Menu

Recenze a srovnání Idea nábytek TIKITERE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kancelářských židlí do 3000 Kč

Datum doporučení: Leden 2021

94,6 % Celkové hodnocení
  • Opěrka zad ze síťoviny
  • Opěrka hlavy, rukou i beder
  • Nízká hmotnost
  • Průměrná nosnost
  • Žádné výrazné nedostatky
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tikitere je kancelářská židle od výrobce nábytku Idea. Nabízí houpací mechaniku, kterou na rozdíl od synchronní mechaniky nemůžete uzamknout v jedné poloze, nastavením síly protiváhy ale také poskytne pevnou oporu, nebo naopak houpání. Nosnost dosahuje 120 kg, což sice není nejvyšší číslo v našem srovnání v lednu 2021, u kancelářských křesel se ale jedná o standardní hodnotu vhodnou na běžné použití. Kolečka jsou vyrobena z plastu, kříž je chromový. Výhodou je potah zad zhotovený ze síťoviny, ta se totiž postará o prodyšnost a odvětrávání nejen v létě.

Parametr Tento produkt
Výrobce Idea nábytek
Nosnost (kg) 120
Mechanika Houpací
Materiál koleček Plast
Materiál potahu Textil, síťovina
Materiál kříže Chrom

Rozměry, hmotnost a vybavení

Židle na první pohled zaujme nízkou hmotností 16 kg, což by mělo slibovat snadnou manipulaci. Lehčí židle ale mohou být obecně méně stabilní. Na židli by se vám i přesto mělo sedět pohodlně, protože nabízí široké možnosti přizpůsobení. Má nastavitelnou opěrku hlavy, a dokonce i rukou. Disponuje i bederní opěrkou, ta je pevná. Pro svou výšku sedadla je model Tikitere vhodný i pro vyšší osoby, jelikož se dá nastavit do pozic výškou 48 cm počínaje, 58 cm konče.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy Ano
Bederní opěrka Ano
Šířka židle (cm) 67
Výška sedáku min. (cm) 48
Výška sedáku max. (cm) 58
Hmotnost (kg) 16

Závěr

Tuto židli hodnotíme vesměs pozitivně, nenašli jsme u ní žádné výrazné nedostatky. Za svou poměrně příznivou cenu nabízí hodně muziky, a to především v podobě nízké hmotnosti, prodyšného materiálu či širokého přizpůsobení. Je možné nastavit opěrku hlavy i rukou, sedák potom výškově v rozmezí 48 – 58 cm. Z tohoto důvodu ji můžeme doporučit i vyšším osobám.

Křeslo má také bederní opěrku, ta je pevná. Model Tikitere disponuje nosností 120 kg, což je průměrná, ale velmi častá hodnota u kancelářských židlí. Pokud hledáte model s vyšší nosností, může se vám hodit recenze na Arozzi Torretta XL, kde se ale setkáte s vyšší cenovkou.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Idea nábytek TIKITERE | Hodnocení: 94,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Idea nábytek TIKITERE

Idea nábytek TIKITERE

3 000 Kč Orientační cena