Recenze a porovnání Sedco Street Tour | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sedco Street Tour

73,4 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Koloběžky pro dospělé

Klady

  • Odolná konstrukce
  • Vhodná i do náročného terénu
  • Stojan

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Nelze složit
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Sedco Street Tour je modelem vhodným do města i do náročnějšího terénu. Disponuje ocelovým rámem, který nabídne vysokou odolnost, tento materiál je ale poměrně těžký. Najdete zde klasické „V“ brzdy ze slitiny hliníku. Abyste ji mohli kdekoli bez problému odložit, hodí se stojánek, o který ji zapřete. Je navíc šikovně umístěn tak, že by při jízdě neměl snižovat celkovou výšku nášlapu, a tedy drhnout o výstupky v terénu. Koloběžka však jako ostatní podobné modely není skládací.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sedco

Stojánek

Ano

Materiál rámu

Ocel

Brzdy

"V"

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Hmotnost této koloběžky je 8,8 kg, což je v době psaní recenze v březnu 2021 průměrná hodnota mezi modely pro dospělé. Její nosnost už je ale nižší, rovna 100 kg, ačkoli některé modely nabídnou i 150 kg. Tento model je vhodný pro starší děti a dospělé jezdce, výrobcem uváděná doporučená výška uživatele je 140 až 180 cm. Kola jsou velká 20 a 16 palců. Výšku a šířku řídítek a jiné rozměry najdete níže v tabulce.

Řídítka jsou nastavitelná v rozmezí 88-93 cm. Za zmínku stojí celková délka koloběžky, která činí 148 cm, což je spíše nižší hodnota poukazující na menší model. Tomu také odpovídá délka nášlapu 38 cm. Jedná se sice o kratší desku, nicméně pohodlné jízdě by ještě mohla vyhovovat. Pozoruhodná je ale výška nášlapu 11,5 cm, která tento model předurčuje pro použití i v náročnějším terénu. Při delší jízdě by vás ale mohla bolet noha, na které stojíte, z důvodů hlubšího podřepu.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

8,8

Nosnost (kg)

100

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

140

Výška řídítek (cm)

88-93

Šířka řídítek (cm)

63

Délka koloběžky (cm)

148

Délka nášlapu (cm)

38

Výška nášlapu (cm)

11,5

Velikost kol (přední / zadní)

20" / 16"

Naše hodnocení a závěr

Tato koloběžka se hodí i do náročného terénu. Má 11,5 cm vysoký nášlap, což je u koloběžek vyšší hodnota, jízda však může být fyzicky náročnější, protože budete muset při odrazu více podřepnout. Tento model má kvalitní a odolnou konstrukci z oceli, brzdy jsou klasické čelisťové. Ve vybavení zde najdete i stojan či výškově nastavitelná řídítka.

Celkově se jedná spíše o drobnější model, čemuž odpovídají rozměry i délka nášlapu 38 cm. Je vhodný pro uživatele o výšce 140 až 180 cm. Nosnost koloběžky dosahuje navíc pouze 100 kg. Pokud hledáte rozměrnější model s vyšší nosností, doporučujeme například Kostka Twenty Max.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sedco Street Tour | Hodnocení: 73,4 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sedco Street Tour

Sedco Street Tour

3 000 Kč Orientační cena