Recenze Klarstein Villach - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Klarstein Villach

Nejlepší poměr cena-výkon v kategorii Elektrická krbová kamna

Klady

  • Tradičně vyhlížející krb
  • Poměrně realistické vzezření
  • 2 stupně topení
  • Dálkový ovladač

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nehodí se do každého prostoru
  • Hlučný ventilátor
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Klarstein Villach jsou jedny z elektrických kamen, které se snaží opravdu co nejvěrohodněji přiblížit kamnům skutečným, a to zejména s ohledem na design. V tomto případě výrobce zacílil na klasickou podobu cihlového krbu. Korpus proto tvoří umělý kámen, který z dálky vypadá poměrně věrohodně. Kamna dovedou doladit atmosféru, ale s ohledem na výkon 1,8 kW také vyhřát malou místnost.

Hodnocení základních parametrů

Elektrická kamna Villach opatřil výrobce topným systémem s výkonem až 1,8 kW. Slovo „až“ napovídá, že lze tento výkon regulovat, nebo vyhřívání také zcela vypnout a užívat si pouze efektu plamenů. Počítejte ale s tím, že se jedná o levnější model, který vám nenabídne efekt 3D plamenů, ale pouze klasické nasvícení.

Kamna si poradí s vyhříváním menší místnosti, pokud od nich nebudete daleko, budete mít dokonce pocit podobný, jako u skutečného krbu. Teplo z hoření dřeva je ale pocitově jiné, určitě jej žádnými elektrickými kamny nenahradíte. Zařízení lze ovládat tlačítky, ale také s pomocí ovladače.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Výkon (kW/hod)

1,8

Typ paliva

Elektřina

Hmotnost (kg)

23,3

Účinnost (%)

Nerelevantní

Materiál

Plech, umělý kámen

Výška (cm)

67

Šířka (cm)

66

Hloubka (cm)

29

Barva

Cihla/Dřevo

Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)

28,8

Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)

14,4

Maximální délka polen (cm)

Nerelevantní

Výměník

Nerelevantní

Průměr kouřovodu (mm)

Nerelevantní

Hodnocení uživatelů

Uživatelé jsou s modelem Klarstein Villach typicky spokojení, což prokazují mnohé kladné recenze. Mezi klady se nejčastěji objevuje chvála na povedený design, možnost nastavení ovladačem a jednoduchá obsluha. Kritika směřuje výhradně k absenci českého návodu v balení. Zařízení je ale natolik jednoduché, že jej nebudete potřebovat.

Hlavní klady a zápory

Klarstein Villach na svou cenu působí překvapivě realistickým dojmem. Daří se mu s využitím umělého kamene připodobnit ke klasickému cihlovému krbu. Trochu negativní je vzhledem k jeho základním funkcím cena, ale tu snadno kompenzuje právě ona realistická konstrukce.

Porovnání s alternativami

Jako zajímavá alternativa k modelu Klarstein Villach pro příznivce tradičnějšího designu nabízí například Klarstein St. Moritz. Ten napodobuje klasická menší litinová kamna. Dále se ale ve funkcích tyto dva modely nikterak výrazně neliší, výkon je rovněž totožný. Je tedy jen na vás, jaký vzhled upřednostníte.

Závěr

Klarstein Villach jsou zajímavá elektrická kamna pro příznivce klasického cihlového krbu. Nabídnou výkon až 1,8 kW a vyhřejí tak pohodlně malou místnost v zatepleném domě. Konstrukci tvoří umělý kámen Polystone, takže kamna vypadají relativně realisticky. Pokročilé funkce, jako je 3D plamen a zvukové efekty, ale u tohoto zařízení nečekejte. Pokud hledáte skutečně realistický model v moderním designu, zaměřte se spíše na Dimplex Bingham.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Villach
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která ráda zkoumá nejrůznější témata do hloubky. S nasbíranými zkušenostmi vám pak poskytne dostatek informací o konkrétním tématu. V oblasti elektrických krbových kamen vám poradí, jaký je ideální výkon, jaké jsou náklady na topení, v jaké cenové kategorii se pohybují a jaké funkce mohou mít. Kromě elektrických kamen se také věnuje sekcím, jako jsou krbová kamna na dřevo či plynová kamna.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein Villach

Klarstein Villach

6 500 Kč Orientační cena