Menu

Recenze a srovnání Halmar Relax

81,6 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Nejlevnější kancelářské židle do 4000 Kč

Klady

  • Kovový kříž
  • Nízká hmotnost
  • Opěrka beder i rukou

Zápory

  • Opěrky nelze nastavovat
  • Opěrka hlavy součástí zad
  • Málo prodyšný materiál
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Halmar Relax je kancelářské křeslo, které disponuje nosností až 130 kg, což je především u levnějších modelů považováno za vyšší číslo. To by mohlo slíbit dostatečnou stabilitu konstrukce, která je z kovu. Mechanika je houpací s možností aretace ve zvolené poloze. Křeslo je potaženo ekokůží, což sice není tak kvalitní materiál jako pravá kůže, na druhou stranu se snadněji čistí a nabídne také nižší pořizovací cenu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Halmar

Nosnost (kg)

130

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Syntetická kůže

Materiál kříže

Kov

Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Plast

Výška sedáku min. (cm)

46

Výška sedáku min. (cm)

46

Materiál potahu

Syntetická kůže

Materiál kříže

Kov

Hmotnost (kg)

16,4

Mechanika

Houpací

Rozměry, hmotnost a vybavení

U modelu Relax si dočkáte opěrky hlavy i beder, obě jsou však pevnou součástí zádové opěrky, a nelze s nimi tedy hýbat. Přitom především podpora hlavy by měla být přizpůsobitelná pro lepší oporu krční páteře. Křeslo má i opěrky rukou, ty jsou také v pevně dané poloze. Nastavení nabízí Halmar Relax alespoň výškové, sedák lze ukotvit v polohách od 46 do 54 centimetrů. Hmotnost křesla 16,4 kg je nižší, což by mělo poskytnou pohodlnou manipulaci.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

64

Výška sedáku min. (cm)

46

Výška sedáku max. (cm)

54

Hmotnost (kg)

16,4

Závěr

U kancelářského křesla Halmar Relax vyzdvihneme vyšší nosnost 130 kg, kovový kříž a nízkou hmotnost lehce přesahující 16 kg. Křeslo má opěrku hlavy, beder i rukou, všechny jsou ale pevné bez možnosti nastavení. Výškově přizpůsobitelný je pouze sedák, a to v rozmezí 46 a 54 cm. Materiálem potahu je syntetická kůže, která však nemusí být dostatečně prodyšná, a to nejen v horkých letních dnech. Pokud sháníte model se zády ze síťoviny, doporučujeme například Idea nábytek TIKITERE.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Halmar Relax | Hodnocení: 81,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka již několik let věnuje srovnávání produktů. Má proto bohaté zkušenosti, které zúročuje také u tématu kancelářských židlí. Při své práci zohledňuje nejen výsledky nejrůznějších testů, ale také uživatelské i odborné recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt nejen nenáročným uživatelům pro méně časté využití, ale také těm, kteří na kancelářské židli tráví nepřetržitě každý pracovní den.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Halmar Relax

Halmar Relax

2 800 Kč Orientační cena