Menu

Recenze a srovnání Brother Mistral

Doporučujeme Při nákupu v kategorii koloběžek pro děti

Datum doporučení: Červen 2018

  • Nízká cena
  • Nafukovací kola
  • Stojánek
  • Slabší brzdy
  • Vyšší hmotnost
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Brother Mistral se řadí určením mezi dětské koloběžky. To znamená samozřejmě menší rozměry a nepříliš sofistikované konstrukce, na druhou stranu však také úsporu pořizovacích nákladů a dostatečný komfort pro ratolesti. Výrobce zvolil pro výrobu konstrukce ocel která je charakteristická především odolností proti poškození, ale také poměrně vysokou hmotností, která stěžuje manipulaci, nicméně v případě malých rozměrů dětských koloběžek se obvykle nejedná o žádnou katastrofu. U brzdného systému byla zvolena čelisťová varianta, která nabízí menší kvalitu a delší brzdnou dráhu než další alternativy, na druhou stranu nevyžaduje přílišnou údržbu a má nižší pořizovací náklady.

Parametr Tento produkt
Výrobce Brother
Stojánek Ano
Materiál rámu Ocel
Brzdy "V"
Možnost dokoupit náhradní díly Neuvedeno
Lze složit Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Hmotnost koloběžky se především díky ocelové konstrukci zastavila na vyšším čísle 6,5 kilogramů. Ačkoliv se nejedná vyloženě o problémovou hodnotu, některým dětem by manipulace s touto váhou problémy nadělat mohla. Relativně pozitivní je naopak nosnost koloběžky která dosahuje 75 kilogramů, díky čemuž se řadí do průměru. Minimální výška jezdce byla určena výrobcem na 115 cm, díky čemuž by s řízením koloběžky neměly mít problém ani menší děti. Výhodou je také nastavitelná výška řidítek v rozptylu 80-90 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 6,5
Nosnost (kg) 75
Minimální / doporučená výška jezdce (cm) 115
Výška řídítek (cm) 80-90
Šířka řídítek (cm) 50
Délka koloběžky (cm) 120
Délka nášlapu (cm) 32
Výška nášlapu (cm) -
Velikost kol (přední / zadní) 12" / 12"

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky jsou spokojení především se zachováním funkčnosti v kombinaci s poměrně nižší pořizovací cenou. Pozitivně hodnotí také jednoduchost a designovou variaci. Často si naopak stěžují na nekvalitní brzdný systém, který má problémy i v menších rychlostech.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Brother Mistral nabízí za dobrou cenu slušné parametrové vybavení. Těžko může útočit na nejlepší modely vyšších cenových kategorií, ale pro základní využití postačí. Hlavní doménou je tedy u této koloběžky její poměr ceny ku výkonu a slušné parametrové vybavení v dostupné cenové relaci. Naopak za slabinu lze považovat především méně kvalitní brzdný systém.

1 300 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brother Mistral

Brother Mistral

1 300 Kč Orientační cena