Recenze a porovnání Idea nábytek TIKITERE | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Idea nábytek TIKITERE

94,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Kancelářské židle a křesla

3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tikitere je kancelářská židle od výrobce nábytku Idea. Nabízí houpací mechaniku, kterou na rozdíl od synchronní mechaniky nemůžete uzamknout v jedné poloze, nastavením síly protiváhy ale také poskytne pevnou oporu, nebo naopak houpání. Nosnost dosahuje 120 kg, což sice není nejvyšší číslo v našem srovnání v lednu 2021, u kancelářských křesel se ale jedná o standardní hodnotu vhodnou na běžné použití. Kolečka jsou vyrobena z plastu, kříž je chromový. Výhodou je potah zad zhotovený ze síťoviny, ta se totiž postará o prodyšnost a odvětrávání nejen v létě.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Idea nábytek

Nosnost (kg)

120

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Chrom

Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Výška sedáku min. (cm)

48

Hmotnost (kg)

16

Mechanika

Houpací

Rozměry, hmotnost a vybavení

Židle na první pohled zaujme nízkou hmotností 16 kg, která slibuje snadnou manipulaci. Lehčí židle ale mohou být obecně méně stabilní. Na židli by se vám i přesto mělo sedět pohodlně, protože nabízí široké možnosti přizpůsobení. Má nastavitelnou opěrku hlavy, a dokonce i rukou. Disponuje i bederní opěrkou, ta je pevná. Pro svou výšku sedadla je model Tikitere vhodný i pro vyšší osoby, jelikož se dá nastavit do pozic výškou 48 cm počínaje, 58 cm konče.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

67

Výška sedáku min. (cm)

48

Výška sedáku max. (cm)

58

Hmotnost (kg)

16

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou kancelářské židle Tikikere je široká škála nastavení, které můžete uzpůsobit vašemu pohodlnému posedu. Za příznivou cenu získáte židli s bederní i hlavovou opěrkou, houpacím mechanismem a síťovinovým potahem. Ten oceníte zejména v letních měsících, materiál je totiž prodyšný. Nevýhodou je spíše průměrná nosnost, většině zákazníků ale bude 120 kg stačit.

Závěr

Tuto židli hodnotíme vesměs pozitivně, nenašli jsme u ní žádné výrazné nedostatky. Za poměrně příznivou cenu nabízí hodně muziky, a to především v podobě nízké hmotnosti, prodyšného materiálu či širokého přizpůsobení. Je možné nastavit opěrku hlavy i rukou, sedák potom výškově v rozmezí 48 – 58 cm. Z tohoto důvodu ji můžeme doporučit i vyšším osobám.

Křeslo má také bederní opěrku, ta je pevná. Model Tikitere disponuje nosností 120 kg, což je průměrná, ale velmi častá hodnota u kancelářských židlí. Pokud hledáte model s vyšší nosností, může se vám hodit recenze na Arozzi Torretta XL, kde se ale setkáte s vyšší cenovkou.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Idea nábytek TIKITERE | Hodnocení: 94,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka již několik let věnuje srovnávání produktů. Má proto bohaté zkušenosti, které zúročuje také u tématu kancelářských židlí. Při své práci zohledňuje nejen výsledky nejrůznějších testů, ale také uživatelské i odborné recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt nejen nenáročným uživatelům pro méně časté využití, ale také těm, kteří na kancelářské židli tráví nepřetržitě každý pracovní den.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Idea nábytek TIKITERE

Idea nábytek TIKITERE

3 000 Kč Orientační cena