Recenze a porovnání Autronic KA-A185 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Autronic KA-A185

79,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Kovový kříž
  • Nastavitelná hlavová opěrka
  • Síťovinový potah

Zápory

  • Relativně nižší nosnost
  • Vyšší hmotnost
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sezení na kancelářské židli Autronic KA-A185 je pohodlné a to především díky synchronnímu mechanismu. Polohu si sedící může upravit přesně podle toho, jak mu v danou chvíli vyhovuje. Opěradlo i sedák jsou potaženy prodyšnou síťovinou, která zajišťuje cirkulaci vzduchu, což oceníte zejména v teplých měsících. I uživatele tento faktor označují ve webových recenzích jako výhodu. Kolečka jsou plastová a jsou tedy vhodná na koberce či PVC podlahy. Nosnost 120 kilogramů je obvyklá a setkáte se s ní u většiny židlí v této kategorii. Kříž je vyrobený z kovu, což je nejlepší materiál, se kterým se můžete setkat. Je pevný a odolný, nevýhodou může být jeho vyšší hmotnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Artium

Nosnost (kg)

120

Mechanika

Synchronní

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Síťovina

Materiál kříže

Kov

Rozměry, hmotnost a vybavení

Z pohledu vybavení se jedná v rámci kategorie o nadprůměrný model. Nechybí totiž bederní opěrka ani opěrka hlavy, která je výškově nastavitelná. Díky tomu bude posed na židli pohodlný a zdravý pro záda. Šířka sedáku je v tomto případě 48 centimetrů. Výšku lze nastavit v intervalu od 48 do 56 centimetrů. Sedící si tak může židli kompletně přizpůsobit své postavě. Hmotnost celé konstrukce je 20 kilogramů, ani méně fyzicky zdatný jedinec by neměl mít problém s ní manipulovat.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

48

Výška sedáku min. (cm)

48

Výška sedáku max. (cm)

56

Hmotnost (kg)

20

Závěr

Autronic KA-A185 je kancelářská židle z kvalitních materiálů, která umožňuje zdravé a pohodlné sezení. Díky synchronnímu mechanismu si může sedící zcela přizpůsobit židli ke svému pohodlí. K tomu napomáhá i bederní opěrka a opěrka hlavy, která není v této cenové kategorii obvyklá. Potah ze síťoviny je prodyšný a zaručuje pohodlí i v teplých letních měsících. Výhodou je pevný kovový kříž, který snese i velké zatížení. Kolečka jsou plastová a hodí se proto na koberce a PVC podlahy. Pokud hledáte o něco lacinější židli a zároveň jste příznivcem sportovního designu, mohla by vás zaujmout židle RACING PRO ZK-010.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Autronic KA-A185 | Hodnocení: 79,9 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, je u této židle možnost nastavení výšky područek?

Krauzovič Jiří

Dobrý den, područky jsou zde odklápěcí, nikoli však nastavitelné do více výškových poloh.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Autronic KA-A185

Autronic KA-A185

4 500 Kč Orientační cena