Recenze a porovnání Brother Mistral | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Brother Mistral

85,1 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Koloběžky pro děti

Klady

  • Nízká cena
  • Nafukovací kola
  • Stojánek

Zápory

  • Slabší brzdy
  • Vyšší hmotnost
1 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Brother Mistral se určením řadí mezi dětské koloběžky. To znamená samozřejmě menší rozměry a nepříliš sofistikovanou konstrukce, na druhou stranu však také úsporu pořizovacích nákladů a dostatečný komfort pro ratolesti. Výrobce zvolil pro výrobu konstrukce ocel, která je charakteristická především odolností proti poškození, ale také poměrně vysokou hmotností. Ta sice ztěžuje manipulaci, nicméně v případě malých rozměrů dětských koloběžek se obvykle nejedná o žádnou katastrofu. U brzdného systému byla zvolena čelisťová varianta, která nabízí menší kvalitu a delší brzdnou dráhu než další alternativy, na druhou stranu nevyžaduje přílišnou údržbu a má nižší pořizovací náklady.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brother

Stojánek

Ano

Materiál rámu

Ocel

Brzdy

"V"

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Hmotnost koloběžky se především díky ocelové konstrukci zastavila na vyšším čísle 6,5 kilogramů. Ačkoliv se nejedná vyloženě o problémovou hodnotu, některým dětem by manipulace s touto váhou problémy nadělat mohla. Relativně pozitivní je naopak nosnost koloběžky, která dosahuje 75 kilogramů, díky čemuž se řadí do průměru. Minimální výška jezdce byla určena výrobcem na 115 cm, díky čemuž by s řízením koloběžky neměly mít problém ani menší děti. Výhodou je také nastavitelná výška řídítek v rozptylu 80-90 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

6,5

Nosnost (kg)

75

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

115

Výška řídítek (cm)

80-90

Šířka řídítek (cm)

50

Délka koloběžky (cm)

120

Délka nášlapu (cm)

32

Velikost kol (přední / zadní)

12" / 12"

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky jsou spokojení především se zachováním funkčnosti v kombinaci s poměrně nižší pořizovací cenou. Pozitivně hodnotí také jednoduchost a designovou variaci. Často si naopak stěžují na nepříliš kvalitní brzdný systém, který má problémy i v menších rychlostech.

Klady a zápory

Za kladnou stránku jsme u tohoto modelu označili poměrně nízkou cenu, za kterou se vám dostane poměrně dobrých parametrů. Kolečka jsou nafukovací, čímž může dítě s koloběžkou vyrazit i do náročnějšího terénu. Benefitem je i stojánek, díky kterému může dítě koloběžku kdekoli odložit. Ten je navíc umístěn tak, že by neměl výrazněji bránit v jízdě. U této koloběžky značky Brother ale musíte počítat se slabšími brzdami a s lehce vyšší hmotností, která může komplikovat manipulaci menším dětem.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Brother Mistral nabízí za dobrou cenu slušné parametrové vybavení. Těžko může útočit na nejlepší modely vyšších cenových kategorií, ale pro základní využití postačí. Hlavní doménou je tedy u této koloběžky její poměr ceny ku výkonu a slušné parametrové vybavení v dostupné cenové relaci. Naopak za slabinu lze považovat především méně kvalitní brzdný systém.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Brother Mistral | Hodnocení: 85,1 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Brother Mistral

Brother Mistral

1 700 Kč Orientační cena