Menu

Klarstein Kronleuchter WHT – Recenze, testy a srovnání

76,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Ostrůvkové digestoře

Klady

  • Dostupná cena
  • Originální design
  • Nízká spotřeba

Zápory

  • Vhodná hlavně k recirkulaci
  • Slabší filtrace tuků
  • Vysoká hlučnost
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Klarstein Kronleuchter WHT patří mezi ostrůvkovými digestořemi k cenově dostupnějším modelům. Na první pohled byste to ale nepoznali, zejména díky zajímavému designovému zpracování. Tento model má kombinované odsávání par, může fungovat jako odtahová i recirkulační digestoř, stejně jako téměř všechny současné spotřebiče v době srovnání (srpen 2022). V daném designovém provedení ale bude lépe pracovat jako recirkulační model, doporučujeme tedy spíše tuto variantu využití.

Ačkoliv se u dražších modelů se dočkáte ještě vyšších výkonů, 596 m3/h není vůbec špatná hodnota a digestoř by měla vykrýt potřeby středně velké až větší kuchyně. Ani na její efektivitě se nižší cena nijak dramaticky nepodepsala, slabší je pouze filtrace tuků, kde získala třídu D, efektivita osvětlení i proudění vzduchu si vysloužila třídu A, stejně jako u dražších konkurentů. Ani k energetické třídě A nebudeme mít žádné výtky a spotřeba 40 kW za rok patří k nejnižším v této kategorii. Nižší cena spotřebiče se tak kromě trochu nižšího výkonu projevila hlavně poměrně vysokou hlučností 69 dB.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

596

Hlučnost (dB)

69

Třída účinnosti proudění vzduchu

A

Třída účinnosti filtrace tuků

D

Třída účinnosti osvětlení

A

Energetická třída

A

Roční spotřeba energie (kWh)

40

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

232

Ovládání a rozměry

Na výbavě digestoře Klarstein už jsou cenové ústupky docela znát. Ovládá se tlačítky, u dražších digestoří už narazíte spíše na modernější dotykové ovládání. Umožňuje nastavit 3 rychlosti odsávání, některé konkurenční modely jich mají i 5. Postrádá také displej či dálkový ovladač, to ale nejsou úplně běžné prvky výbavy. Nedočkáte se ani žádných chytrých funkcí.

Požadovanou vzdálenost od varné desky výrobce neuvádí, doporučujeme proto držet se klasických hodnot, tedy alespoň 65 cm od plynové desky a 50 cm od elektrické desky.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

40

Hmotnost (kg)

12,5

Hlavní klady a zápory

Výhodou digestoře Klarstein je v první řadě její dostupná cena. Ocenit ale můžeme také zajímavý design a velmi dobré parametry, zejména energetická třída A, vysoká účinnost proudění vzduchu či nízká spotřeba jsou hodnoty, které bychom očekávali spíše u dražších modelů. Slabší stránkou je v tomto případě vysoká hlučnost 69 dB, horší efektivita filtrace tuků a obecně základní výbava, ve které nenajdete žádné pokročilejší prvky.

Porovnání s alternativami

Cenově může modelu Klarstein Kronleuchter WHT konkurovat jen málokdo, pokud ale bažíte po vyšším výkonu, mohla by se vám hodit některá z dražších digestoří, například Guzzanti ORW White. Ta má podobně stylový design, jako model Klarstein a zaujme výkonem 800 m3/h. V porovnání s digestoří Klarstein nabízí také o jednu rychlost sání navíc. V dalších ohledech už je ale spíše slabší, nevýhodou je například o třídu horší účinnost prodění vzduchu nebo energetická třída B.

Takřka perfektních parametrů se naopak dočkáte od digestoře Electrolux KFIB19X. Ta je oproti modelu Klarstein výrazně tišší, má lepší energetickou třídu, více stupňů intenzity odsávání a vyšší výkon. Navíc je vybavená dotykovým ovládáním a možností propojení s varnou deskou. Cenově je ale oproti digestoři Klarstein mnohonásobně dražší.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte ostrůvkovou digestoř se zajímavým designem, ale nechcete do ní investovat desetitisíce, můžeme vám model Klarstein Kronleuchter WHT doporučit. Ačkoliv jde o kombinovanou digestoř, pokud chcete využít originálního zavěšení na lanka, počítejte spíše s recirkulační funkcí. Výkon 596 m3/h bude dostatečný pro středně velké až větší kuchyně, digestoř si přitom uchovává velmi nízkou spotřebu.

Nevýhodou je slabší filtrace tuků a zejména poměrně vysoká hlučnost 69 dB. Vzato kolem a kolem ale dostanete s tímto modelem za málo peněz opravdu hodně muziky. Pokud je pro vás ale výkon tohoto modelu nedostačující, možná se vám bude hodit spíše výkonnější digestoř Guzzanti ORW White.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Kronleuchter WHT | Hodnocení: 76,0 %
Eliška je služebně nejstarší redaktorkou v našem týmu a různé kuchyňské spotřebiče má na starosti už dlouhá léta. Díky tomu se i na trhu s digestořemi dobře orientuje a snadno vám poradí, jaký výkon či další vlastnosti volit pro vaši kuchyni. Kromě digestoří recenzuje také různé typy sporáků, myčky a jiné větší spotřebiče.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Klarstein Kronleuchter WHT

Klarstein Kronleuchter WHT

5 000 Kč Orientační cena