Menu

Recenze a srovnání TrueCam M5 WiFi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Kamery do auta od 2 000 do 3 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2021

81,7 % Celkové hodnocení
  • Dobrá vybavenost funkcemi
  • Široký úhel záběru
  • Dobrá světelnost objektivu
  • Chybí detekce jízdních pruhů
  • Menší displej
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Autokamera TrueCam M5 WiFi spadá do střední cenové kategorie, na trhu se určitě objevují jak levnější přístroje, tak luxusnější zboží. Jde o klasickou přední kameru do auta, která zvládá rozlišení FullHD (1 920 x 1 080 px), což je všeobecně běžná hodnota.

Zajímavá je u tohoto modelu snímkovací frekvence, která dosahuje až 60 fps, využít ji můžete ale pouze u nižší kvality záznamu. Vyšší snímková frekvence znamená plynulejší obraz, zejména ve zpomalených záběrech. Úhel snímání je mírně nadprůměrných 150°.

Tato kamera má celkem malé rozměry, které najdete v tabulce dole, přitom displej si zachovává velikost 2 palců, čímž je jen mírně pod průměrem. Do přístroje se vkládá jako paměťové médium microSD karta s maximální velikostí 64 GB, a to je standardní velikost napříč naším srovnáním. Model disponuje namísto běžné Li-Ion baterie takzvaným superkondenzátorem, což je technologie, která slibuje větší kapacitu a delší životnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce Truecam
Typ Klasická
Rozlišení videa přední kamery (px) 1920 x 1080
Rozlišení videa zadní kamery (px) Bez zadní kamery
Úhel záběru přední kamery (°) 150
Úhel záběru zadní kamery (°) Bez zadní kamery
Světelnost objektivu (f/xx) 1,6
Počet snímků za sekundu (FPS) 30
Optická stabilizace Ne
Velikost displeje (") 2,0
Paměťová karta (GB) 64
Baterie Ano
Šířka (mm) 69
Výška (mm) 45

Hodnocení funkcí a vybavení

Vzhledem ke střední cenové relaci bychom očekávali, že bude v základní výbavě GPS modul, toho se zde ovšem dočkáte za příplatek. Jinak jde ale o kameru se standardní funkční výbavou. Má funkci automatického zapnutí po připojení ke zdroji, tedy například při nastartování auta.

Dále zvládá detekci pohybu, má G-senzor pro uzamčení záběrů v případě většího či nestandardního přetížení (například při nehodě), disponuje také samozřejmě mikrofonem a možností pořízení fotografií.

Stejně jako GPS, i funkci detekce rychlostních radarů je možné přikoupit jako doplněk, není zde ani rozpoznávání jízdních pruhů. Výhodou je možnost Wi-Fi připojení, takže lze kameru ovládat například pohodlně chytrým telefonem.

Parametr Tento produkt
WiFi Ano
GPS Ano
Automatické zapnutí Ano
Detekce pohybu Ano
G-senzor Ano
Magnetický držák Ne
Mikrofon Ano
Fotoaparát Ano
Detekce radarů Ano
Detekce jízdních pruhů Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Lidé, kteří si již tuto kameru pořídili a vyzkoušeli, kvitují hlavně malé rozměry modelu, což jim umožňuje snadnou instalaci například za zpětné zrcátko. Jako dobrou funkci vnímají i možnost ovládání mobilním telefonem přes Wi-Fi. Naopak jako výtku zmiňují absenci GPS, respektive nutnost dokoupení v případě zájmu.

Naše hodnocení a závěr

TrueCam M5 WiFi je přední autokamera, která, jak už název naznačuje, disponuje možností Wi-Fi připojení. Přístroj tak můžete pohodlně ovládat svým smartphonem. Kamera dokáže zaznamenávat v kvalitě FullHD při snímkové frekvenci 30 fps. U nižší kvality jde dokonce navolit dvojnásobnou frekvenci a docílit tím plynulejšího záběru. Přístroj zabírá 150° výseč, dokáže tedy natočit nejen to, co se odehrává před autem, ale také do jisté míry dění z pohledu bočních stran. I přes poměrně malé rozměry si kamera zachovává 2palcový diplej.

Záznam se ukládá na paměťovou microSD kartu s maximální velikosti 64 GB. Místo klasické Li-Ion technologie akumulátoru dostal přednost moderní superkondenzátor. V případě této kamery není k dispozici rozpoznání jízdních pruhů. Zbytek sledovaných funkcí kamera má – automatické zapnutí, detekce pohybu, G-senzor, mikrofon i režim focení. Uchycení zajišťuje magnetický držák.

Pokud vám hodně záleží na možností GPS lokace, pak vám můžeme doporučit ještě levnější kameru Lamax T6.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: TrueCam M5 WiFi | Hodnocení: 81,7 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Kamery do auta patří mezi jeho novější témata, problematiku má však dobře nastudovanou a pod palcem má také videokamery, outdoorové kamery a fotoaparáty. Tématu dobře rozumí, vysvětlí vám například k jakým účelům slouží G-senzor. Kromě autokamer najdete jeho recenze například u mobilů či televizorů, ale také u celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TrueCam M5 WiFi

TrueCam M5 WiFi

2 500 Kč Orientační cena