Menu

Recenze a srovnání Office Pro Merope SP

93,6 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kancelářské židle nad 4000 Kč

Klady

  • Široké možnosti nastavení
  • Opěrka hlavy i beder
  • Síťovina na zádech

Zápory

  • Polohy sedáku spíše nižší
  • Vyšší cena
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Tato kancelářská židle značky Office Pro nabízí nosnost 135 kg, což je v době srovnání (leden 2021) takový lepší standard. Konstrukce by však měla být dostatečně bytelná, o stabilitu a ergonomii se zase postará synchronní mechanika židle. Díky ní se totiž ovládá poloha sedáku i opěradla zároveň, můžete je zafixovat v jedné ze čtyř poloh. U sedáku se nastavuje jak jeho výška, tak i hloubka.

Kolečka jsou z plastu s měkčeným povrchem, což je předurčuje k použití na všech typech podlah, na tvrdé krytině i koberci. Kříž je vyroben z chromu, což je kvalitnější varianta. Samotná židle je potažená textilií a na zádech síťovinou. Ta se postará o dobré odvětrávání a prodyšnost nejen v létě.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Office Pro

Nosnost (kg)

135

Mechanika

Synchronní

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Chrom

Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Mechanika

Synchronní

Materiál koleček

Plast

Výška sedáku min. (cm)

43

Výška sedáku min. (cm)

43

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Chrom

Mechanika

Synchronní

Rozměry, hmotnost a vybavení

Office Pro Merope SP potěší uživatele především širokou možností přizpůsobení. Kromě výškově i hloubkově nastavitelného sedáku je možné uzpůsobit výšku i úhel hlavové opěrky, která je součástí této židle. Nejnižší poloha sedáku začíná na 43 cm, maximální potom představuje 52 cm. Současně disponuje i bederní opěrkou a variabilními opěrkami rukou. U nich je možnost posunu do výšky, hloubky i šířky, tedy do stran.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

63

Výška sedáku min. (cm)

43

Výška sedáku max. (cm)

52

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou této kancelářské židle je možnost opory, kterou nabízí. Kromě hrudní a bederní páteře si můžete opřít také hlavu a ruce. Sedák je ze síťoviny, což oceníte zejména v létě, kdy bude příjemně větrat. Nevýhodou je na první pohled vysoká cena. Vysokým osobám by zase mohlo vadit, že nastavení sedáku je spíše nižší.

Závěr

Office Pro Merope SP má nosnost 135 kg, záda jsou potažena síťovinou pro dobrou prodyšnost a potěší také možnostmi přizpůsobení. Sedák je nastavitelný do výšky od 43 do 52 cm, což jsou spíše nižší hodnoty, proto by tato kancelářská židle mohla vyhovovat spíše nižším osobám. Lze nastavit také opěrku zad, hlavy i rukou. Židli nechybí ani bederní opěrka pro pohodlné sezení. Nedostatkem může být pouze vyšší cena, proto pokud sháníte levnější model, přečtěte si například recenzi Autronic KA-A185, která má navíc vyšší polohy sedáku.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Office Pro Merope SP | Hodnocení: 93,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka již několik let věnuje srovnávání produktů. Má proto bohaté zkušenosti, které zúročuje také u tématu kancelářských židlí. Při své práci zohledňuje nejen výsledky nejrůznějších testů, ale také uživatelské i odborné recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt nejen nenáročným uživatelům pro méně časté využití, ale také těm, kteří na kancelářské židli tráví nepřetržitě každý pracovní den.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Office Pro Merope SP

Office Pro Merope SP

13 000 Kč Orientační cena