Recenze a porovnání Arozzi Torretta XL | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Arozzi Torretta XL

84,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nosnost 140 kg
  • Kovový kříž
  • Komfortní posed

Zápory

  • Těžší konstrukce
  • Vyšší cena
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Židle Arozzi Torretta XL funguje na bázi houpací mechaniky. Ta nabídne dobré ergonomické vlastnosti a pro sedícího přináší možnost uzpůsobení pozice opěradla podle individuálních požadavků. Jako materiál potahu výrobce zvolil pro tuto židli syntetickou kůži. Ta sice nenabízí takovou kvalitu jako pravá kůže, ale na druhou stranu bývá obecně nižší její pořizovací cena a její údržba je snazší. Nosnost židle se zastavila na velmi slušné hodnotě 140 kg a je nutné konstatovat, že by pro běžné využití měla být naprosto dostačující. Kříž židle je vyroben z kovu, díky čemuž je zajištěna dostatečná stabilita konstrukce a odolnost vůči poškození.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Arozzi

Nosnost (kg)

140

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Nylon

Materiál potahu

Syntetická kůže

Materiál kříže

Kov

Rozměry, hmotnost a vybavení

Židle se rozměrově jeví jako velmi kompaktní a patří spíše k modelům s menšími nároky na volný prostor. Hmotnostně se pak řadí mezi průměr srovnatelných výrobků a díky 22 kg váze by manipulace s ní pro běžně fyzicky zdatného jedince neměla být nepřekonatelným problémem. Velmi důležité je také uvést, že židle disponuje vybavením v podobě bederní opěrky a opěrky hlavy, které výrazně zvyšují komfort sedícího a starají se o zabezpečení správné polohy sedu.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

43,5

Výška sedáku min. (cm)

45

Výška sedáku max. (cm)

53

Hmotnost (kg)

22

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé židle Arozzi Torretta XL si pochvalují především vysokou nosnost a celkový komfort posedu, který nabízí. Naopak negativně reflektují hlavně vrzání konstrukce, které se projevuje při prudších pohybech.

Závěr

Židle Arozzi Torretta XL je ideální volbou pro všechny zákazníky, kteří hledají špičkové parametry za přijatelnou cenu. Její hlavní doménou je celková kvalita komponent. Nosnost dosahuje 140 kg. Jako relativní slabinu je možné spatřovat snad jen méně kvalitní kolečka s chybějící brzdou.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Arozzi Torretta XL | Hodnocení: 84,0 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Arozzi Torretta XL

Arozzi Torretta XL

6 500 Kč Orientační cena