Recenze a porovnání Kickbike Cross Fix | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Kickbike Cross Fix

81,4 % Celkové hodnocení

I do náročného terénu v kategorii Koloběžky pro dospělé

Klady

  • Vhodná i do náročného terénu
  • Obratná
  • Kvalitní a účinné brzdy

Zápory

  • Spíše pro vyšší jezdce
  • Výška nášlapu složitější na změnu
  • Nelze složit
16 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Cross Fix od značky Kickbike je terénní koloběžka určená především pro krosové trasy, jak již napovídá její název i vzhled. Výrobce navíc uvádí, že je koloběžka vhodná také pro mushing, tedy koloběh se psem, kde je potřeba cílit na pevnou vidlici. Na stránkách výrobce jsou pro tuto sportovní aktivitu k dokoupení užitečné doplňky včetně některých náhradních dílů. Koloběžka je opatřena stojánkem, který je umístěn tak, že nesnižuje celkovou výšku nášlapu, jeho pogumovaná opěrná část může ale i přesto při jízdě zavadit, pokud bude terén extrémně nerovný.

Materiálem rámu je v tomto případě hliník, který sice není natolik odolný jako například ocel, má však jednu nezpochybnitelnou výhodu – je velmi lehký. Zvláštností oproti jiným koloběžkám v našem srovnání jsou kotoučové neboli diskové brzdy, které jsou výsadou obecně spíše sportovnějších přibližovadel. Vyznačují se vysokou kvalitou i brzdnou účinností, ovládají se klasicky páčkou na řídítkách, jejich údržba však může být o něco náročnější.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kickbike

Stojánek

Ano

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Kotoučové

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Z hlediska konstrukce a rozměrů je již na začátek vhodné zmínit, že se jedná o celkově robustnější model vhodný pro vyšší jezdce, jejichž doporučovaná výška začíná na 165 cm. Robustnost se ale rozhodně nepromítá do hmotnosti modelu, který je také díky hliníkovému rámu stále poměrně lehký, váží necelých 10 kg. Na rozdíl od nadprůměrné výšky řídítek je délka stupátka i celé koloběžky nižší, což poskytne dobrou obratnost při jízdě.

Nosnost je v době psaní recenze (červenec 2021) standardní, dosahuje 120 kg, některé koloběžky mohou ale unést jezdce i s hmotností 150 kg. Podstatné rozměry modelu Cross Fix najdete v tabulce níže, za zmínku stojí především větší přední kolo a upravitelná výška nášlapu. Zadní kolo je totiž možné zaaretovat ve dvou polohách, čímž snížíte výšku nášlapu až o 2,5 cm.

 

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

9,7

Nosnost (kg)

120

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

165-205

Výška řídítek (cm)

94-100

Délka koloběžky (cm)

176

Délka nášlapu (cm)

38

Výška nášlapu (cm)

4-11

Velikost kol (přední / zadní)

27,5" / 20"

Hodnocení uživatelů

Uživatelsky se jedná o oblíbený model, i když zatím není příliš rozšířený. V recenzích je nejčastěji zmiňována celková kvalita zpracování odpovídající ceně koloběžky, nízká hmotnost či tuhý rám. Podle uživatelů má model značky Kickbike celkově dobré jízdní vlastnosti, a to i v náročném terénu. Nášlap je ale celkově spíše vyšší a změna jeho výšky nějakou chvíli potrvá, což ne všem může vyhovovat.

Recenze koloběžky Kickbike Cross Fix

Klady a zápory

Za benefity koloběžky značky Kickbike považujeme její vhodnost do jakéhokoli terénu, hodí se na asfaltové cesty, stezky, ale i na krosové či celkově náročné tratě. Dále fakt, že je poměrně obratná díky své celkově nižší délce. Plusem jsou také kvalitní kotoučkové brzdy, jejichž znakem je i dobrá brzdná účinnost.

Jako negativa jsme označili poměrně vysoká řídítka, kvůli kterým se Cross Fix hodí pro jezdce vysoké minimálně 165 cm. Výrobce ale tvrdí, že by mohla koloběžka vyhovovat i nižším jezdcům, pokud si namontují řídítka v opačném směru. Nedostatkem je také fakt, že výška nášlapu je mechanicky složitější na změnu a nelze ji změnit jen tak mezi jízdou. Myslete i na to, že koloběžka není skládací, to je ale výsadou spíše modelů určených pro děti.

Naše hodnocení a závěr

Kickbike Cross Fix je terénní koloběžka vhodná i do náročného terénu, i když i na silnicích poskytne skvělé jízdní vlastnosti. Má kvalitní brzdy a díky kratší délce by měla být dobře ovladatelná. Hodí se pro mushing, tedy koloběh se psy, ale i na samostatné ježdění. Díky hliníkovému rámu a pevné přední vidlici je poměrně lehká. Řídítka jsou ale spíše vyšší, proto se hodí pro vyšší jezdce o maximální hmotnosti 120 kg. Koloběžka je opatřena stojánkem, který je umístěn tak, že při jízdě přes překážky může spodní částí zadrhnout. Uživatelsky se jedná o oblíbený a chválený model. Sháníte-li o něco levnější, ale stále kvalitní koloběžku s podobnými vlastnostmi, za zvážení stojí i Crussis Cobra 4.1.

 

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kickbike Cross Fix | Hodnocení: 81,4 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kickbike Cross Fix

Kickbike Cross Fix

16 000 Kč Orientační cena