Recenze a porovnání Halmar Relax | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Halmar Relax

81,6 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Kovový kříž
  • Nízká hmotnost
  • Opěrka beder i rukou

Zápory

  • Opěrky nelze nastavovat
  • Opěrka hlavy součástí zad
  • Málo prodyšný materiál
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Halmar Relax je kancelářské křeslo, které disponuje nosností až 130 kg, což je především u levnějších modelů považováno za vyšší číslo. To by mohlo slíbit dostatečnou stabilitu konstrukce, která je z kovu. Mechanika je houpací s možností aretace ve zvolené poloze. Křeslo je potaženo ekokůží, což sice není tak kvalitní materiál jako pravá kůže, na druhou stranu se snadněji čistí a nabídne také nižší pořizovací cenu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Halmar

Nosnost (kg)

130

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Syntetická kůže

Materiál kříže

Kov

Rozměry, hmotnost a vybavení

U modelu Relax si dočkáte opěrky hlavy i beder, obě jsou však pevnou součástí zádové opěrky, a nelze s nimi tedy hýbat. Přitom především podpora hlavy by měla být přizpůsobitelná pro lepší oporu krční páteře. Křeslo má i opěrky rukou, ty jsou také v pevně dané poloze. Nastavení nabízí Halmar Relax alespoň výškové, sedák lze ukotvit v polohách od 46 do 54 centimetrů. Hmotnost křesla 16,4 kg je nižší, což by mělo poskytnou pohodlnou manipulaci.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

64

Výška sedáku min. (cm)

46

Výška sedáku max. (cm)

54

Hmotnost (kg)

16,4

Závěr

U kancelářského křesla Halmar Relax vyzdvihneme vyšší nosnost 130 kg, kovový kříž a nízkou hmotnost lehce přesahující 16 kg. Křeslo má opěrku hlavy, beder i rukou, všechny jsou ale pevné bez možnosti nastavení. Výškově přizpůsobitelný je pouze sedák, a to v rozmezí 46 a 54 cm. Materiálem potahu je syntetická kůže, která však nemusí být dostatečně prodyšná, a to nejen v horkých letních dnech. Pokud sháníte model se zády ze síťoviny, doporučujeme například Idea nábytek TIKITERE.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Halmar Relax | Hodnocení: 81,6 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Halmar Relax

Halmar Relax

2 800 Kč Orientační cena