Menu

Recenze a srovnání Wilcox Tourer

75,0 % Celkové hodnocení

Dříve jsme doporučovali v kategorii Koloběžky pro dospělé

Klady

  • Dostupná cena
  • Uživatelsky oblíbený model
  • Některé vybavení v ceně

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Vyšší hmotnost
  • Nemá stojánek
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Wilcox Tourer je cenově dostupná koloběžka pro starší děti a dospělé jezdce. Rám je vyroben z oceli, detaily, jako ráfky nebo části brzd jsou poté hliníkové. Typově se řadí do kategorie čelisťových neboli V-brzd, což byla v době srovnání (březen 2022) vůbec nejvíce rozšířená varianta, pouze kvalitnější modely určené i do náročného terénu bývají opatřeny kotoučovými brzdami.

Koloběžka není skládací, ostatně jako většina modelů z této kategorie. Ve výbavě nemá stojánek, výrobce k ní však dodává přední i zadní blatník, růžky na řídítka a zvonek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Wilcox

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Ocel

Brzdy

"V"

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Tato koloběžka je ve své kategoii jedním z těžších modelů, váží lehce přes 10 kg. Může za to především těžší ocelový rám, jiné modely jej mají vyrobený z lehkého hliníku nebo lehkého a kvalitního karbonu. Nosnost modelu Tourer činí 100 kg. Pro větší děti se jedná o vysokou hodnotu, která by měla zajistit také nějakou rezervu, pokud ale budete koloběžku kupovat pro dospělého jezdce, je zde nutné na rezervu pamatovat. V kategorii koloběžek pro dospělé se tato nosnost řadí k nutnému standardu, některé modely nabídnou i 150kg nosnost.

Co se týče výšky jezdce, koloběžka je vhodná pro osoby od 160 do 185 cm výšky, podle všeho totiž nemá výškově nastavitelná řídítka. Délka nášlapu je průměrných 41 cm a šířka řídítek dosahuje také standardních 61 cm, v tomto ohledu Wilcox Tourer nijak nevyniká. Model je opatřen dvěma koly, předním o průměru 26 palců a zadním 20palcovým. Výška nášlapu v rozmezí od 5 do 8 cm prozrazuje, že bude koloběžka vhodná spíše na rovný povrch. Zvládne i lehce složitější terén, do míst s větším počtem překážek a nerovností by ale byl potřeba ještě vyšší nášlap.

 

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

10,2

Nosnost (kg)

100

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

160-185

Výška řídítek (cm)

96

Šířka řídítek (cm)

61

Délka koloběžky (cm)

172

Délka nášlapu (cm)

41

Výška nášlapu (cm)

5-8

Velikost kol (přední / zadní)

26" / 20"

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří si tuto koloběžky výrobce Wilcox zakoupili, ji hodnotí poměrně kladně. Podle uživatelských recenzí má koloběžka dobré jízdní vlastnosti, skvělý poměr ceny ku kvalitě a bohaté vybavení. Měli by ji pohodlně uřídit dospělí i děti, dokonce nižšího vzrůstu, než jako minimální výšku jezdce udává výrobce. Některým uživatelům ale chybí stojánek a podle jiných je stupátko příliš nízko i v rovném terénu. Více recenzí se dočtete na Heurece.

Klady a zápory

Za hlavní pozitiva této koloběžky považujeme její dostupnou cenu v kontrastu s některými vlastnostmi, jako je například vybavení, které výrobce k přibližovadlu poskytuje. Jedná se o blatníky, růžky na řídítka pro lepší úchop i zvoneček. Stojánek však chybí. Koloběžka má kvalitní, ocelový rám, tento materiál se ale promítne do vyšší hmotnosti, stroj svou vahou přesahuje 10 kg. Negativem je také nižší nosnost, 100 kg patří v kategorii spíše k průměru. Celkově se ale jedná o koloběžku rozšířenou a oblíbenou mezi uživateli, někteří z nich dokonce tvrdí, že uveze i 110kg jezdce.

Porovnání s alternativami

Tato koloběžka je v kategorii poměrně těžká, což může komplikovat manipulaci s ní. Hledáte-li lehčí koloběžku, navíc také s vyšší nosností, doporučujeme model Crussis Cobra 4.1, za nějž si ale dvojnásobně připlatíte. Pokud je pro vás naopak nízká cena prioritou, podívejte se také na recenzi koloběžky Sedco Street Tour. Ta má podobné parametry, je však více omezena výškou jezdce, protože se jedná o celkově menší model.

Naše hodnocení a závěr

Wilcox Tourer je koloběžka určená spíše pro méně náročné uživatele, kteří nepotřebují typově pokročilé brzdy nebo rám z nejkvalitnějších materiálů. U této koloběžky je konstrukce ocelová s hliníkovými detaily, není proto divu, že se pevná, ale těžká ocel promítla do vyšší hmotnosti koloběžky. Brzdy jsou v tomto případě klasické čelisťové, což spolu se spíše nižším nášlapem poukazuje na koloběžku určenou do méně náročného terénu. Mezi uživateli je ale velmi oblíbená. Pokud byste si rádi zakoupili model, který zvládne náročný terén, můžete se poohlédnout například po Kickbike Cross Fix, kde se ale setkáte s výrazně vyšší cenovkou.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Wilcox Tourer | Hodnocení: 75,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Wilcox Tourer

Wilcox Tourer

6 000 Kč Orientační cena