Menu

Recenze a srovnání Merida Crossway 300 2016

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pánských trekingových kol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Špičková kvalita komponent
16 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pánské trekingové kolo Merida Crossway 300 2016 je postaveno na hliníkovém rámu. Ten nabízí dobré jízdní vlastnosti, ale je bohužel charakteristický také poněkud větší náchylností k poškození. S materiálem souvisí také poměrně nízká hmotnost bicyklu, 13 kilogramů vážící kousek by neměl představovat problémy ani pro méně fyzicky zdatné cyklisty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Merida

Určení

Pánské

Materiál

Hliník

Hmotnost (kg)

13

Modelový rok

2 017

Hodnocení vybavení a komponentů

Co se týče počtu rychlostí, Merida Crossway 300 2016 vás jistě potěší, protože disponuje 27 rychlostními převody. Tuto hodnotu lze u trekingových kol považovat za velmi slušnou a značí, že kolo je schopné přizpůsobit se rychlostně variabilním terénům. Nezklame vás pravděpodobně ani odpružení vidlice, které tlumí nárazy způsobené těžším terénem. Poměrně zajímavou specifikací je u tohoto kola od značky Merida jeho brzdný systém. Kolo je totiž vybaveno hydraulickými brzdami, které by měli nabízet ještě větší bezpečnost než klasické kotoučové, na druhou stranu je nutné je udržovat a starat se o ně specifickým způsobem.

Parametr Tento produkt
Počet převodů

27

Odpružení vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické

Pedály

Slitina

Naše hodnocení a závěr

Tento model je možné hodnotit jako velmi slušný kousek, a ačkoliv se jedná o bicykl s modelovým rokem 2016 je schopný v mnohém předčit leckterý letošní. Svou výbavou a kvalitou komponent značí, že je opravdu dobrou volbou, což je hlavní důvod jeho zařazení do našeho žebříčku.

16 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Merida Crossway 300 2016

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Merida Crossway 300 2016

Merida Crossway 300 2016

16 500 Kč Orientační cena