Recenze a srovnání Brother Mistral

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Koloběžky pro děti

Datum doporučení: Červen 2018

Klady:

Využitelnost i přes nízkou cenu

Zápory:

Slabší brzdy

1 300 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Brother Mistral se řadí určením mezi dětské koloběžky. To znamená samozřejmě menší rozměry a nepříliš sofistikované konstrukce, na druhou stranu však také úsporu pořizovacích nákladů a dostatečný komfort pro ratolesti. Výrobce zvolil pro výrobu konstrukce ocel která je charakteristická především odolností proti poškození, ale také poměrně vysokou hmotností, která stěžuje manipulaci, nicméně v případě malých rozměrů dětských koloběžek se obvykle nejedná o žádnou katastrofu. U brzdného systému byla zvolena čelisťová varianta, která nabízí menší kvalitu a delší brzdnou dráhu než další alternativy, na druhou stranu nevyžaduje přílišnou údržbu a má nižší pořizovací náklady.

Parametr Tento produkt
Výrobce Acra
Stojánek  Ne
Materiál rámu  Ocel
Brzdy  "V"

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Hmotnost koloběžky se především díky ocelové konstrukci zastavila na vyšším čísle 6,5 kilogramů. Ačkoliv se nejedná vyloženě o problémovou hodnotu, některým dětem by manipulace s touto váhou problémy nadělat mohla. Relativně pozitivní je naopak nosnost koloběžky která dosahuje 75 kilogramů, díky čemuž se řadí do průměru. Minimální výška jezdce byla určena výrobcem na 115 cm, díky čemuž by s řízením koloběžky neměly mít problém ani menší děti. Výhodou je také nastavitelná výška řidítek v rozptylu 80-90 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)  6,5
Nosnost (kg)  75
Minimální / doporučená výška jezdce (cm)  115
Výška řidítek (cm) 80-90
Šířka řidítek (cm) 50
Délka koloběžky (cm)  120

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky jsou spokojení především se zachováním funkčnosti v kombinaci s poměrně nižší pořizovací cenou. Pozitivně hodnotí také jednoduchost a designovou variaci. Často si naopak stěžují na nekvalitní brzdný systém, který má problémy i v menších rychlostech.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Brother Mistral nabízí za dobrou cenu slušné parametrové vybavení. Těžko může útočit na nejlepší modely vyšších cenových kategorií, ale pro základní využití postačí. Hlavní doménou je tedy u této koloběžky její poměr ceny ku výkonu a slušné parametrové vybavení v dostupné cenové relaci. Naopak za slabinu lze považovat především méně kvalitní brzdný systém.

Další recenze

Kompletní porovnání