Menu

Recenze a srovnání Arozzi Torretta XL

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kancelářských židlí nad 3000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Nosnost 140 kg
  • Kovový kříž
  • Komfortní posed
  • Těžší konstrukce
  • Vyšší cena
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Židle Arozzi Torretta XL funguje na bázi houpací mechaniky. Ta nabídne dobré ergonomické vlastnosti a pro sedícího přináší možnost uzpůsobení pozice opěradla podle individuálních požadavků. Jako materiál potahu výrobce zvolil pro tuto židli syntetickou kůži. Ta sice nenabízí takovou kvalitu jako pravá kůže, ale na druhou stranu bývá obecně nižší její pořizovací cena a její údržba je snazší. Nosnost židle se zastavila na velmi slušné hodnotě 140 kg a je nutné konstatovat, že by pro běžné využití měla být naprosto dostačující. Kříž židle je vyroben z kovu, díky čemuž je zajištěna dostatečná stabilita konstrukce a odolnost vůči poškození.

Parametr Tento produkt
Výrobce Arozzi
Nosnost (kg) 140
Mechanika Houpací
Kolečka Nylon
Materiál potahu Syntetická kůže
Materiál kříže Kov

Rozměry, hmotnost a vybavení

Židle se rozměrově jeví jako velmi kompaktní a patří spíše k modelům s menšími nároky na volný prostor. Hmotnostně se pak řadí mezi průměr srovnatelných výrobků a díky 22 kg váze by manipulace s ní pro běžně fyzicky zdatného jedince neměla být nepřekonatelným problémem. Velmi důležité je také uvést, že židle disponuje vybavením v podobě bederní opěrky a opěrky hlavy, které výrazně zvyšují komfort sedícího a starají se o zabezpečení správné polohy sedu.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy Ano
Bederní opěrka Ano
Šířka židle (cm) 43,5
Výška sedáku min. (cm) 45
Výška sedáku max. (cm) 53
Hmotnost (kg) 22

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé židle Arozzi Torretta XL si pochvalují především vysokou nosnost a celkový komfort posedu, který nabízí. Naopak negativně reflektují hlavně vrzání konstrukce, které se projevuje při prudších pohybech.

Závěr

Židle Arozzi Torretta XL je ideální volbou pro všechny zákazníky, kteří hledají špičkové parametry za přijatelnou cenu. Její hlavní doménou je celková kvalita komponent. Jako relativní slabinu je možné spatřovat snad jen méně kvalitní kolečka s chybějící brzdou.

6 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Arozzi Torretta XL

Arozzi Torretta XL

6 500 Kč Orientační cena