Recenze a srovnání Alpina Eco C10 2016

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pánských trekingových kol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Nižší cena
  • Čelisťové brzdy
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pánské trekingové kolo Alpina Eco C10 2016 je postaveno na duralovém rámu, který se vyznačuje velmi dobrou odolností vůči poškození, navíc u tohoto modelu není materiál rámu vykoupen ani nikterak vysokou hmotností, 13,9 kilogramů je váha, která by neměla dělat problém ani méně fyzicky zdatným jedincům.

Parametr Tento produkt
Výrobce Alpina
Určení Pánské
Materiál Dural
Hmotnost (kg) 13,9
Modelový rok 2 016
Řidítka Ocel

Hodnocení vybavení a komponentů

Za relativní slabinu bicyklu lze naopak považovat nižší počet rychlostních převodu, 21 rychlostí je u trekingového kola spíše podprůměr. Nicméně pokud neplánujete zdolávat extrémně variabilní terény s touto hodnotou si pravděpodobně vystačíte také. Kolo pak disponuje také odpruženou přední vidlicí, která zajišťuje tlumení nárazů způsobených těžkým terénem. Od většiny trekingových modelů se odlišuje brzdným systémem, protože využívá čelisťové brzdy, které se všeobecně považují za méně spolehlivé než kotoučové. Nicméně i ony mají své výhody, například v mnohem nižší míře potřebné údržby.

Parametr Tento produkt
Počet převodů 21
Odpružení vidlice Ano
Brzdy Čelisťové
Pedály Plast

Naše hodnocení a závěr

Alpina Eco C10 2016 je kolo vhodné pro méně náročné uživatele, kterým nevadí menší počet rychlostí a čelisťové brzdy. Model je i přes nízkou cenu poměrně dobře vybaven a s přihlédnutím na jeho cenu se jedná o dobrou zákaznickou volbu, což je důvod jeho zařazení do našeho žebříčku.

7 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Alpina Eco C10 2016

Alpina Eco C10 2016

7 000 Kč Orientační cena