Recenze a srovnání Merida Crossway 300 2016

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii pánských trekingových kol

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Špičková kvalita komponent

16 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Pánské trekingové kolo Merida Crossway 300 2016 je postaveno na hliníkovém rámu. Ten nabízí dobré jízdní vlastnosti, ale je bohužel charakteristický také poněkud větší náchylností k poškození. S materiálem souvisí také poměrně nízká hmotnost bicyklu, 13 kilogramů vážící kousek by neměl představovat problémy ani pro méně fyzicky zdatné cyklisty.

Parametr Tento produkt
Výrobce Merida
Určení  Pánské
Materiál Hliník
Hmotnost (kg)  13
Modelový rok  2 017
Řidítka Neuvedeno

Hodnocení vybavení a komponentů

Co se týče počtu rychlostí, Merida Crossway 300 2016 vás jistě potěší, protože disponuje 27 rychlostními převody. Tuto hodnotu lze u trekingových kol považovat za velmi slušnou a značí, že kolo je schopné přizpůsobit se rychlostně variabilním terénům. Nezklame vás pravděpodobně ani odpružení vidlice, které tlumí nárazy způsobené těžším terénem. Poměrně zajímavou specifikací je u tohoto kola od značky Merida jeho brzdný systém. Kolo je totiž vybaveno hydraulickými brzdami, které by měli nabízet ještě větší bezpečnost než klasické kotoučové, na druhou stranu je nutné je udržovat a starat se o ně specifickým způsobem.

Parametr Tento produkt
Počet převodů  27
Odpružení vidlice  Ano
Brzdy  Hydraulické
Pedály Slitina

Naše hodnocení a závěr

Tento model je možné hodnotit jako velmi slušný kousek, a ačkoliv se jedná o bicykl s modelovým rokem 2016 je schopný v mnohém předčit leckterý letošní. Svou výbavou a kvalitou komponent značí, že je opravdu dobrou volbou, což je hlavní důvod jeho zařazení do našeho žebříčku.

Další recenze

Kompletní porovnání