Recenze a porovnání kamery do auta TrueCam M5 WiFi | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání TrueCam M5 WiFi

81,7 % Hodnocení
redakce

Levná širokoúhlá

Kamery do auta

Klady a zápory

Klady

  • Dobrá vybavenost funkcemi
  • Široký úhel záběru
  • Dobrá světelnost objektivu

Zápory

  • Chybí detekce jízdních pruhů
  • Menší displej
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Autokamera TrueCam M5 WiFi spadá do střední cenové kategorie, na trhu se určitě objevují jak levnější přístroje, tak luxusnější zboží. Jde o klasickou přední kameru do auta, která zvládá rozlišení FullHD (1 920 x 1 080 px), což je všeobecně běžná hodnota.

Zajímavá je u tohoto modelu snímkovací frekvence, která dosahuje až 60 fps, využít ji můžete ale pouze u nižší kvality záznamu. Vyšší snímková frekvence znamená plynulejší obraz, zejména ve zpomalených záběrech. Úhel snímání je mírně nadprůměrných 150°.

Tato kamera má celkem malé rozměry, které najdete v tabulce dole, přitom displej si zachovává velikost 2 palců, čímž je jen mírně pod průměrem. Do přístroje se vkládá jako paměťové médium microSD karta s maximální velikostí 64 GB, a to je standardní velikost napříč naším srovnáním. Model disponuje namísto běžné Li-Ion baterie takzvaným superkondenzátorem, což je technologie, která slibuje větší kapacitu a delší životnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Truecam

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1920 x 1080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

150

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Světelnost objektivu (f/xx)

1,6

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

2,0

Paměťová karta (GB)

64

Baterie

Ano

Šířka (mm)

69

Výška (mm)

45

Hodnocení funkcí a vybavení

Vzhledem ke střední cenové relaci bychom očekávali, že bude v základní výbavě GPS modul, toho se zde ovšem dočkáte za příplatek. Jinak jde ale o kameru se standardní funkční výbavou. Má funkci automatického zapnutí po připojení ke zdroji, tedy například při nastartování auta.

Dále zvládá detekci pohybu, má G-senzor pro uzamčení záběrů v případě většího či nestandardního přetížení (například při nehodě), disponuje také samozřejmě mikrofonem a možností pořízení fotografií.

Stejně jako GPS, i funkci detekce rychlostních radarů je možné přikoupit jako doplněk, není zde ani rozpoznávání jízdních pruhů. Výhodou je možnost Wi-Fi připojení, takže lze kameru ovládat například pohodlně chytrým telefonem.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ano

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Lidé, kteří si již tuto kameru pořídili a vyzkoušeli, kvitují hlavně malé rozměry modelu, což jim umožňuje snadnou instalaci například za zpětné zrcátko. Jako dobrou funkci vnímají i možnost ovládání mobilním telefonem přes Wi-Fi. Naopak jako výtku zmiňují absenci GPS, respektive nutnost dokoupení v případě zájmu.

Naše hodnocení a závěr

TrueCam M5 WiFi je přední autokamera, která, jak už název naznačuje, disponuje možností Wi-Fi připojení. Přístroj tak můžete pohodlně ovládat svým smartphonem. Kamera dokáže zaznamenávat v kvalitě FullHD při snímkové frekvenci 30 fps. U nižší kvality jde dokonce navolit dvojnásobnou frekvenci a docílit tím plynulejšího záběru. Přístroj zabírá 150° výseč, dokáže tedy natočit nejen to, co se odehrává před autem, ale také do jisté míry dění z pohledu bočních stran. I přes poměrně malé rozměry si kamera zachovává 2palcový diplej.

Záznam se ukládá na paměťovou microSD kartu s maximální velikosti 64 GB. Místo klasické Li-Ion technologie akumulátoru dostal přednost moderní superkondenzátor. V případě této kamery není k dispozici rozpoznání jízdních pruhů. Zbytek sledovaných funkcí kamera má – automatické zapnutí, detekce pohybu, G-senzor, mikrofon i režim focení. Uchycení zajišťuje magnetický držák.

Pokud vám hodně záleží na možností GPS lokace, pak vám můžeme doporučit ještě levnější kameru Lamax T6.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: TrueCam M5 WiFi | Hodnocení: 81,7 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Kromě kamer do auta se věnuje také videokamerám a fotoaparátům, záznamové technice tak rozumí perfektně. Na této stránce vám například vysvětlí, k jakým účelům slouží G-senzor. Kromě autokamer najdete jeho recenze například u mobilů či televizorů, ale také u celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TrueCam M5 WiFi

TrueCam M5 WiFi

2 500 Kč Orientační cena