126 %) a po připojení do zásuvky až 160 wattů. O něco lepší je opět také zvukový projev, ale že by mezi těmito modely byl v kvalitě zvuku zásadní rozdíl, který vám kompletně změní život, to se říci nedá. Nezanedbatelný je ale rozdíl hmotnosti, Boombox 3 totiž váží o celý kilogram více.

Jestliže hledáte reproduktor pro menší sešlosti, Boombox 2 je ideální variantou, která najde své využití u grilu, bazénu i na chatě. Pokud ovšem chcete snadno přenosný reproduktor s madlem, abyste mohli solidně nazvučit například tělocvičnu, sál či udělat zvukovou kulisu na větší párty, doporučujeme zvolit raději podstatně výkonnější model Boombox 3.

Závěrečné hodnocení

JBL Boomboxu 2 je bezesporu vynikající bezdrátový reproduktor s integrovanou baterií. Výrobce v řadě Boombox nesází jen na vysoký výkon, ale také na celkovou kvalitu zvuku. Když jsme měli možnost reproduktor vyzkoušet, hodně nás překvapila vyváženost zvuku (na poměry bezdrátových reproduktorů). Jestliže hledáte alternativu s ještě lepším zvukovým přednesem a čistým designem, doporučit vám můžeme Harman Kardon Citation 200.

9 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: JBL Boombox 2
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je redaktorem se specializací na techniku a elektroniku. V našem týmu působí déle než rok a je nadšencem do poslechu hudby. Tématu reproduktorů rozumí perfektně, v článku vám například vysvětlí, proč byste se neměli soustředit jen na výkon reproduktoru, ale také například na dostupné kodeky. Kromě bezdrátových reproduktorů najdete jeho recenze také u bezdrátových sluchátek a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

9 600 Kč Orientační cena