Recenze a porovnání Arozzi Torretta XL | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Arozzi Torretta XL

84,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Kancelářské židle a křesla

Klady

  • Nosnost 140 kg
  • Kovový kříž
  • Komfortní posed

Zápory

  • Těžší konstrukce
  • Vyšší cena
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Židle Arozzi Torretta XL funguje na bázi houpací mechaniky. Ta nabídne dobré ergonomické vlastnosti a pro sedícího přináší možnost uzpůsobení pozice opěradla podle individuálních požadavků. Jako materiál potahu výrobce zvolil pro tuto židli syntetickou kůži. Ta sice nenabízí takovou kvalitu jako pravá kůže, ale na druhou stranu bývá obecně nižší její pořizovací cena a její údržba je snazší. Nosnost židle se zastavila na velmi slušné hodnotě 140 kg a je nutné konstatovat, že by pro běžné využití měla být naprosto dostačující. Kříž židle je vyroben z kovu, díky čemuž je zajištěna dostatečná stabilita konstrukce a odolnost vůči poškození.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Arozzi

Nosnost (kg)

140

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Nylon

Materiál potahu

Syntetická kůže

Materiál kříže

Kov

Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Výška sedáku min. (cm)

45

Hmotnost (kg)

22

Mechanika

Houpací

Rozměry, hmotnost a vybavení

Židle se rozměrově jeví jako velmi kompaktní a patří spíše k modelům s menšími nároky na volný prostor. Hmotnostně se pak řadí mezi průměr srovnatelných výrobků a díky 22 kg váze by manipulace s ní pro běžně fyzicky zdatného jedince neměla být nepřekonatelným problémem. Velmi důležité je také uvést, že židle disponuje vybavením v podobě bederní opěrky a opěrky hlavy, které výrazně zvyšují komfort sedícího a starají se o zabezpečení správné polohy sedu.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

43,5

Výška sedáku min. (cm)

45

Výška sedáku max. (cm)

53

Hmotnost (kg)

22

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé židle Arozzi Torretta XL si pochvalují především vysokou nosnost a celkový komfort posedu, který nabízí. Naopak negativně reflektují hlavně vrzání konstrukce, které se projevuje při prudších pohybech.

Závěr

Židle Arozzi Torretta XL je ideální volbou pro všechny zákazníky, kteří hledají špičkové parametry za přijatelnou cenu. Její hlavní doménou je celková kvalita komponent. Nosnost dosahuje 140 kg. Jako relativní slabinu je možné spatřovat snad jen méně kvalitní kolečka s chybějící brzdou.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Arozzi Torretta XL | Hodnocení: 84,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka již několik let věnuje srovnávání produktů. Má proto bohaté zkušenosti, které zúročuje také u tématu kancelářských židlí. Při své práci zohledňuje nejen výsledky nejrůznějších testů, ale také uživatelské i odborné recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt nejen nenáročným uživatelům pro méně časté využití, ale také těm, kteří na kancelářské židli tráví nepřetržitě každý pracovní den.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Arozzi Torretta XL

Arozzi Torretta XL

6 500 Kč Orientační cena