Menu

Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium – Recenze, testy a srovnání

95,3 % Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Parní mopy

Klady

  • Teplota až 140 °C
  • Plošný výkon 60 m²
  • Regulace páry ve 3 stupních
  • Nastavení tvrdosti vody
  • Vyjímatelná nádrž na vodu

Zápory

  • Nemá konstrukci 2v1
  • Vyšší cena
  • Nemá sklopné madlo
5 200 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Parní mop Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium 1.513-320.0 bude vhodným řešením především pro náročné uživatele, kteří tolik nehledí na pořizovací náklady, ale zato hledají skutečně výkonný model s kvalitním zpracováním. Na první pohled zaujme technicky vyspělou konstrukcí s obdélníkovou hlavicí pro hygienické čištění podlah ve veškerých prostorách.

Díky regulaci výstupní páry hned ve 3 stupních si tento mop dobře poradí na zapečetěných podlahách, jako jsou parkety, laminát, korek, kámen, linoleum a PVC i kobercové podlahy s krátkým vlasem. Výhodou je zde možnost nepřetržitého provozu, takže můžete nádobku na vodu kdykoliv průběžně dolévat, aniž byste museli mop vypínat. Objem nádobky je přitom 500 ml, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání.

Parnímu mopu nechybí ani další praktické technologie, například LED signalizace zobrazující připravenost k provozu. Běžnou vychytávkou v rámci této cenové relace je pak inteligentní nastavení tvrdosti vody od měkké až po velmi tvrdou, což zajišťuje ochranu před zavápněním a dlouhou životnost zařízení. Výhodou je zde také upínací systém hubice EasyFix, který umožňuje výměnu utěrky bez kontaktu s nečistotami. Za nevýhodu ale můžeme považovat vyšší pořizovací cenu a absenci konstrukce 2v1.

Parní mopy
Parametr Tento produkt
Výrobce

Kärcher

Objem komor (ml)

500

Doba provozu (min)

Neomezená

Doba ohřívání vody (s)

30

Regulace množství páry

Ano

Odvápňovací systém

Ano – filtrace

Kontrolní diody

Ano

Bezpečnostní ventily

Ano

Tvar

Obdélník

Délka kabelu (m)

5

Počet mikrovláknových návleků v balení

2

Sklopné madlo

Ne

Nástavec na koberce

Ano

Odnímatelný ruční čistič

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vzhledem k vyšší pořizovací ceně a skvělému technickému zpracování není divu, že v době psaní této recenze parní mop na portále heureka.cz sklízí 100% průměr všech uživatelských hodnocení. To svědčí o velké míře spokojenosti. Uživatelé si nejvíce pochvalují perfektní výkon a výsledky čištění na všech typech povrchů a zmiňují také skladnost přístroje. Doslova některý z uživatelů uvádí, že jde o nejlepší čistící stroj, který zatím vyzkoušel.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto modelu patří jeho výkon a snadná ovladatelnost, kterou zajišťuje technicky vyspělá konstrukce. Od mnoha konkurentů se odlišuje možností nepřetržitého provozu, což je velkou výhodou zejména pokud máte velkou domácnost nebo chcete parní mop používat v komerčních prostorech s velkou plochou. Za výhodu můžeme určitě považovat také možnost využití na mnoha typech zapečetěných povrchů, jako jsou parkety, laminát, korek, kámen, linoleum a PVC i kobercové podlahy s krátkým vlasem.

S ohledem na technologickou vyspělost zde samozřejmě nechybí kontrolky signalizující provoz, bezpečnostní ventily zabraňující poranění o horkou páru nebo také odvápňovací systém, který prodlužuje životnost zařízení. Nevýhodou zde však je vysoká cena, absence teleskopické rukojeti a také fakt, že nejde o kombinovaný model s konstrukcí 2v1 – ruční parní čistič zde tedy nenajdete.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte vhodnou alternativu k mopu Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium 1.513-320.0, pak za zvážení určitě stojí o řadu nižší model stejné značky Kärcher SC 2 Upright Easyfix 1.513-345.0. Seženete jej o zhruba 2 000 Kč levněji a můžete očekávat podobnou technologickou výbavu. Nečistí však podlahy do hloubky pórů jako recenzovaný vyšší model, avšak také dosahuje skvělých výsledků při mokrém čištění. Jestliže hledáte srovnatelnou variantu pro hloubkové čištění, pak vás budeme muset odkázat spíše do kategorie parních vysavačů.

Závěrečné shrnutí

Parní mop Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium 1.513-320.0 zaujme především náročné uživatele, kteří nehledí na pořizovací náklady, ale očekávají vynikající výsledky úklidu a možnost použití na různých typech povrchů. Jde o technicky vyspělý model s obdélníkovou hlavicí a regulovatelným výstupem páry, díky čemuž si dobře poradí nejen na dlažbě či parketách, ale také na laminátu, korku, kamenité podlaze, linoleu a PVC či kobercích. Velkou výhodou je zde možnost nepřetržitého provozu, kdy můžete nádobku na vodu dolévat, aniž byste museli mop vypnout. Za nevýhodu lze považovat vysoká cena a fakt, že mop nemá konstrukci 2v1.

5 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium | Hodnocení: 95,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s parními mopy vlastní zkušenosti, o které se prostřednictvím našeho srovnání neváhá podělit. Protože dobře ví, jak může být úklid domácnosti náročný, poradí vám, jak si jej pomocí vhodně vybraného parního mopu usnadnit. Prozradí například, které funkce se vám budou hodit pro multifunkční úklid nebo po kterém modelu sáhnout, máte-li doma hodně členité prostory.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium

Kärcher SC 3 Upright EasyFix Premium

5 200 Kč Orientační cena