Recenze a porovnání Crussis Cobra 4.1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Crussis Cobra 4.1

92,8 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Koloběžky pro dospělé

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Nosnost 120 kg
  • Výškově nastavitelný nášlap i řídítka

Zápory

  • Stojánek není součástí
  • Nelze složit
  • Vyšší cena
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tato koloběžka českého výrobce Crussis je určena pro dospělé jezdce a hodí se jak do terénu, tak i na rovné městské ulice. Svým zpracováním se jedná o poměrně kvalitní model, který cílí na pevnou konstrukci, nízkou hmotnost a pohodlné ovládání. Materiálem rámu je hliník, jehož předností je právě nízká váha, na druhou stranu je ale považován za méně odolný materiál, než je například ocel nebo karbon. Součástí modelu Cobra 4.1 jsou klasické véčkové brzdy Tektro, které mají dokonce integrovaný zvonek.

Koloběžka není opatřena stojánkem, což je v době psaní recenze (červenec 2021) obvyklá varianta, je však možné jej dodatečně zakoupit u výrobce, stejně jako jiné doplňkové vybavení či náhradní díly. Jako většina modelů z této kategorie není ani Crussis Cobra 4.1 skládací.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Crussis

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

"V"

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Jak jsme již nastínili v úvodu recenze, koloběžka by měla být díky hliníkovému rámu poměrně lehká, což potvrzuje i výrobcem udávaná hmotnost přibližovadla. Cobra 4.1 váží lehce přes 7,5 kg a z našeho výběru i všech dostupných modelů pro dospělé na trhu je jednou z vůbec nejlehčích. V kontrastu s tím však nabídne nadprůměrnou nosnost až 120 kg.

Zvláštností koloběžky jsou její poměrně široké možnosti uživatelského nastavení. Výškově přizpůsobitelná jsou nejen řídítka, a to ve výšce od 59 do 93 cm, ale také výška nášlapu. Tu je možné zaaretovat ve dvou pozicích, takže přední část nášlapu může být vysoká 5,5 nebo 6,5 cm a zadní potom 4,5 nebo 6,5 cm. Jak uvádí výrobce, nižší nášlap je vhodný pro jízdy po městě či hladkém terénu, vyšší potom na jízdy krosového charakteru. Další rozměry najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

7,6

Nosnost (kg)

120

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

140-190

Výška řídítek (cm)

89-93

Šířka řídítek (cm)

62

Délka koloběžky (cm)

170

Délka nášlapu (cm)

42,3

Výška nášlapu (cm)

4,5-6,5

Velikost kol (přední / zadní)

26" / 20"

Hodnocení uživatelů

Recenze na tento model značky Crussis jsou téměř 100% pozitivní. Uživatelé si pochvalují její dobrou ovladatelnost a celkově skvělé jízdní vlastnosti v kombinaci s nízkou hmotností. Velmi užitečná je podle nich také možnost dvojí výšky světlého nášlapu.

Klady a zápory

Mezi hlavní důvody, proč byste měli sáhnout zrovna po tomto modelu, patří jeho nízká hmotnost dosahující pouhých 7,6 kg. Koloběžka by proto měla být lehká a dobře ovladatelná jak při jízdě, tak při manipulaci s ní například při převážení. Nejde však složit. Jejím dalším benefitem je ale širší škála výškového nastavení, kromě řídítek můžete uzpůsobit i výšku nášlapu do dvou poloh, čímž vytvoříte jak přibližovadlo vhodné do města a hladkého terénu obecně, tak i na náročnější tratě, a to právě zvýšením stupátka.

Naše hodnocení a závěr

Crussis Cobra 4.1 je koloběžka, která nabízí více možností využití, díky nastavitelné výšce nášlapu s ní můžete vyrazit jak do města, tak i do náročnějšího terénu. Proto přijde vhod jako praktické přibližovadlo, ale i sportovní náčiní například na krosové tratě. Nastavitelná je i výška řídítek, koloběžka se tak hodí pro osoby s výškou 140 až 190 cm. Materiálem rámu je hliník, koloběžka je díky tomu opravdu lehká. Její nosnost činí 120 kg.

Mezi uživateli se jedná o opravdu oblíbený model. Není však skládací a počítat musíte i se skutečností, že stojánek či jiné praktické doplňky je nutné zakoupit u výrobce zvlášť. Už tak vyšší pořizovací cena proto může ještě narůst. Hledáte-li levnější, ale stále kvalitní model, můžeme vám doporučit Kostka Tour Fun.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis Cobra 4.1 | Hodnocení: 92,8 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Crussis Cobra 4.1

Crussis Cobra 4.1

10 000 Kč Orientační cena