Recenze a srovnání Arozzi Torretta XL

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii kancelářských židlí nad 3000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

Klady:

Celková kvalita vybavení

Zápory:

Méně kvalitní kolečka

5 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Židle Arozzi Torretta XL funguje na bázi synchronní mechaniky. Ta nabídne dobré ergonomické vlastnosti a pro sedícího přináší možnost uzpůsobení pozice opěradla podle individuálních požadavků. Jako materiál potahu výrobce zvolil pro tuto židli syntetickou kůži. Ta sice nenabízí takovou kvalitu jako pravá kůže, ale na druhou stranu bývá obecně nižší její pořizovací cena a její údržba je snazší. Nosnost židle se zastavila na velmi slušné hodnotě 140 kg a je nutné konstatovat, že by pro běžné využití měla být naprosto dostačující. Kříž židle je vyroben z kovu, díky čemuž je zajištěna dostatečná stabilita konstrukce a odolnost vůči poškození.

Parametr Tento produkt
Výrobce Arozzi
Nosnost (kg)  140
Mechanika  Houpací
Kolečka  Nylon
Materiál potahu  Syntetická kůže
Materiál kříže  Kov

Rozměry, hmotnost a vybavení

Židle se rozměrově jeví jako velmi kompaktní a patří spíše k modelům s menšími nároky na volný prostor. Hmotnostně se pak řadí mezi průměr srovnatelných výrobků a díky 22 kg váze by manipulace s ní pro běžně fyzicky zdatného jedince neměla být nepřekonatelným problémem. Velmi důležité je také uvést, že židle disponuje vybavením v podobě bederní opěrky a opěrky hlavy, které výrazně zvyšují komfort sedícího a starají se o zabezpečení správné polohy sedu.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy  Ano
Bederní opěrka  Ano
Šířka židle (cm)  43,5
Výška sedáku min. (cm)  45
Výška sedáku max. (cm)  53
Hmotnost (kg)  22

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé židle Arozzi Torretta XL si pochvalují především vysokou nosnost a celkový komfort posedu, který nabízí. Naopak negativně reflektují hlavně vrzání konstrukce, které se projevuje při prudších pohybech.

Závěr

Židle Arozzi Torretta XL je ideální volbou pro všechny zákazníky, kteří hledají špičkové parametry za přijatelnou cenu. Její hlavní doménou je celková kvalita komponent. Jako relativní slabinu je možné spatřovat snad jen méně kvalitní kolečka s chybějící brzdou.

Další recenze

Kompletní porovnání